Środa 19 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Gwiazdowski obiecuje mniejsze podatki

Data publikacji: 2019-03-22 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Gwiazdowski obiecuje mniejsze podatki
 

Obniżenie podatków, decentralizacja urzędów, reforma sądownictwa - to niektóre z propozycji wyborczych ruchu Polska Fair Play. Lider ugrupowania, Robert Gwiazdowski, opowiadał o nich podczas wizyty w Szczecinie. 

- Od 30 lat, jako Centrum Adama Smitha i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, przedstawiamy koncepcje mówiące o tym, jak powinna wyglądać polska gospodarka - stwierdził Gwiazdowski. -  Po 1989 roku, wbrew opinii sceptyków, rozwinęła się bardzo. Ale nie wykorzystywaliśmy okazji, ponieważ wprowadziliśmy fatalny system podatkowy. System, w którym najbardziej cierpią młodzi ludzie wchodzący w wiek produkcyjny i reprodukcyjny. Statystyczny Adam, który zarabia trzy tysiące złotych, kosztuje swojego pracodawcę pięć tysięcy. Dwa tysiące pracodawca przekazuje państwu. Mówiliśmy politykom: nie róbcie tak, bo to się skończy fatalnie dla państwa, stosunków społecznych, stosunków politycznych. Ale politycy nie słuchali. W konsekwencji trzymamy się systemu, w którym najbardziej opodatkowana jest praca. Mówimy statystycznemu Adamowi: nie zabierzemy ci tyle. Jeśli zarabiałeś trzy tysiące, teraz zarobisz trzy tysiące siedemset.

Gwiazdowski zaprezentował sześć głównych pomysłów na uzdrowienie państwa. Po pierwsze - obniżenie podatków i zwiększenie pensji. Po drugie - wprowadzenie dla każdego takiej samej emerytury obywatelskiej w związku z tym, że obecny system emerytalny z przyczyn demograficznych jest pozbawiony sensu. Po trzecie - reforma sądownictwa zakładająca m.in. usprawnienie procedur i likwidację Trybunału Konstytucyjnego. Po czwarte - wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. Po piąte - decentralizacja państwa.

- Nie ma powodu, by wszystkie urzędy były w Warszawie - dodawał Gwiazdowski. - Wtedy elity nie będą pchały się do Warszawy, bo dostaną ciekawą prace także u siebie. I tak powstaną atrakcyjne miejsca pracy. W samorządach zostanie więcej pieniędzy.

Ostatnia propozycja to polityka zagraniczna, która nie będzie ani zbyt agresywna ani zbyt potulna.

- Złe rządy zjednoczonej prawicy są konsekwencją złych rządów PO - ocenił lider Fair Play. - Od lat mówiłem, że wyłudzanie podatku VAT to makabra. Mając wybór: obniżanie opodatkowania pracy albo 500 plus, to ja wybieram obniżenie opodatkowania. Ale mając do wyboru nic, jak za PO, albo 500 plus, to ja wybieram 500 plus.©℗

(as)

Na zdjęciu: Robert Gwiazdowski (z prawej) oraz Robert Bodendorf, koordynator Fair Play w naszym regionie.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

----
2019-03-23 13:19:59
https://aszdziennik.pl/125455,mocna-meska-wypowiedz-roberta-gwiazdowskiego-o-aborcji : "lyberał" ze ho ho
ABC
2019-03-23 11:26:48
dla mnie propozycje bardzo dobre (znane od lat) - dobrze, że zostaną zweryfikowane przez maszynkę wyborczą do Europarlamantu - przynajmniej policzą głosy zwolenników Gwiazdowskiego i będzie wiadomo: czy warto startować samodzielnie jesienią, czy też doklejać się gdzieś.., lub czy po prostu zaorać pomysły - bo generalnie na populizm obecnej czy poprzedniej władzy raczej dużej siły nie ma, ..ale zawsze warto próbować
Quistorp
2019-03-22 20:48:30
Najtragiczniejsze stało się to, że obecnie w Najjaśniejszej słowo "polityk" - jest tożsame z "skór wy syn tfoo"
następny zbawca
2019-03-22 19:18:14
Drugi Petru się objawił.
abc
2019-03-22 18:39:16
goraco mu kibicuje na 4.99% :) kuce to kupią bo dziadek z muszka juz ledwo co sie trzyma na pewno lepszy niz pro rosyjska rublo federacja,nazwa nie przypadkowa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA