poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gwiazdowski obiecuje mniejsze podatki

Gwiazdowski obiecuje mniejsze podatki

Gwiazdowski obiecuje mniejsze podatki
Data publikacji: 2019-03-22 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1430 382098

Obniżenie podatków, decentralizacja urzędów, reforma sądownictwa - to niektóre z propozycji wyborczych ruchu Polska Fair Play. Lider ugrupowania, Robert Gwiazdowski, opowiadał o nich podczas wizyty w Szczecinie. 

- Od 30 lat, jako Centrum Adama Smitha i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, przedstawiamy koncepcje mówiące o tym, jak powinna wyglądać polska gospodarka - stwierdził Gwiazdowski. -  Po 1989 roku, wbrew opinii sceptyków, rozwinęła się bardzo. Ale nie wykorzystywaliśmy okazji, ponieważ wprowadziliśmy fatalny system podatkowy. System, w którym najbardziej cierpią młodzi ludzie wchodzący w wiek produkcyjny i reprodukcyjny. Statystyczny Adam, który zarabia trzy tysiące złotych, kosztuje swojego pracodawcę pięć tysięcy. Dwa tysiące pracodawca przekazuje państwu. Mówiliśmy politykom: nie róbcie tak, bo to się skończy fatalnie dla państwa, stosunków społecznych, stosunków politycznych. Ale politycy nie słuchali. W konsekwencji trzymamy się systemu, w którym najbardziej opodatkowana jest praca. Mówimy statystycznemu Adamowi: nie zabierzemy ci tyle. Jeśli zarabiałeś trzy tysiące, teraz zarobisz trzy tysiące siedemset.

Gwiazdowski zaprezentował sześć głównych pomysłów na uzdrowienie państwa. Po pierwsze - obniżenie podatków i zwiększenie pensji. Po drugie - wprowadzenie dla każdego takiej samej emerytury obywatelskiej w związku z tym, że obecny system emerytalny z przyczyn demograficznych jest pozbawiony sensu. Po trzecie - reforma sądownictwa zakładająca m.in. usprawnienie procedur i likwidację Trybunału Konstytucyjnego. Po czwarte - wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. Po piąte - decentralizacja państwa.

- Nie ma powodu, by wszystkie urzędy były w Warszawie - dodawał Gwiazdowski. - Wtedy elity nie będą pchały się do Warszawy, bo dostaną ciekawą prace także u siebie. I tak powstaną atrakcyjne miejsca pracy. W samorządach zostanie więcej pieniędzy.

Ostatnia propozycja to polityka zagraniczna, która nie będzie ani zbyt agresywna ani zbyt potulna.

- Złe rządy zjednoczonej prawicy są konsekwencją złych rządów PO - ocenił lider Fair Play. - Od lat mówiłem, że wyłudzanie podatku VAT to makabra. Mając wybór: obniżanie opodatkowania pracy albo 500 plus, to ja wybieram obniżenie opodatkowania. Ale mając do wyboru nic, jak za PO, albo 500 plus, to ja wybieram 500 plus.©℗

(as)

Na zdjęciu: Robert Gwiazdowski (z prawej) oraz Robert Bodendorf, koordynator Fair Play w naszym regionie.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

----
https://aszdziennik.pl/125455,mocna-meska-wypowiedz-roberta-gwiazdowskiego-o-aborcji : "lyberał" ze ho ho
2019-03-23 13:19:59
ABC
dla mnie propozycje bardzo dobre (znane od lat) - dobrze, że zostaną zweryfikowane przez maszynkę wyborczą do Europarlamantu - przynajmniej policzą głosy zwolenników Gwiazdowskiego i będzie wiadomo: czy warto startować samodzielnie jesienią, czy też doklejać się gdzieś.., lub czy po prostu zaorać pomysły - bo generalnie na populizm obecnej czy poprzedniej władzy raczej dużej siły nie ma, ..ale zawsze warto próbować
2019-03-23 11:26:48
Quistorp
Najtragiczniejsze stało się to, że obecnie w Najjaśniejszej słowo "polityk" - jest tożsame z "skór wy syn tfoo"
2019-03-22 20:48:30
następny zbawca
Drugi Petru się objawił.
2019-03-22 19:18:14
abc
goraco mu kibicuje na 4.99% :) kuce to kupią bo dziadek z muszka juz ledwo co sie trzyma na pewno lepszy niz pro rosyjska rublo federacja,nazwa nie przypadkowa.
2019-03-22 18:39:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie