Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy [GALERIA]

Data publikacji: 25 kwietnia 2019 r. 14:00
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy
 

Na czwartkowej (25 kwietnia) sesji Rady Miejskiej w Gryfinie pojawiła się duża grupa pracowników oświaty. Przyszli, bo oburzyły ich wypowiedzi włodarzy m.in. opublikowane w lokalnej prasie a także wygłaszane w czasie publicznych spotkań. Nauczycielki – Anna Szkraba i Małgorzata Król – w bardzo emocjonalnym wystąpieniu, w imieniu wszystkich placówek strajkujących na terenie gryfińskiej gminy przekazały na ręce przewodniczącego „Apel do władz Gminy Gryfino strajkujących nauczycieli w placówkach oświatowych w Gminie Gryfino.” Przewodniczący Rafał Guga odczytał dokument, poniżej jego treść. 

"My nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie i pracownicy placówek oświatowych, mając na uwadze wypowiedź wiceburmistrza Pana Pawła Nikitińskiego zamieszczoną w wywiadzie, o tym, że „nauczycielom włos z głowy nie spadnie”, liczyliśmy na wsparcie i zrozumienie władz Miasta i Gminy Gryfino związane z naszym protestem.

Tymczasem docierają do nas głosy, iż władze miasta poprzez swoje publiczne wypowiedzi umniejszają naszej pracy w środowisku lokalnym. Do 8 kwietnia 2019 r. słyszeliśmy przy różnych okazjach, jak np. uroczystościach oświatowych i gminnych, że władze naszego miasta są zadowolone ze swoich nauczycieli i doceniają trud włożony w wykształcenie i wychowanie dzieci oraz młodzieży. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy negatywnych wypowiedzi na nasz temat.

Nie zgadzamy się z publicznymi wypowiedziami włodarzy naszego miasta, w których wypowiadają oni opinie, że nie wszyscy nauczyciele zasługują na podwyżki. Przypominamy, że jedynymi osobami mogącymi merytorycznie ocenić pracę nauczyciela są dyrektorzy szkół i przedstawiciele nadzoru pedagogicznego. Wypowiedzi tego typu, niemające podstaw merytorycznych, podkopują zaufanie do naszego zawodu i obniżają jego rangę.

Spotykamy się z bardzo dużym poparciem rodziców i naszych wychowanków. Dowody ich sympatii otrzymujemy codziennie. Obawiamy się jednak, że spontaniczne i emocjonalne wypowiedzi burmistrzów na temat naszej pracy, mogą negatywnie wpłynąć na relacje nauczyciel-rodzic-wychowanek. 

Wobec tego stanowczo sprzeciwiamy się wypowiedziom dzielącym społeczeństwo lokalne. Jednocześnie apelujemy i oczekujemy, że będą Panowie burmistrzami wszystkich mieszkańców miasta i gminy Gryfino.

Strajkujący pracownicy placówek oświatowych Miasta i Gminy Gryfino"

Więcej w poniedziałkowym (29 kwietnia) wydaniu gazety.

Tekst i fot. (akme) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dolne Gryfino
2019-04-26 06:53:03
Co za zacietrzewienie w tym strajku. Jakie słuszne oburzenie. Tylko dlaczego nasi uczniowie nie zdobywają nobli i innych światowych nagród? Tylko ciągle są potrzebne korepetycje. Potrzeba reformy oświaty i zmiany 18 godzinnego dnia pracy w tygodniu.Reforma oświaty jest sprawą wspólną i liczymy że nauczyciele czynnie włączą się do okrągłego stołu
rodzic
2019-04-26 05:43:37
no to teraz bierzmy paragony za korepetycje a jak nie będzie to zawiadomienie do skarbówki
nie nowoczesny
2019-04-25 22:52:14
oczyszczalnia ścieków czeka.. małgosiu nie kompromituj sie, uczniowie mówia jaka z ciebie komuszka
Uczen
2019-04-25 20:39:52
No to teraz korepetycje 200% do gory
Kurt
2019-04-25 18:09:38
A dajcie spokój z tymi nauczycielami. Kolega ma żonę nauczycielkę-babsko roszczeniowe, ciągle jej - źle, mało płacą, PiS zły, zawsze jej źle. 500+ pobiera. A jak taka przeciwna, powinna oddać w ramch protestu!
co za nieudacznicy
2019-04-25 17:25:09
nawet strajk im nie wyszedł, nie mówiąc o nauczaniu :D ZERO autorytetu, miernoty społeczne
rodzice
2019-04-25 15:06:10
Czy oni nie powinni być w tym czasie w szkole i prowadzić lekcje z uczniami? Co tak ciągnie do politykierstwa?
Wstyd. Hańba. Żałośni.
2019-04-25 14:56:02
.
dr Marchewka
2019-04-25 14:49:07
Przecież to jasne jak drut że nie wszyscy nauczyciele zasługują na nagrody i podwyżki. Gdyby tak było że wszyscy to mielibyśmy już wielu Noblistów z Polski. Poziom oświaty jest mierny , rodzice i uczniowie narzekają na poziom pracy nauczycieli. To wszystko wymaga naprawy i reformy, skąd więc te oburzenie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA