Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Geblewicz: „Ani jedno euro nie zostało zmarnowane”

Data publikacji: 2018-09-19 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Geblewicz: „Ani jedno euro nie zostało zmarnowane”
 

W Kołobrzegu w środę (19 września) odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: marszałek województwa Olgierd Geblewicz, członek zarządu województwa Anna Mieczkowska, poseł Marek Hok oraz prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

W trakcie konferencji, zarówno Marek Hok, jak i Olgierd Geblewicz poparli Annę Mieczkowską jako kandydata na stanowisko prezydenta Kołobrzegu. Wparcia udzielono także Januszowi Gromkowi, który startuje z pierwszego miejsca list do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

– Nie byłoby rozwoju Kołobrzegu bez pieniędzy unijnych. O te pieniądze zabiegała między innymi Ania Mieczkowska, którą cały czas szpilowałem. Nie byłoby nowego mostu, nie byłoby obwodnicy, nie byłoby „szóstki”, nie byłoby portu jachtowego, gdyby nie nasza ambicja i walka o Kołobrzegu – mówił między innymi Janusz Gromek zapewniając, że swój głos w wyborach samorządowych odda na Annę Mieczkowską.

Spotkanie z dziennikarzami było okazją do reakcji na wypowiedzi Ministra Jerzego Kwiecińskiego, który mówi o złym wykorzystaniu środków unijnych przez samorządy województw. Głos w tej sprawie zabrał Olgierd Geblewicz, który całkowicie nie zgadza się z insynuacją ministra. Marszałek wytknął obecnemu rządowi działania blokujące w przeszłości na wiele miesięcy sprawne rozdysponowywanie środków unijnych. Wskazał przy tym na doskonałą realizację projektów, czego świadectwem może być fakt, iż Urząd Marszałkowski nie został zobligowany do zwrotu chociażby jednego euro z poprzedniego rozdania.

Po konferencji w porcie jachtowym jej organizatorzy przenieśli się w strefę uzdrowiskową miasta, gdzie podsumowali kolejny etap rewitalizacji promenady spacerowej. ©℗ 

(pw)

Fot. Artur Bakaj

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2018-09-20 10:00:24
Może trzeba powiedzieć " WYDALIŚMY WSZYSTKO " , a czy nie zostały te euro zmarnowane ? Powstało wiele rzeczy , obiektów , na które poszły pieniądze a są w niewielkim albo wręcz zadnym stopniu nie wykorzystywane np. : infomaty , kioski internetowe , wi-fi na nieczynnych , pięknie zmodernizowanych przystaniach kajakowych , siłownie na powietrzu , brukowane kocimi łbami ulice- zmora kierowców i pieszych / mieszkańców tych ulic tym bardziej - hałas , drgania ! / . Jest sie czym chwalić ! Kasa za wnioski poszła .....
Panie Geblewicz
2018-09-19 23:18:05
A w dokumentach tez jest tak jak Pan mowisz...? No to moze Zaprosmy CBA na sprawdzenie i potwierdzenie...!!
POkolo
2018-09-19 22:48:06
Ja się go boję...
k
2018-09-19 16:33:15
"SZPILOWAŁEM ", "WALKA O KOŁOBRZEGU " ja też znać ten trudna jenzyk polska !
Jarun
2018-09-19 15:16:42
Kto słucha Geblewicza, ten sam sobie szkodzi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ