środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie

Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie [GALERIA] (akt. 3)

Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie
Data publikacji: 2019-03-04 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 6395 378727

Pierwsze uderzenia silnego wiatru w poniedziałek po południu spowodowały szkody i utrudnienia w komunikacji w wielu rejonach miasta.

Stało się tak m.in. w okolicy Wałów Chrobrego w Szczecinie. Przy ul. Jarowita w rejonie Akademii Morskiej przewróciło się drzewo, które jest usuwane z parkingu. Połamane drzewo zablokowało też ul. Starzyńskiego na odcinku między ul. Wawelską a Kapitańską.

Zablokowane zostały też dwa pasy ruchu oraz torowisko tramwajowe w al. Niepodległości. Drzewo przewróciło się także na samochody na ul. Unisławy w rejonie placu Witosa. Fragmenty połamanych konarów utrudniają przejazd ul. Milczańską. Połamane drzewo zamknęło przejazd ul. Wyspiańskiego. Wichura połamała też drzewa na szczecińskim Cmentarzu Centralnym. Niestety uszkodzone zostały niektóre nagrobki.

- Przed godz. 14 zgłoszono około 50 zdarzeń, napływają kolejne. W ciągu 30 minut silnych porywów wiatru otrzymaliśmy ponad 30 zgłoszeń związanych z warunkami atmosferycznymi. Nikt nie został poszkodowany - powiedział PAP rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak. Dodał, że zgłoszenia dotyczą Szczecina i okolic.

Przewrócone drzewo zatarasowało także jezdnię na drodze S3 w okolicy Goleniowa w kierunku Szczecina, pomiędzy węzłami Goleniów Zachód a Goleniów Północ. Utrudnień tu trzeba się spodziewać do ok. godz. 15.10.

Z silnymi podmuchami wiatru w Szczecinie i regionie trzeba się liczyć do wtorkowego popołudnia. 

(k)

Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie

Komentarze

j23
To są skutki zagorzałych zwolenników którzy na siłę chcą zachować takie właśnie próchno jak to na unisławy.Nie daj boże ruszyć bo to zieleń.Mam nadzieję że nikomu nic się nie stało.
2019-03-04 20:23:07
...
@Taką mam koncepcję: foliarze pewnie by tak zrobili
2019-03-04 16:41:41
Taką mam koncepcję
Trzeba wyciąć drzewa, wtedy wiatr przestanie wiać. Na pewno.
2019-03-04 14:45:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie