Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Groźne kły

Data publikacji: 2019-03-26 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Groźne kły
 

Dwa psy postury niedźwiedzi - samopas wałęsające się w rejonie ul. Swojskiej i Gwarnej w Szczecinie - budziły strach przechodniów. Zanim miejskie służby zdążyły podjąć interwencję, groźne czworonogi zagryzły kundelka, na oczach jego właścicielki.

Psy wyglądem przypominały owczarki kaukaskie, a te zostały figurują w wykazie ras psów uznawanych za agresywne (zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji). We wtorek (26 bm.) dwa takie wielkie kudłacze, bez dozoru, rankiem wałęsające się po ulicach prawobrzeża - w okolicy ul. Swojskiej i Gwarnej - wzbudziły ogromny niepokój mieszkańców. Zaalarmowali więc straż miejską.

- Okazało się, że nie są to psy bezdomne. Tylko rasowe owczarki środkowoazjatyckie. Ich właścicielem okazał się mieszkaniec ul. Gwarnej. Twierdził, że psy są odpowiednio zabezpieczone. Mają kojce. Przyznał jednak, że tej nocy pozostawił je luzem na terenie posesji - relacjonuje Joanna Wojtach, rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie. - Twierdził, że nie wie, w jaki sposób wydostały się poza ogrodzenie.

Owczarki środkowoazjatyckie uchodzą za jedną z najstarszych ras na świecie, uznawaną za protoplastę mastifa tybetańskiego. Są też blisko spokrewnione z owczarkiem kaukaskim. Mogą więc nie tylko budzić respekt, ale przede wszystkim stanowić zagrożenie. O czym dotkliwie się przekonała pewna szczecinianka, która akurat na przeciw nim wyszła ze swym kundelkiem na poranny spacer. Owczarki zaatakowały jej pupila. I zagryzły na jej oczach.

- Zaatakowały zwierzę, a nie człowieka. Nie doszło więc do przestępstwa lecz do wykroczenia. Ukaraliśmy właściciela owczarków najwyższym mandatem. Poszkodowana może dochodzić swych roszczeń na drodze sądowej, z powództwa cywilnego - mówi Joanna Wojtach.

Chodzi o mandat w wysokości 500 zł.

(an)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan
2019-04-04 22:37:47
Dzisiaj rano,okolo godziny 6.00 te same psy znowu lataly bez opieki pseudo wlasciciela po ulicy gwarnej.I co zamierza zrobic nasza codowna straz miejska wlepic panu mandat,czy czeka az dojdzie do tragedi,a moze powiedza ze nie bylo zgloszenia?
To jest dziki kraj
2019-03-28 03:08:29
Zastanawia mnie ten znak przy co drugim plocie... Zly pies ? Najczesciej to zly wlasciciel. A jak do tego dokoptuje sie beznadziejnego policjanta,wojta,soltysa -to straszny klopot. Wladze malych wsi,osad nie reaguja na takie przypadki. W gminach maja - niby- osobe,ktora zajmuje sie. " dobrem zwierzat" , majaca za zadanie - miedzy innymi- chronic zwierzeta i nas (w mysl zasady,ze czesto wini wlasciciel zwierzecia),ale to fikcja. Strasznie wspolczuje pani,ktora stracila psa . mysle,ze gdybysmy wszyscy reagowali normalnie,logicznie i zgodnie z prawem -byloby ..- tak wlanie...normalnie,logicznie i zgodnie z prawem.
czytam
2019-03-27 11:23:59
Właściciel wypuścił z kojców na noc i nie wie jak wydostały się za ogrodzenie .A czy w ogóle wie coś o swoich psach ? SM powinna złożyć mu jeszcze jedna profilaktyczną wizytę . A czy pani , która straciła swojego przyjaciela nie zasługuje na ... ? Jak długo wielbiciele ? wyszukanych ras będą terroryzować otoczenie ? Czy to są jacyś psychopaci , hodowcy czy durnie z nadmiarem ambicji i kasy ?
O włos byłoby więcej tragedii
2019-03-27 08:40:17
Świadkowie mówili, że te psy chwilę później zaatakowały innego człowieka z psem na spacerze. Zdołał on jednak wziąć psa na ręce i kopiąc nogą wybronić się. A co byłoby jakby natrafiły na dziecko z psem? Kara dla właściciela opiewa na o jedno "0" za mało.
hmmm
2019-03-26 22:35:02
znam jedną Pannę z kundelkiem z Gwarnej, oby to nie ona i on....
Kaatka
2019-03-26 22:21:16
Właściciel poniósł niska karę. Powinni mu dowalic o wiele większą. Co by było gdyby psy rzuciłyby się na dorosłego, a nie daj boże na dziecko 😲
oburzony
2019-03-26 20:09:34
Kocham psy jak przyjaciół , ale gdyby miały przy mnie zabić mojego kundla , to zastrzeliłbym bez wahania . Na pocieszenie ich właścicielowi- nie mam chwilowo broni .
Proces
2019-03-26 19:47:58
Tu powinno się wytoczyć proces i powinna zrobić to prokuratura
jednak instnieja na tym swiecie bydlaki bez mozgu
2019-03-26 18:08:31
jak taki bydlak moze pozostawic takie drapiezniki niezabezpieczone. A gdyby zamiast kundelka pani szla z dzieckiem. Nie chce mi sie nawet myslec co by moglo byc.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA