sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy

Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy [GALERIA]

Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy
Data publikacji: 2019-04-25 14:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1266 387658

Na czwartkowej (25 kwietnia) sesji Rady Miejskiej w Gryfinie pojawiła się duża grupa pracowników oświaty. Przyszli, bo oburzyły ich wypowiedzi włodarzy m.in. opublikowane w lokalnej prasie a także wygłaszane w czasie publicznych spotkań. Nauczycielki – Anna Szkraba i Małgorzata Król – w bardzo emocjonalnym wystąpieniu, w imieniu wszystkich placówek strajkujących na terenie gryfińskiej gminy przekazały na ręce przewodniczącego „Apel do władz Gminy Gryfino strajkujących nauczycieli w placówkach oświatowych w Gminie Gryfino.” Przewodniczący Rafał Guga odczytał dokument, poniżej jego treść. 

"My nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie i pracownicy placówek oświatowych, mając na uwadze wypowiedź wiceburmistrza Pana Pawła Nikitińskiego zamieszczoną w wywiadzie, o tym, że „nauczycielom włos z głowy nie spadnie”, liczyliśmy na wsparcie i zrozumienie władz Miasta i Gminy Gryfino związane z naszym protestem.

Tymczasem docierają do nas głosy, iż władze miasta poprzez swoje publiczne wypowiedzi umniejszają naszej pracy w środowisku lokalnym. Do 8 kwietnia 2019 r. słyszeliśmy przy różnych okazjach, jak np. uroczystościach oświatowych i gminnych, że władze naszego miasta są zadowolone ze swoich nauczycieli i doceniają trud włożony w wykształcenie i wychowanie dzieci oraz młodzieży. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy negatywnych wypowiedzi na nasz temat.

Nie zgadzamy się z publicznymi wypowiedziami włodarzy naszego miasta, w których wypowiadają oni opinie, że nie wszyscy nauczyciele zasługują na podwyżki. Przypominamy, że jedynymi osobami mogącymi merytorycznie ocenić pracę nauczyciela są dyrektorzy szkół i przedstawiciele nadzoru pedagogicznego. Wypowiedzi tego typu, niemające podstaw merytorycznych, podkopują zaufanie do naszego zawodu i obniżają jego rangę.

Spotykamy się z bardzo dużym poparciem rodziców i naszych wychowanków. Dowody ich sympatii otrzymujemy codziennie. Obawiamy się jednak, że spontaniczne i emocjonalne wypowiedzi burmistrzów na temat naszej pracy, mogą negatywnie wpłynąć na relacje nauczyciel-rodzic-wychowanek. 

Wobec tego stanowczo sprzeciwiamy się wypowiedziom dzielącym społeczeństwo lokalne. Jednocześnie apelujemy i oczekujemy, że będą Panowie burmistrzami wszystkich mieszkańców miasta i gminy Gryfino.

Strajkujący pracownicy placówek oświatowych Miasta i Gminy Gryfino"

Więcej w poniedziałkowym (29 kwietnia) wydaniu gazety.

Tekst i fot. (akme) 

Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy Gryfińscy pracownicy oświaty oburzeni postawą włodarzy

Komentarze

dolne Gryfino
Co za zacietrzewienie w tym strajku. Jakie słuszne oburzenie. Tylko dlaczego nasi uczniowie nie zdobywają nobli i innych światowych nagród? Tylko ciągle są potrzebne korepetycje. Potrzeba reformy oświaty i zmiany 18 godzinnego dnia pracy w tygodniu.Reforma oświaty jest sprawą wspólną i liczymy że nauczyciele czynnie włączą się do okrągłego stołu
2019-04-26 06:53:03
rodzic
no to teraz bierzmy paragony za korepetycje a jak nie będzie to zawiadomienie do skarbówki
2019-04-26 05:43:37
nie nowoczesny
oczyszczalnia ścieków czeka.. małgosiu nie kompromituj sie, uczniowie mówia jaka z ciebie komuszka
2019-04-25 22:52:14
Uczen
No to teraz korepetycje 200% do gory
2019-04-25 20:39:52
Kurt
A dajcie spokój z tymi nauczycielami. Kolega ma żonę nauczycielkę-babsko roszczeniowe, ciągle jej - źle, mało płacą, PiS zły, zawsze jej źle. 500+ pobiera. A jak taka przeciwna, powinna oddać w ramch protestu!
2019-04-25 18:09:38
co za nieudacznicy
nawet strajk im nie wyszedł, nie mówiąc o nauczaniu :D ZERO autorytetu, miernoty społeczne
2019-04-25 17:25:09
rodzice
Czy oni nie powinni być w tym czasie w szkole i prowadzić lekcje z uczniami? Co tak ciągnie do politykierstwa?
2019-04-25 15:06:10
Wstyd. Hańba. Żałośni.
.
2019-04-25 14:56:02
dr Marchewka
Przecież to jasne jak drut że nie wszyscy nauczyciele zasługują na nagrody i podwyżki. Gdyby tak było że wszyscy to mielibyśmy już wielu Noblistów z Polski. Poziom oświaty jest mierny , rodzice i uczniowie narzekają na poziom pracy nauczycieli. To wszystko wymaga naprawy i reformy, skąd więc te oburzenie?
2019-04-25 14:49:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie