czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski kontratakuje

Gawłowski kontratakuje

Gawłowski kontratakuje
Data publikacji: 2018-02-09 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 2088 313451

Stanisław Gawłowski, szef Platformy Obywatelskiej w naszym województwie, któremu prokuratura chce postawić pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne, na konferencji prasowej w Szczecinie, stwierdził, że akt oskarżenia to „kompromitacja”. Pokłócił się także z dziennikarzami mediów publicznych.

Polityk jest oskarżony m.in. o przyjęcie jako łapówki zegarka Tag Heuer w 2013 roku. Gawłowski przekonywał jednak, że swój zegarek otrzymał od żony w 2007 roku, gdy kupiła go w Galaxy (był z tym zegarkiem kilkakrotnie fotografowany przed 2013 rokiem), I że to inny typ zegarka niż ten, którym miał być, wedle prokuratury, korumpowany.

- Drugi, trzeci i czwarty zarzut oparte są na zeznanich tylko jednego człowieka, Krzysztofa B. - mówił Gawłowski. - Krzysztof B. jeszcze w 2014 wpłacał pieniądze na konto Prawa i Sprawiedliwości.

W 2014 roku Krzysztof B. został zatrzymany za korupcję - wręczył 200 tysięcy łapówki Tomaszowi P., byłemu dyrektorowi Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych skazanemu w aferze melioracyjnej. W 2016 roku zgłosił się do prokuratury o status małego świadka koronnego i dopiero wtedy - podkreśla Gawłowski - obciążył zeznaniami szefa PO w regionie, choć wcześniej miał na to dwa lata. Polityk dodawał, że w dniu, w którym w miał w Koszalinie otrzymać od Krzysztofa B. pieniądze, przebywał w Szczecinie – potwierdzeniem ma być to, że żona Gawłowskiego zapłaciła kartą, co można zweryfikować za pomocą wyciągu z konta, w jednym ze szczecińskich sklepów.

- Krzysztof B. zeznaje, że ujawniłem mu tajemnicę państwową albo tajemnicę służbową, nie wiem, jak to jest dokładnie zapisane – kontynuował Gawłowski. - W uzasadnieniu do tego zarzutu prokurator powołuje się na ustawę z 1999 roku, która mówiła o tajemnicy państwowej. Miałem się dopuścić tego czynu w roku 2013. Kłopot polega na tym, że w 2011 roku zmieniła się ustawa. Nie istnieje w obrocie prawnym pojęcie tajemnicy państwowej. Prokurator powołuje się na nieistniejące przepisy. To kompromitacja.

Ostatni zarzut dotyczy plagiatu pracy doktorskiej. Polityk stwierdził, że sprawę badał już zespół naukowców ekspertów - i potwierdził on, że do plagiatu nie doszło.

- W przypadku tych pięciu zarzutów prokuratura nie ma ani jednego twardego dowodu - ocenił Gawłowski.

W trakcie konferencji polityk nie szczędził złośliwości mediom publicznym. Zarzucał im, że są nierzetelne. 

- Skończę, a potem dam szansę dziennikarzom, żeby zadali pytanie w każdej sprawie - stwierdził, gdy dziennikarz Polskiego Radia Szczecin próbował mu zadać pytanie podczas jego wywodu. - Podkreślam: dziennikarzom. Z funkcjonariuszami PiS-owskim nie rozmawiam. Szkoda dla nich czasu.

- O mnie pan mówi? - zapytał radiowiec.

- Nie wiem, kim pan jest.

- Kamil Nieradka. Radio Szczecin. Wielokrotnie mieliśmy okazję rozmawiać.

- To świetnie pan wie, jaki mam stosunek do pana, funkcjonariusza PiS-u.

- Czyli nie będzie pan odpowiadał na moje pytania?

- Niech pan nie przerywa. Ja pana nie wyrzucam. Może w PiS-ie was tego nie nauczyli, ale kultura wymaga tego, że jak ktoś mówi, to się jemu nie przerywa. Potem jest czas na zadawanie pytań. Nigdzie nie uciekam. Będę rozmawiał z dziennikarzami.

- To niech pan kontynuuje.

- Łaskawco, dziękuję.

- Proszę.

Mimo swojej zapowiedzi Gawłowski z dziennikarzem radia po konferencji jednak porozmawiał. ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Siemasz
Ile tu piesków z bolszewi katolickiej już zaciera ręce. Lipne sprawy to wasza lumpiarska specjalizacja.
2018-02-11 00:39:33
stary zegarmistrz
Chetnie wyślę temu PANU / baronowi / kilka markowych zegarków , niech sie nie martwi ,że w Chinach za takie zarzuty jest kulka , a w Rosji naście lat koloni karnej .Życze mu uniewinnienia .
2018-02-10 16:57:26
,
A to wtedy w Galaxy dostępny był w ogóle Tag Heuer??
2018-02-10 16:03:36
chooy
Tag Heuer to renomowana, bogata firma. Czy nie mogli zaangażować do reklamy jakiegoś przystojnego modela, a nie przypadkowego prezentera o twarzy prowincjonalnego buraka.
2018-02-10 14:16:49
Czy to bojówki
Do nagonki włączono też pracowników reżimowej Tv-? czy tylko mi się tak wydaje,a hejt fałszu i zakłamania w sposób nieudolny uprawiają bojówki pisowskie-?.
2018-02-10 12:51:30
do @ Jasia "gupiego"
- jak widać na "załączonym obrazku" p. Dariuszu Gorajski cyknął tylko "focię" właścicielowi zegarka.... Autorem tekstu zaś jest niejaki (as), stawiam "jełro" iż to p. Alan.
2018-02-10 12:48:39
trza sie poskarzyc
Mister Gawwł.olej bialoczerwona holote.Bruksela chetnie cie wyslucha.Wiec smialo...
2018-02-10 11:53:29
Jasio
Panie Dariuszu Gorajski powinien Pan być bardziej precyzyjny. Pisze Pan, cyt.: "prokuratura chce postawić pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne" i zaraz po tym, cyt.: "Polityk jest oskarżony m.in. o przyjęcie jako łapówki". No to jak jest ? Dopiero chcą mu postawić zarzuty ? Czy już mu je postawiono i został oskarżonym stosownym aktem oskarżenia o popełnienie czynów inkryminowanych ? Zaskakuje na niwie powyższego i to, że S.Gawłowski któremu jeszcze nie postawiono zarzutów już wie czego one dotyczą ... ba zna nawet materiał dowodowy zgromadzony w sprawie i jego przydatnść. Co do wybiórczej współpracy S.Gawłowskiego z niektórymi tylko dziennikarzami, środowisko powinno po prostu "olać" te jego "pożal się boże" konferencje prasowe i nie przychodzić na nie. Szkoda na nie czasu. Może to go nauczy pokory. Jeśli chce się lansować na ofiarę totalitarnej dyktatury, która pono jest.
2018-02-10 11:35:59
Lukas Skywalker
A jak bylo kiedys z "cudem" banerow PO przed wyborami? Miasto bylo napchane reklama PO, czy ilosc banerow byla wyzsza od legalnych finansow?
2018-02-10 05:08:50
Pan Witek
Zgadzam się z przedmówcą. Ten okoń z warzywami naprawdę już cuchnie.
2018-02-10 00:47:40
prawnik
Wojewodztwo, Szczecin sie wyludnia, inwestycje UE sa fajne dla kieszeni politykow PO - to wystarczy by Gawlowski moralnie przegral, ,,, a jak Gawlowski glosowal w sprawie Beaty Sawickiej? ręka ręke myje...PO wszystko rozwalilo teraz jest szansa dopasc egoistow i wyzyskiwaczy i nowobogackich o niejasnych sukcesach, tylko determinacja i "dura lex"
2018-02-09 22:20:17
jesteśmy z Tobą !
Jeśli taki kryształ wyląduje w celi - BZDURA ! -wyślemy Panu plastikowy pozłacany budzik w paczce .
2018-02-09 20:55:49
Wiara.
Panie Gawłowski wszyscy panu wierzą , że jest pan niewinny , ale tak to jest jak krajem rządzą faszyści. Niech pan ucieka do Brukseli i poskarży się Verhofstadtowi. On pana zrozumie , bo on także nie lubi faszystów z biało-czerwonymi flagami. Za pańskiej kadencji , przetargi warte kilkaset milionów złotych wygrywali zawsze ludzie z PO , PSL i SLD. To oczywiście przypadek , bo pan jest kryształowo czysty.
2018-02-09 20:26:47
okon z warzywami
wezcie tego okonia z warzywami z kacika kulinarnego. siedzi tam juz rok na pewno juz smierdzi! tak jak pan G.
2018-02-09 19:53:30
Sławek jesteśmy z tobą !
- co to już było?...Zawsze się tak PO_krzykują gdy "biega" o zegarki....Czy ktoś z "ikju" większym od ameby da się nabrać na dowód; - "..przebywał w Szczecinie – potwierdzeniem ma być to, że żona Gawłowskiego zapłaciła kartą, co można zweryfikować za pomocą wyciągu z konta, w jednym ze szczecińskich sklepów."..Ta żona gdy powie jak było to nie będzie od kochającego męża miała nawet na PO_dpaski....Moja "poczwara" też była zweryfikowana za pomocą wyciągu z konta - długi płacę do dzisiaj..P.S.- nie rozmiem PO_lityków, narażają się prokuratorom kupując jakieś "tagi hujery", ja mam jeszcze (dobrze PO_tykuje) zegarek marki "POBIEDA" (semnadcat kamniej) i bez "kamniej" marki RUHLA.
2018-02-09 19:38:47
Gawłowski ty kpisz czy o drogę pytasz?
Jakie dwa lata miał Krzysztof B.? Miał się zgłosić na świadka koronnego przeciw Gawłowskiemu za rządów PO? To musiał by chyba samobójcą być. Nie wymagajmy tego od niego.
2018-02-09 19:26:09
Radio
W radiu Szczecin czuć dobrą zmianę. Słuchałem przez 18 lat teraz przestaje.
2018-02-09 19:03:41
Dziennikarz
Nieradka to dno podobnie jak Duklanowski
2018-02-09 18:18:46
,
Wszystko wyjaśni sąd, a tu takie pokazywanie zegarków, które kosztują za sztukę tyle ile roczne zarobki przeciętnego Kowalskiego, więc dziwne to wszystko. Czas pokaże, co z tego wyjdzie. A podobno tylko winny się tłumaczy, choć to tylko przysłowie.
2018-02-09 18:10:23
Hy
Nagonka ma wiele okreslen ..,brutalna, niegrzeczna, polityczna, brak jednego slowa -subtelna, bo takiej nie ma w tej sprawie
2018-02-09 17:59:08
Hy
Ile minut dzis bedzie o Stanislawie Gawlowskim? Pytanie retoryczne....zegsrki pokazywano juz kilkadziesiat razy🍊🍊😀😀😀😀😀😀😀😀😀
2018-02-09 17:57:25
taki sobie:)
aha.....,czyli teraz jak ja zapytam pana Gawloskiego o godzine,a on da mi za to w morde, to ja bede winny,bo go prowokowalem:).Ludzie,to Wy sie opanujcie!!!Wiadomo,ze duzo jest w tym polityki,ale nie mozna miec pretensji do PiS,ze wszedzie gdzie sie tkna,to sa przekrety!!!wystarczy byc czystym by osmieszyc PiS,a jednak to sie nie udaje.Tak samo po chamsku mowi do dziennikarzy prezydent Gdanska i tez jest uwalony po uszy-bo to najllepsze,poprostu sie oburzyc i roscic sobie prawo do odpowiadania tylko na wybrane pytania:)A Pinior w Poznaniu?!Tez wielki lament,ze PiS na niego poluje,riposty w mediach itd...,a na materiale video widac i slychac,jak lapowy rozdaje...No i co?a nie jestem za PiS,ale maja prawo to robic,bo wiedza,ze trafiony zatopiony...A najwiekszy lament,ze polityczna nagonka....,no tak,ale na zlodzieja:)
2018-02-09 17:32:08
@skandaliczne zachowania ...
Jak ktoś jest tak wybitnym , prominentnym i cwanym osobnikiem , to na pewno nic mu nie zrobią , choćby wzorem NKWD nosił zegarki na goleniach i na ryncach . po dwa na każdej kończynie . No właśnie skąd się wzięła taka postawa chamska i agresywna ? Pełen profesjonalizm w anty .../ pisowskiej , czy jednak co najmniej anty rządowej / postawie widać tu jasno . Skromny to ten pan nie jest na pewno , no ale , może jest rzeczywiście bez skazy , to może wszystkim śmiać się w oczy ."ZAJEBIŚCIE FAJNY "-aż się płakać chce , jak nisko upadli politycy .
2018-02-09 17:28:49
Skandaliczne zachowania TV
Zastanawiam się skąd wzięła się wśród pracowników telewizji publicznej i niektórych prawicowych mediów taka postawa i chamska agresywna nagonka.Czy Oni sami tego nie czują że to w jaki sposób ( nieobiektywnie,nieprofesjonalnie ) prezentują materiały i jak rzetelnie je gromadzą będzie wizytówką ich samych i świadectwem na przyszłość-? Czy to jeszcze jest obiektywne niezależne uczciwe rzetelne dziennikarstwo-? czy już podległość zależność i służebność władzy która utrzymuje i finansuje miejsce pracy-? Chyba każdy obserwator życia który śledzi wydarzenia w lokalnej TV widzi co stało się w tej TV i jak sformatowano umysły dziennikarzom.Coś niebywałego z jaką lekkością można zmanipulować zachowania i postawę jednego względem drugiego człowieka.
2018-02-09 17:09:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”