Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Tajemnicza śmierć Pawła Chruszcza

Data publikacji: 21 czerwca 2018 r. 21:23
Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2018 r. 00:18
Tajemnicza śmierć Pawła Chruszcza
 

Nowe fakty w sprawie śmierci Pawła Chruszcza. Radny z Głogowa sam kupił linkę, na której później wisiało jego ciało znalezione w końcu maja. Bezpośrednio przed śmiercią szukał w internecie instrukcji, jak wykonać pętlę wisielczą – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do śledztwa.

Prokurator Okręgowy w Legnicy Zbigniew Harasimiuk informował w połowie czerwca, że w śledztwie w związku ze śmiercią radnego są brane pod uwagę trzy wątki: samobójstwo, samobójstwo pod presją i zabójstwo z upozorowanym samobójstwem. Według informacji, do których dotarła PAP, najbardziej prawdopodobna wersja to samobójstwo. Z ustaleń PAP wynika, że śledczy znaleźli w rzeczach radnego paragon z marketu budowlanego na zakup 7-metrowej linki. Potwierdza to osoba znająca kulisy śledztwa.

- Prokuratorzy poszli tym tropem. Sprawdzili monitoring ze sklepu. Na nagraniu widać, że Paweł Chruszcz kupił bezpośrednio przed śmiercią pomarańczową linę. Była w tym samym kolorze i miała tę samą długość, co lina, na której wisiało ciało - mówi informator.

Z ustaleń PAP wynika również, że śledczy dokładnie sprawdzili również zawartość telefonu radnego. Ustalili, że krótko przed śmiercią szukał w wyszukiwarce internetowej w telefonie instrukcji, jak sporządzić pętlę wisielczą. Pytana o to rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik potwierdza informację o zgromadzonych nagraniach.

- Prokuratura zabezpieczyła monitoring z miejsc, gdzie Paweł Chruszcz był widziany w dniu śmierci i dzień wcześniej - mówi. Odmawia podania innych szczegółów, tłumacząc to dobrem śledztwa. - Prokuratorzy skrupulatnie odtwarzają ostatnie chwile życia Pawła Chruszcza.

Zmarły radny to brat posła, Sylwestra Chruszcza z koła Wolni i Solidarni.

- Nikt z rodziny i znajomych nie wierzy w samobójstwo mojego brata. To był człowiek mocno zbudowany wewnętrznie - podkreślił w środę poseł w radio Wnet. Jak mówił, jego brat osiągał sukces zawodowy, był osobą szanowaną, a w życiu społeczno-politycznym był człowiekiem bardzo zaangażowanym w sprawy Głogowa.

* * *

Zwłoki 42-letniego radnego znaleziono ostatniego dnia maja. Jak podawały media ciało było powieszone na słupie energetycznym. Media informowały, że radny przed śmiercią miał się spotkać z byłym wiceszefem CBA, obecnie sekretarzem stanu w KPRM Maciejem Wąsikiem, by przekazać mu dokumenty dotyczące sprzedaży przez władze miasta przedszkola po zaniżonej cenie. Radny zainteresował się przedszkolem, do którego chodził jego najmłodszy syn, gdy na początku marca odkryto, że opiekunka znęcała się nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Jak pisał "Dziennik Gazeta Prawna", Paweł Chruszcz, interesował się też KGHM. Oskarżał kombinat o możliwość fałszowania danych o emisji szkodliwego arsenu. Złożył zawiadomienie do prokuratury, że zachodzi podejrzenie, iż dane z huty w Głogowie wskazujące, że normy nie są przekroczone, mogą być źle pobierane. Sprawę umorzono.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dodatkowo... do komentarza Alicji
2018-06-24 00:10:23
A Cenzurowych "przerobkach" pewnych liter w "niewygodnych slowach"... tez Nie ws-PO-mne !!
do @ Ali
2018-06-22 15:21:53
- masz taki sam problem jak @Jarun, nie PO_trafisz zaliczyć testu na inteligencję wymaganą w przedszkolu...Do "w obecnych czasach i zaawansowanej technice"; - czekam aż znajdą szyfranta Zielonkę, już za PO zaginął "tajny" szyfrant i nadal go szukają...P.S. - ta "zaawansowana technika" wymaga od Ciebie abyś kliknęła na obrazek "rower","sklep","znak drogowy" itp. tak samo jak klikała małpa Pawłowa aby otrzymać banana. Małpa wiedziała jak klikać Ty (Twoja skarga) jeszcze nie.
Alicja
2018-06-22 13:29:22
Czyżby znów ujawnił się samobójca? Jaki problem w obecnych czasach i zaawansowanej technice poszperać na czyjś koszt w jego komputerze? A paragon - jaki problem go podrzucić, i wykorzystać zakupiony towar, toż to nie trzeba być śledczym, żeby takie rzeczy wiedzieć. A teraz do Do Kuriera. Zróbcie coś z tymi weryfikacjami. Zauważyłam, że jak są niewygodne dla kuriera posty to muszę około 50 razy klikać weryfikować, że nie jestem robotem a jak sa bzdety to za pierwszym razem mogę wysyłać komentarz. Przypadek/ nie sądzę.
grrr
2018-06-22 07:42:08
Iść do sklepu, aby kupić linę, szukać w internecie instrukcji zrobienia pętli, a potem iść do lasu i się powiesić - czy jest coś straszniejszego w życiu? ;/
.
2018-06-22 07:22:15
Czyżby uaktywnił się seryjny samobójca z PiS? Była by to kolejna ofiara po Blidzie, Geremku i Lepperze
Hmm...
2018-06-22 00:58:35
Jak na razie - jedni Tak... a drudzy tak... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA