Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Groził kobietom nożem. Trafił na policjanta po służbie

Data publikacji: 2019-09-24 06:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-24 06:53
Groził kobietom nożem. Trafił na policjanta po służbie
 

Wyciągnął nóż w kierunku kobiet. Na szczęście w pobliżu był policjant, wprawdzie po służbie, ale bez wahania ruszył w kierunku potencjalnego napastnika. Obezwładnił go, zabrał nóż i wezwał na miejsce patrol policji. Zatrzymanemu grozi nawet 12 lat więzienia za usiłowanie rozboju.

Odwagą i postawą godną naśladowania wykazał się zastępca oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu – mł. asp. Łukasz Matwiejko - chwali kolegę st. post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji. - W czasie wolnym od służby dogonił i obezwładnił nietrzeźwego 30-latka, podejrzewanego o usiłowanie rozboju na dwóch kobietach.

Do mł. asp. Łukasza Matwiejko podbiegła roztrzęsiona kobieta, która oświadczyła, że podszedł do niej (i jej koleżanki) mężczyzna i wyciągnął nóż. Policjant bez chwili wahania pobiegł za nim. Dogonił go, obezwładnił i zabezpieczył nóż.

Na miejsce wezwany został patrol. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latka. Jak się okazało, mężczyzna podejrzewany o usiłowanie rozboju był nietrzeźwy, miał 1,4 promila.

- Dzięki szybkiej reakcji i umiejętnościach mł. asp. Łukasza Matwiejko nikt nie odniósł obrażeń, a agresywny 30-latek został zatrzymany - podkreśla Kamil Zwierzchowski.

Napastnik odpowie przed sądem. Za usiłowanie rozboju może grozić nawer 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Świnoujściu - na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, poparty przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu - zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(isz)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ