Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Geblewicz chce ulg w czynszach

Data publikacji: 2020-04-18 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-19 10:58
Geblewicz chce ulg w czynszach
 

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zwrócił się do jednostek podległych samorządowi województwa, aby maksymalnie ułatwiły sytuację czynszową przedsiębiorcom działającym na terenie ich obiektów. To reakcja na problemy ekonomiczne, jakie firmy mogą mieć w związku z pandemią.

 - Szukamy ułatwień dla przedsiębiorców tam, gdzie tylko się da. Jako zarząd województwa zwróciliśmy się do naszych jednostek: instytucji kultury, szpitali, ośrodków ruchu drogowego, ZZDW i wielu innych podmiotów, aby maksymalnie, na ile pozwala sytuacja, wyszły naprzeciwko oczekiwaniom najmującym przedsiębiorcom w zakresie spłat czynszu – mówi Geblewicz.

Problem, jak informuje Urząd Marszałkowski, dotyczy wielu podmiotów. W szpitalach, w których obecnie wiele przychodni jest nieczynnych, znajdują się apteki, prywatne gabinety lekarskie czy inne usługi związane ze zdrowiem. Ale także sklepiki, bufety, automaty z żywnością i napojami. Wiele z nich musiała zostać zamknięta lub notuje znacznie mniejsze przychody. Podobnie sytuacja wygląda w instytucjach kultury, w których goście mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, czy tak popularnych miejsc w Szczecinie jak restauracja Na Kuncu Korytarza (Opera na Zamku) czy Browar Wyszak (Muzeum Narodowe w Szczecinie). To także wiele punktów handlowych i usługowych zlokalizowanych w nieruchomościach jednostek samorządu województwa: siedziby prywatnych firm, małe zakłady rzemieślnicze, warsztaty samochodowe, usługi szkoleniowe itp.

W piśmie skierowanym do jednostek samorządu województwa, zarząd zwrócił się z wnioskiem o wprowadzenie maksymalnych ulg w płatnościach czynszu podmiotom, które nie mogą działać w wyniku decyzji administracyjnych lub które musiały wstrzymać działalność z powodów gospodarczych. Jednostki mają również rozważyć ułatwienia dla podmiotów, które wciąż działają, ale które ucierpiały finansowo w związku z epidemią.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

As
2020-04-19 09:55:27
Panie Marszałku ile Piotr Kęsik zarabia w radzie nadzorczej ZARR?
do @ Odliczający czas ... do PIS-ego upadku do poniższych trolli PIS
2020-04-19 09:45:40
- ja odliczam czas do wyborów! Zamiast PO_szczekiwać bezproduktywnie staram się w rozmowie ze znajomymi na obecną sytuację wyjaśnić moją opinię.....Co do tematu w tym artykule "Geblewicz chce ulg w czynszach" to jedyny racjonalny (wg. mnie) wpis jest od @ Jan bezpartyjny ; marszalek "chce",prezydent "zacheca", wojewoda" wzywa"... Ja bym jeszcze dodał; - obywatele, ludu pracujący miast i wsi jak "chcieliśta to mata", marszałka który"chce", prezydenta który "zachęca" i wojwwodę który "wzywa", czyli trzech bezsilnych i nic niemogących...... P.S. - zlikwidować trójkę i kasę na "maseczki".
abc
2020-04-18 22:50:39
KIEDY KOPERTOWICZ UJAWNI LISTE NAGRDZONYCH KOLESI W SENACIE? .TO TYLKO 1,5 ml zl za pare miesięcy ciężkiej tyrki.
Juhas
2020-04-18 22:45:37
A moze niech obniżą czynsze do 1 pln dla osób prywatnych chocby w Zbilk czy w TBS .Stracilem prace i tez nie mam za co oplacic czynszi
Jarun
2020-04-18 20:45:13
Suplement.Gnębienie chłopaka procesami, gdy opancerzona limuzyna z chciwą premierką Szydło wpadła na Seicento i mataczenie w tej sprawie. Nielegalne przywłaszczenie przez Szydło pieniędzy czyli kradzież. Moralista Stasiu Pięta na miesięcznicy w czasie pochodu "wyhacza laski". Obsada stanowisk wice-ministerialnych glutami z piaskownicy. Traktowanie prezydenta jak popychadło, chłopczyka na posyłki, który może wygłaszać tylko banały w sali gimnastycznej. Traktowanie premiera jak przygłupa, któremu nie wolno powierzyć żadnego ważnego zadania, bo sknoci. Kult zmarłego brata, chociaż ten niczym szczególnym nie popisał się. Ten kult - to czysta schizofrenia. Dalej? Łamanie Konstytucji, cynizm, chamstwo, zawłaszczanie TVP, kłamstwa, agresja "wina Tuska" i ten jad sączący się z reżymowej telewizji.
Odliczający czas ... do PIS-ego upadku do poniższych trolli PIS
2020-04-18 20:24:10
a tak mialo byc pieknie no tak na łapówki dla obywateli jest( 500+),ale reszta lezy,sluzba zdrowia,szkolnictwo,0km autostrad,ekologia,sadownictwo,inflacja,drożyzna , brak pieniedzy na dokonczenie robot drogowych.mieszkania +,mosty na naszych duzych rzekach+,windy w budynkach Do czwartego pietra , leki 75+ samochody elektryczne, do kazdej malej miejscowosci itd. itd .Moze ktos napisze co udalo sie zrealizowac promy morskie,autobusy
PO "dało" wiele ulg!!!!
2020-04-18 18:47:39
To już było: -3 mln mieszkań -premie ministralne Beci – „bo im się należały” - maybach oj-dyra podarowany przez bezrobotnego - 30 mln „na bank” Chrzanowskiego z KNF -wspaniałe zarobki dwórek Glapy -utajnienie list poparcia pisich „Psów I Suk” do KRS bo niejeden ma na imię burek , azorek itp. - rola srebrnego dewelopera od „kaczy tower” z łapówką dla czarno sukienkowego w tle -działki rolne slajda darowane bezrobotnej żonie dziwnie pozyskane od biskupa - comiesięczne dowody wpłaty na konta don Antonia i jego towarzyszy zamiast dowodów na zamach smoleński - air taksówki drugiego w państwie {kuchcińki-travel} , obłudne i pełne hipokryzji okrzyki pis-jajcarzy -1,4 bln zł na inwestycje –a Pelagi nuci ,że w kabzie pozostał bilon bo hossa inwestycyjna trwa.W Bawarii podkarpackiej robią już e-busy lecz wojsko wozić będą szwabskie Man-y, 1mln elektromobili robi tłok na drogach spartaczonych przez Donka w czasach „ruiny”a w dolinie krzemowej na Śląsku reanimować będziemy przedpotopowe ruskie czołgi. W stoczni Szczecin stępka wielkiego promu bałtyckiego dalej rdzewieje a wymyślono i pokazano suwerenowi kadłub lodołamacza rzecznego pospawanego taśmami papierowymi – cud techniki XXI wieku . Nowa propozycja urodzona po smakowitej kolacyjce u odkrycia towarzyskiego Julii Wolfgangowej Przyłębskiej w apartamencie za który płacimy 60 tyś. rocznie to po 22 mostach Slajda jest 100 obwodnic i remont 150dworców PKP Czy mam wymieniać dalej PIS-ia Tuzo intelektu ??? Czy może przejrzysz w końcu na oczy , jak bardzo cię PIS "w trąbę" robi ??
Sławomir
2020-04-18 18:21:18
Wszystko to puste obietnicę. Szkoda, że nikt nie mówi o przysłowiowym Kowalskim. Ludzie potracili pracę, są na postojowym, ale jak im pomóc? Cisza
Lans, lans, lans...
2020-04-18 17:58:07
Zdjęcie uchachanego marszałka to chyba ostatnia rzecz, która interesuje czytelników.
@ Fizia
2020-04-18 17:21:07
on robi gdzie się da i nawet się nie podciera.
Licencja poetica
2020-04-18 16:56:03
Czemu służy to przywoływanie nazwiska. Osoba reprezentuje urząd. Dziennikarzu, stuknij się w łepetynę
Jarun
2020-04-18 16:18:55
Osobiści Olgierda nie lubię, ale to nie powód, że cokolwiek powie - to mam krytykować, jak infantylni internauci, co to wszystko na be... . Tak wam smarkacze podoba się wysoki czynsz? Nie płacicie za mieszkanie /wy żółte gile/, więc wybrzydzacie!
Jan bezpartyjny
2020-04-18 16:08:07
Jak nasi liderzy walcza: marszalek "chce",prezydent "zacheca",wojewoda"wzywa". Bohaterowie pierwszej linii.Chwala im.
Fizia
2020-04-18 15:44:18
Jarun ty robisz u pana marszalka?
Jarun
2020-04-18 15:35:38
I jak tu dyskutować z smarkami? Internetowym gałganom nic się nie podoba, znudzona dzieciarnia potrafi tylko krytykować. Pomysł p. Geblewicza jest dobry. Tylko, że dzieciarnia nie ma pojęcia o zarabianiu, oszczędności i trudnej sytuacji. Małe, tępe do bólu gnomy.
mdm
2020-04-18 15:23:48
Na doradcę niech weźmie sierotę bez etatu, niejakiego Kęsika...
Zgred
2020-04-18 14:05:42
Geblewicz "chce"? Do toalety?
PO "dało" wiele ulg!!!!
2020-04-18 13:53:31
Jak rządziła partia pana Geblewicza to zdecydowana większość społeczeństwa odczula wyraźnie i przez wiele lat wprowadzone przez PO-PSL tzw.ulgi, między innymi: wydłużenie wieku emerytalnego, podwyżkę vat-u, zwijanie polskiej gospodarki oraz parcie ku wprowadzeniu Euro a także szybkiemu sprowadzeniu tzw.uchodźców od Merkel i innych troskliwych. A teraz taka troska, aż żal patrzeć i słuchać. !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ