czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gorące tematy

Gorące tematy

Gorące tematy
Data publikacji: 2016-09-20 06:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:10
Wywietleń: 1258 155554

– Spodziewam się kolejnego ataku. To już stało się normą, że politycy PO i PSL atakują nas wszędzie, zarówno w europarlamencie, jak i w sejmiku – mówi radny Kazimierz Drzazga z PiS.

Najpierw jednak to PiS może zaatakować koalicję PO-PSL, która rządzi naszym regionem. Chodzi o sytuację, w jakiej znalazł się szpital w Zdunowie, i plany jego konsolidacji z placówką na ulicy Arkońskiej na w Szczecinie. Załoga ze Zdunowa obawia się, że zostaną „wchłonięci” na nierównych prawach. W poniedziałek w sejmiku zachodniopomorskim spotyka się komisja zdrowia, na której temat ten na pewno zostanie wywołany.

– Będziemy chcieli dyskusji na temat koncepcji konsolidacji szpitali na Arkońskiej i w Zdunowie. Chcemy poznać przyczynę tej sytuacji – mówi Paweł Mucha, przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku. – Sprawa jest bulwersująca i na pewno będziemy oczekiwać informacji uzupełniających od zarządu województwa w tej sprawie na wtorkowej sesji sejmiku – dodaje.

– Martwi nas to, co dzieje się wokół szpitala w Zdunowie. To jest cacuszko. Ale jaka będzie jego przyszłość? – zastanawia się radny Kazimierz Drzazga.

To pytanie na pewno zada też marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi z PO (oba szpitale podlegają pod samorząd województwa).

Na wtorkowej sesji sejmiku punktem zapalnym może być też prawo dotyczące energetyki wiatrowej. PO i PSL – od przejęcia przez PiS władzy w Polsce – biją na alarm, że branża ta może mieć poważne problemy.

Kazimierz Drzazga uważa, że zarówno działacze Platformy, jak i ludowcy korzystają teraz z każdej okazji, żeby tylko atakować PiS. Radny spodziewa się ofensywy we wtorek.

– Zapewne zaatakują nas w sprawie wiatraków – mówi.

W sejmikowych kuluarach mówi się, że podobno zarząd województwa planuje przedstawić we wtorek swoje informacje na temat konsekwencji wejścia w życie zmian w energetyce wiatrowej. Dodajmy, że spór na ten temat toczył się już na wcześniejszych spotkaniach radnych wojewódzkich. ©℗

Magdalena SZCZEPKOWSKA

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

Niech Drzyzga powie...
...co wspólnego mają wiatraki ze szpitalem w Zdunowie? ...czemu Drzyzga nie troszczy się o tramwaje i przewały przy budowie SSTramw.? ...dlaczego do "cacuszka"-Zdunowa karetki,autobusy, pacjenci i zaopatrzenie muszą jeżdzić wąskim, leśnym, nieoświetlonym duktem-bez utwardzonego pobocza i bez chodnika dla pieszych i rowerzystów?
2016-09-20 18:11:09
Jurek
Zaraz zaraz, Oba szpitale podlegają pod zarząd województwa ? Czyli za oba odpowiada Marszałek ? Jeśli tak, to może podzielić każdy z tych szpitali na dwa mniejsze ? Będzie wtedy dwa razy więcej etatów w administracji, prawda ? A jeżeli połączy, to kilka etatów trzeba będzie zlikwidować, a reszta pracowników będzie miała więcej pracy ? Panie Drzazga - to nie ma być cacuszko, to ma być szpital, w którym leczy się pacjentów !!!
2016-09-20 10:47:39
xyz
Do Misia, przeciez to stary system stosowany w PRL, np laczenie PGRow upadlych z dochodowymi w tzw Zjednoczone Kombinaty Rolne,
2016-09-20 09:57:30
miki
Drzazga jako szef rady nadzorczej tramwajów optował za podwyżkami dla kierownictwa tej spółki miejskiej. Obok można poczytać o spadku wpływów za bilety, a tzw. szybkim tramwaju nie wspomne. Czy ludzi z legitymacjami partyjnymi obchodzi cokolwiek innego niż bronienie własnych interesów?
2016-09-20 09:09:55
MIŚ
Czy ktokolwiek na świecie słyszał o takim przypadku, czysto teoretycznym, że kierownik jakiejś jednostki organizacyjnej dopuszcza do jej zadłużenia, potem się z niej ewakuuje i uzyskuje immunitet parlamentarny, a następnie jego partyjny kolega chce ratować tę jednostkę poprzez jej połączenie z inną, będącą w lepszej kondycji? Brzmi jak absurd, a jednak.
2016-09-20 07:48:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy