Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Gorące tematy

Data publikacji: 20 września 2016 r. 06:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Gorące tematy
 

– Spodziewam się kolejnego ataku. To już stało się normą, że politycy PO i PSL atakują nas wszędzie, zarówno w europarlamencie, jak i w sejmiku – mówi radny Kazimierz Drzazga z PiS.

Najpierw jednak to PiS może zaatakować koalicję PO-PSL, która rządzi naszym regionem. Chodzi o sytuację, w jakiej znalazł się szpital w Zdunowie, i plany jego konsolidacji z placówką na ulicy Arkońskiej na w Szczecinie. Załoga ze Zdunowa obawia się, że zostaną „wchłonięci” na nierównych prawach. W poniedziałek w sejmiku zachodniopomorskim spotyka się komisja zdrowia, na której temat ten na pewno zostanie wywołany.

– Będziemy chcieli dyskusji na temat koncepcji konsolidacji szpitali na Arkońskiej i w Zdunowie. Chcemy poznać przyczynę tej sytuacji – mówi Paweł Mucha, przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku. – Sprawa jest bulwersująca i na pewno będziemy oczekiwać informacji uzupełniających od zarządu województwa w tej sprawie na wtorkowej sesji sejmiku – dodaje.

– Martwi nas to, co dzieje się wokół szpitala w Zdunowie. To jest cacuszko. Ale jaka będzie jego przyszłość? – zastanawia się radny Kazimierz Drzazga.

To pytanie na pewno zada też marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi z PO (oba szpitale podlegają pod samorząd województwa).

Na wtorkowej sesji sejmiku punktem zapalnym może być też prawo dotyczące energetyki wiatrowej. PO i PSL – od przejęcia przez PiS władzy w Polsce – biją na alarm, że branża ta może mieć poważne problemy.

Kazimierz Drzazga uważa, że zarówno działacze Platformy, jak i ludowcy korzystają teraz z każdej okazji, żeby tylko atakować PiS. Radny spodziewa się ofensywy we wtorek.

– Zapewne zaatakują nas w sprawie wiatraków – mówi.

W sejmikowych kuluarach mówi się, że podobno zarząd województwa planuje przedstawić we wtorek swoje informacje na temat konsekwencji wejścia w życie zmian w energetyce wiatrowej. Dodajmy, że spór na ten temat toczył się już na wcześniejszych spotkaniach radnych wojewódzkich. ©℗

Magdalena SZCZEPKOWSKA

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niech Drzyzga powie...
2016-09-20 18:11:09
...co wspólnego mają wiatraki ze szpitalem w Zdunowie? ...czemu Drzyzga nie troszczy się o tramwaje i przewały przy budowie SSTramw.? ...dlaczego do "cacuszka"-Zdunowa karetki,autobusy, pacjenci i zaopatrzenie muszą jeżdzić wąskim, leśnym, nieoświetlonym duktem-bez utwardzonego pobocza i bez chodnika dla pieszych i rowerzystów?
Jurek
2016-09-20 10:47:39
Zaraz zaraz, Oba szpitale podlegają pod zarząd województwa ? Czyli za oba odpowiada Marszałek ? Jeśli tak, to może podzielić każdy z tych szpitali na dwa mniejsze ? Będzie wtedy dwa razy więcej etatów w administracji, prawda ? A jeżeli połączy, to kilka etatów trzeba będzie zlikwidować, a reszta pracowników będzie miała więcej pracy ? Panie Drzazga - to nie ma być cacuszko, to ma być szpital, w którym leczy się pacjentów !!!
xyz
2016-09-20 09:57:30
Do Misia, przeciez to stary system stosowany w PRL, np laczenie PGRow upadlych z dochodowymi w tzw Zjednoczone Kombinaty Rolne,
miki
2016-09-20 09:09:55
Drzazga jako szef rady nadzorczej tramwajów optował za podwyżkami dla kierownictwa tej spółki miejskiej. Obok można poczytać o spadku wpływów za bilety, a tzw. szybkim tramwaju nie wspomne. Czy ludzi z legitymacjami partyjnymi obchodzi cokolwiek innego niż bronienie własnych interesów?
MIŚ
2016-09-20 07:48:34
Czy ktokolwiek na świecie słyszał o takim przypadku, czysto teoretycznym, że kierownik jakiejś jednostki organizacyjnej dopuszcza do jej zadłużenia, potem się z niej ewakuuje i uzyskuje immunitet parlamentarny, a następnie jego partyjny kolega chce ratować tę jednostkę poprzez jej połączenie z inną, będącą w lepszej kondycji? Brzmi jak absurd, a jednak.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA