Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie [GALERIA] (akt. 3)

Data publikacji: 04 marca 2019 r. 14:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Gwałtowny wiatr połamał drzewa w Szczecinie
Usuwanie skutków wichury na ul. Jarowita Fot. Grzegorz Siwa  

Pierwsze uderzenia silnego wiatru w poniedziałek po południu spowodowały szkody i utrudnienia w komunikacji w wielu rejonach miasta.

Stało się tak m.in. w okolicy Wałów Chrobrego w Szczecinie. Przy ul. Jarowita w rejonie Akademii Morskiej przewróciło się drzewo, które jest usuwane z parkingu. Połamane drzewo zablokowało też ul. Starzyńskiego na odcinku między ul. Wawelską a Kapitańską.

Zablokowane zostały też dwa pasy ruchu oraz torowisko tramwajowe w al. Niepodległości. Drzewo przewróciło się także na samochody na ul. Unisławy w rejonie placu Witosa. Fragmenty połamanych konarów utrudniają przejazd ul. Milczańską. Połamane drzewo zamknęło przejazd ul. Wyspiańskiego. Wichura połamała też drzewa na szczecińskim Cmentarzu Centralnym. Niestety uszkodzone zostały niektóre nagrobki.

- Przed godz. 14 zgłoszono około 50 zdarzeń, napływają kolejne. W ciągu 30 minut silnych porywów wiatru otrzymaliśmy ponad 30 zgłoszeń związanych z warunkami atmosferycznymi. Nikt nie został poszkodowany - powiedział PAP rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak. Dodał, że zgłoszenia dotyczą Szczecina i okolic.

Przewrócone drzewo zatarasowało także jezdnię na drodze S3 w okolicy Goleniowa w kierunku Szczecina, pomiędzy węzłami Goleniów Zachód a Goleniów Północ. Utrudnień tu trzeba się spodziewać do ok. godz. 15.10.

Z silnymi podmuchami wiatru w Szczecinie i regionie trzeba się liczyć do wtorkowego popołudnia. 

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

j23
2019-03-04 20:23:07
To są skutki zagorzałych zwolenników którzy na siłę chcą zachować takie właśnie próchno jak to na unisławy.Nie daj boże ruszyć bo to zieleń.Mam nadzieję że nikomu nic się nie stało.
...
2019-03-04 16:41:41
@Taką mam koncepcję: foliarze pewnie by tak zrobili
Taką mam koncepcję
2019-03-04 14:45:15
Trzeba wyciąć drzewa, wtedy wiatr przestanie wiać. Na pewno.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA