czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy

Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy [FILM]

Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy
Data publikacji: 2020-08-01 15:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03 19:45
Wywietleń: 1075 467772

Od 1 sierpnia do odwołania do przebudowywanej pętli Głębokie w Szczecinie kursuje autobus zastępczy linii 809. Natomiast tramwaje linii 1 i 9 zawracają teraz na swoje stałe trasy korzystając od ronda Jana Olszewskiegoe do pętli Las Arkoński z objazdu nowym odcinkiem torowiska w ul. Arkońskiej.

Od soboty rozpoczyna się tam kolejny etap przebudowy węzła przesiadkowego.

Wycofanie tramwajów wymusza kolejny etap prac przy przebudowie układu komunikacyjno - drogowego u zbiegu w tym miejscu al. Wojska Polskiego z ulicami Emila Zegadłowicza, Hieronima Kupczyka i Miodową. Infrastruktura samej pętli, która będzie miała zupełnie inny kształt, w części już została wykonana. Teraz spółka Strabag, wykonawca inwestycji, będzie mógł też przystąpić do rozbiórek pozostałego jeszcze toru dojazdowego i jednego z dotychczas użytkowanych torów na wysokości przystanku i wyjazdu z pętli oraz demontażu starej trakcji.

Autobus zastępczej linii 809 ma przystanek końcowy na Głębokim przy ul. Emila Zegadłowicza na górce między skrzyżowaniem z ulicami Majową i Kąpieliskową. Dowozi pasażerów do przystanku Rondo Olszewskiego w kierunku centrum i z niego też ich zabiera do Głębokiego. Drugi tymczasowy przystanek linii 809 dla osób, które chcą z Głębokiego jechać do centrum, usytuowany jest na pasie poszerzanej nitki jezdni od strony dawnego parkingu leśnego, gdzie teraz znajduje się zaplecze budowy.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK 

Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy Głębokie bez tramwajów. Dzień pierwszy

Komentarze

Nieskończoność
Co to znaczy ze tramwaje nie beda jeździły do odwolania. Chyba inwestor ustalił z wykonawca tej inwestycji jakiś termin zakonczenia prac czy termin oddania drogi z torami aby przywrocic ruch tramwajow
2020-08-01 20:40:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie