Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Geblewicz: Nie ma dialogu z mieszkańcami ws. terminalu kontenerowego

Data publikacji: 05 września 2019 r. 17:48
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 13:33
Geblewicz: Nie ma dialogu z mieszkańcami ws. terminalu kontenerowego
 

Podczas kampanii wyborczej jak bumerang wraca sprawa specustawy i planów budowy portu kontenerowego na warszowskiej plaży. Marszałek Olgierd Geblewicz w czwartek na placu Wolności w Świnoujściu zachęcał do głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej i krytykował ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka za brak dialogu z mieszkańcami kurortu.

Olgierd Geblewicz przypominał emocjonujące dyskusje w Świnoujściu, gdy podejmowano decyzje o budowie terminalu LNG i - jak twierdził - wówczas wypracowano kompromis, a teraz - w sprawie kontenerów - żadnych dyskusji nie ma. A sprawa wywołuje w Świnoujściu kontrowersje chociażby z tego powodu, że port chce budować ten terminal na warszowskiej plaży, czemu - już od dawna - część mieszkańców się sprzeciwia, a część rajców na hektarach, które chce zagarnąć port, widzi dobre miejsce na rozbudowę miasta, nowe osiedla, a nie działalność przemysłową. Przedstawiciele KO nie są przeciwnikami terminalu kontenerowego, część z nich entuzjastycznie wypowiada się o inwestycji, ale krytykują przedstawicieli obecnego rządu za sposób prowadzenia dialogu z mieszkańcami. A właściwie jego brak. Uważają także, że terminal kontenerowy, to kolejne hasło na potrzeby kampanii wyborczej.

- Pan Marek Gróbarczyk dostarczył do naszej stoczni stępkę za kilkaset tysięcy złotych z pieniędzy podatników, która do dzisiaj rdzewieje. Kilka dni temu na potrzeby propagandy o mało nie zwodowano sklejonego taśmą lodołamacza. I całe szczęście, że do wodowania nie doszło, bo byłaby to pierwsza taka jednostka pływająca… pod wodą. A kwestia taka jak budowa terminala kontenerowego za pięć dwunasta przed wyborami nie można traktować inaczej niż kolejnej stępki - mówił O. Geblewicz - Dzisiaj nie ma żadnej dyskusji z mieszkańcami Świnoujścia w sprawie terminalu kontenerowego. To niepoważne. Na kongresie morskim pan minister opowiada znowu morskie opowieści, a ja chcę, żeby porozmawiał pan poważnie z mieszkańcami Świnoujścia.

W konferencji brały udział Elżbieta Jabłońska, która z listy KO startuje do sejmu, oraz Magdalena Kochan, która będzie starała się o mandat senatora. E. Jabłońska pokrótce przedstawiła program KO i zapowiedziała, że kandydaci będą odwiedzać różne powiaty, żeby przekonać do siebie wyborców. Zdradziła również, że minister M. Gróbarczyk chce opinii świnoujskiej rady w sprawie terminala kontenerowego i wkrótce ma się odbyć w tej sprawie sesja nadzwyczajna.

Po jej wystąpieniu jeden z mieszkańców krzyknął „Jesteście przegrani z kretesem!”, na co Magdalena Kochan odpowiedziała „A my życzymy panu miłego dnia. Szanujemy pana i pana poglądy. Bo w naszej Polsce traktujemy na równi wszystkich obywateli”.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Marszałek Olgierd Geblewicz zachęcał do głosowania na kandydatów KO. Na listach KO Świnoujście reprezentuje Elżbieta Jabłońska, z numerem siedem. Na zdjęciu: po prawej, przy marszałku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wujek dobra rada
2019-09-07 10:13:04
Niech marszałek da wybudować ten terminal bo jest potrzebny regionowi.Już żeście tak troszczyli o tunel pod Świną że oddaliście go do Gdańska. Mniej gadania więcej roboty
A ta PO-lityczna "akcja"
2019-09-06 12:15:46
To w godzianch pracy tak Geblewicza... jak i PO-zostalych w tyle KO-alicjantow ?? A moze jeszcze i resztek bylych Ormowcow jak i Milicjantow ?? A wiec: co Podatnicy na to...???
zalosne
2019-09-06 09:57:48
tylko jasnotę da radę otumanić niestety
Faktycznie wygląda to na próbę zbiorowego
2019-09-06 08:19:33
samobójstwa politycznego w wykonaniu PO na miesiąc przed wyborami. Kto im podsuwa takie pomysły - agent z PiSu?
Ten terminal będzie zasłaniał widok na Szprewę z okien Urzędu Kanclerza Federalnego.
2019-09-06 08:15:49
Fuj!
Abc
2019-09-06 01:41:17
Jakiż żałosny jest ten cyrk. Uczynili tyle zła, a dalej pozują na dobrych i troskliwych. Ta partia jest reliktem przeszłości i jej miejsce jest na śmietniku historii. Na swój sposób śmieszne jest to, że ci ludzie udają, że nie rozumieją, iż wyborca woli rdzewiejącą stępkę, aniżeli "katarskiego inwestora". Stępka daje nafzieję.
Ojj... jeszcze te "bajeranty" ?
2019-09-06 00:39:58
Czyli PO-stkomunisci w KO-lejnej "obiecanki-cacanki"... akcji ! Najpierw byla Blonska - a teraz jeszcze Jablonska ??
Bartek
2019-09-05 23:05:04
Tak PO nie wybudowały terminalu bo po co skoro jest Gdynia i Gdańsk, gazoportu bez PiSu też by nie było. Za to PO, skoro terminal będzie może obiecać mieszkańcom złote palmy i miliony, których nie ma o nie będzie. Pan Geblewicz jest całkiem spoko ale jego koledzy z PO to już inna historia, dziela się na tych co korzystają i się bogacą jak poseł od afery melioracyjnej i innych tzw krzykaczy co się zadowola pensja posła(tyle co sprzątaczka w Norwegii) lub europosła czyli już całkiem nieźle ale miliony to nie są. A ze, przy okazji państwo traci miliardy no to szkoda, więc już wolę PiS bo choć rozdali bez sensu miliardy plebsowi żeby ich przekupić to lepsze to od PO, który dla naszego regionu nie zrobił nic, a zrobił wszystko żeby nas zmarginalizować jak choćby rozwalając stocznie. Przypomnę wam drogie lemingi że to PiS podjął decyzję o budowie S3 i gazoportu, a teraz gdy w bólach chce reaktywac stocznie to rzucają mu kłody pod nogi.
Goleniowianin
2019-09-05 20:05:15
Kocham na senatora..... Matko Boska! Dałaby sobie spokój.
.
2019-09-05 19:34:27
Oj tak, Platforma to miała dialog z mieszkańcami, to były czasy, jak zainicjowali tunel i gazoport :(
topek
2019-09-05 19:29:06
do roger jesteś debilem !!!
roger
2019-09-05 19:02:30
do roboty się weż kodziarzu bo tylko mikrofoniki i żarcie na festynach!!!!!!!!!!!!!!!
Pan Geblewicz ma złego doradcę
2019-09-05 18:46:11
Powtarza kłamstwa.
czytam
2019-09-05 18:45:37
Pan marszałeeek oczywiście już dawno rozmawiał z mieszkańcami w sprawie rozwoju gosp. Świnoujścia . Wyszło ,że ładna plaża , a rozwój t... ! ?
co tam gospodarka...
2019-09-05 18:43:15
Ważne, że panie Agatowska i Turlejska są przeciw terminalowi.
Wódz OTUA
2019-09-05 18:29:43
Pani Kochan wyraźnie dała do zrozumienia mówiąc "traktujemy na równi wszystkich obywateli".Znaczy się,że traktują wszystkich równo,dla członków Peło wszystko,a dla reszty góówno.Stara dewiza Partii Oszustów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA