środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Godzina „W" - rekonstrukcja

Godzina „W" - rekonstrukcja

Godzina „W" - rekonstrukcja
Data publikacji: 2017-08-01 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 992 284401

Nie tylko oficjalny przebieg będą miały koszalińskie uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Dziś o godz. 17 rozpocznie się manifestacja patriotyczna przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego na skwerze Ofiar Katyńskich. W programie m.in.: przemówienia okolicznościowe, Apel Pamięci i złożenie wiązanek kwiatów. Godzinę później zaplanowano piknik historyczny „Powstanie 44 – pamiętamy”. W okolice murów miejskich przy ul. Marii Ludwiki na spotkanie zapraszają członkowie: Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii PERUN i Hufiec Ziemi Koszalińskiej ZHP.

Z kolei w Sianowie o g. 17 oficjalne uroczystości w parku im. Powstańców Warszawskich. Trzy kwadranse później „Godzina W” – rekonstrukcja walk powstańczych w oparciu o wspomnienia Aleksandra Kaczorowskiego, mieszkańca Sianowa, a wtedy żołnierza Armii Krajowej. Koncert piosenek powstańczych zaplanowano na g. 18. ©℗

(m)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

SromotnikB.do @ckm
Faktycznie, jesteś "ckm"=ciężko kapujący myśliciel!!!
2017-08-03 09:46:07
ggg
brunatni tez tam byli? to dopiero dramat historii ....
2017-08-02 22:58:59
Boger
Brawo GUCIU - szacunek i chwała bohaterom !
2017-08-02 09:52:51
ckm
@M.Dem. @do ALE BEŁKOT.
2017-08-01 14:54:41
do @ SromotnikBezwstydny
- po "polskiemu";....Cyt."Cześć lotnikom Polskim, Kanadyjskim, Australijskim, Nowozelandzkim i.." P.S.- zanim zacznie się coś "Wielkiego" należy się zastanowić jak to "Wielkie" może się skończyć, czyli słowa SDL-ucha;"Prawdziwego mężczyznę (powstańca) poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna"
2017-08-01 14:28:44
SromotnikBezwstydny
A rekonstrukcja EFEKTÓW tej bezmyślnej decyzji o powstaniu bez konsultacji z aliantami,bez uwzględnienia reperkusji wobec ludności cywilnej? 60 000 trupów leżało na ulicach i placach stolicy, gdy w styczniu 1945r. gdy wkroczyli tam żołnierze ACz.i LWP... Niezidentyfikowane zwłoki spalono na stosach...., w centrum miasta(ruin)... Chwała poległym, hańba decydentom,na pohybel Stalinowi i jego ekipie! Cześć lotnikom Polskim, Kanadyjskim, Australijskim, Nowozelandzkim i innym którzy z narażeniem życia latali z Italii nad Wa-wę z zaopatrzeniem!
2017-08-01 12:27:47
O @ guciu
towarzyszu pszczółki Maji masz pszczeli rozumek i nic poza . zginęło setki zdolnych którzy byliby inżynierami, profesorami i nieśliby etos w komunistycznym zniewoleniu a tak wpisali się w krwiożerczy panteon bohaterów śmierci bezskutecznej i daremnej. rząd w Londynie był przeciwny powstaniu, sytuacja militarna była wątpliwa, uzbrojenie było marne. możesz sobie mitologizować i mitomanić ale to był akt duractwa za który zapłacili mieszkańcy i zwykli żołnierze
2017-08-01 12:16:52
M.Dem.
Czesc i chwała tym ludziom tego powstania. Poszli z najbardziej szlachetnych pobudek i z pełną świadomością, że idą na drogę straszną (kanały i egzystencja w tych kanałach) i na śmierć pewną. Czy ta śmierć była zaplanowana jako celowe usmiercenie tych co mogli być polska szansą? Bo takie opinie nie są rzadkością. Czy taka droga upokarzajacego sposobu na glod i pragnienie, jakby w bliskosci pomyslu na glod na Ukrainie z poczatkow XX wieku (cos co pochodzi z czlowieka, np. mocz), byla naprawde jedynym rozwiazaniem? Ale zapewne pomysly oba jedno maja zrodlo. Tak mysle. Nasze emocje, zwiazane z tym powstaniem, sa antyniemieckie silnie. Niemcy to taki sam jak Polska, element jednej i tej samej strategii, ktora przygotowala grunt w Polsce do rozpoczecia II wojny swiatowej. Niemcy stracili na tej akcji terytoria, niewyobrazalny wklad finansowy, technologiczny, umyslowy i ludnosciowy w te terytoria. Lodz, np., stala sie poteznym miastem poteznie rozwinietego wlokiennictwa i przemyslu, niemieckim wkladem (maszyny, fabryki, urbanizacja cala, miejsca pracy dla tysiecy ludzi, intelekt techniczny i zarzadzeniowy). Uprzemyslowienie Slaska, kultura rolna Wielkopolski etc. to takze Niemcy. Czyli nie tylko Krzyzacy, Bismarck, Hitler. Nie znaczy to zebysmy na kolana przed nimi padali. Ale o obiektywizm historyczny i ludzki chodzi.
2017-08-01 12:09:55
guciu
Za każdy kamień za kazdy bój za każdą śmierć zawsze Polska zawsze Warszawa zawsze krew,ostatniego naboju ręce walka o niepodległość wolność poszli w bój,Cześć ichwała bohaterom szacunek żyjącym pamięć
2017-08-01 11:44:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy