poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Kraj > Tajemnicza śmierć Pawła Chruszcza

Tajemnicza śmierć Pawła Chruszcza

Tajemnicza śmierć Pawła Chruszcza
Data publikacji: 2018-06-21 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-24 00:18
Wywietleń: 2010 334700

Nowe fakty w sprawie śmierci Pawła Chruszcza. Radny z Głogowa sam kupił linkę, na której później wisiało jego ciało znalezione w końcu maja. Bezpośrednio przed śmiercią szukał w internecie instrukcji, jak wykonać pętlę wisielczą – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do śledztwa.

Prokurator Okręgowy w Legnicy Zbigniew Harasimiuk informował w połowie czerwca, że w śledztwie w związku ze śmiercią radnego są brane pod uwagę trzy wątki: samobójstwo, samobójstwo pod presją i zabójstwo z upozorowanym samobójstwem. Według informacji, do których dotarła PAP, najbardziej prawdopodobna wersja to samobójstwo. Z ustaleń PAP wynika, że śledczy znaleźli w rzeczach radnego paragon z marketu budowlanego na zakup 7-metrowej linki. Potwierdza to osoba znająca kulisy śledztwa.

- Prokuratorzy poszli tym tropem. Sprawdzili monitoring ze sklepu. Na nagraniu widać, że Paweł Chruszcz kupił bezpośrednio przed śmiercią pomarańczową linę. Była w tym samym kolorze i miała tę samą długość, co lina, na której wisiało ciało - mówi informator.

Z ustaleń PAP wynika również, że śledczy dokładnie sprawdzili również zawartość telefonu radnego. Ustalili, że krótko przed śmiercią szukał w wyszukiwarce internetowej w telefonie instrukcji, jak sporządzić pętlę wisielczą. Pytana o to rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik potwierdza informację o zgromadzonych nagraniach.

- Prokuratura zabezpieczyła monitoring z miejsc, gdzie Paweł Chruszcz był widziany w dniu śmierci i dzień wcześniej - mówi. Odmawia podania innych szczegółów, tłumacząc to dobrem śledztwa. - Prokuratorzy skrupulatnie odtwarzają ostatnie chwile życia Pawła Chruszcza.

Zmarły radny to brat posła, Sylwestra Chruszcza z koła Wolni i Solidarni.

- Nikt z rodziny i znajomych nie wierzy w samobójstwo mojego brata. To był człowiek mocno zbudowany wewnętrznie - podkreślił w środę poseł w radio Wnet. Jak mówił, jego brat osiągał sukces zawodowy, był osobą szanowaną, a w życiu społeczno-politycznym był człowiekiem bardzo zaangażowanym w sprawy Głogowa.

* * *

Zwłoki 42-letniego radnego znaleziono ostatniego dnia maja. Jak podawały media ciało było powieszone na słupie energetycznym. Media informowały, że radny przed śmiercią miał się spotkać z byłym wiceszefem CBA, obecnie sekretarzem stanu w KPRM Maciejem Wąsikiem, by przekazać mu dokumenty dotyczące sprzedaży przez władze miasta przedszkola po zaniżonej cenie. Radny zainteresował się przedszkolem, do którego chodził jego najmłodszy syn, gdy na początku marca odkryto, że opiekunka znęcała się nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Jak pisał "Dziennik Gazeta Prawna", Paweł Chruszcz, interesował się też KGHM. Oskarżał kombinat o możliwość fałszowania danych o emisji szkodliwego arsenu. Złożył zawiadomienie do prokuratury, że zachodzi podejrzenie, iż dane z huty w Głogowie wskazujące, że normy nie są przekroczone, mogą być źle pobierane. Sprawę umorzono.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodatkowo... do komentarza Alicji
A Cenzurowych "przerobkach" pewnych liter w "niewygodnych slowach"... tez Nie ws-PO-mne !!
2018-06-24 00:10:23
do @ Ali
- masz taki sam problem jak @Jarun, nie PO_trafisz zaliczyć testu na inteligencję wymaganą w przedszkolu...Do "w obecnych czasach i zaawansowanej technice"; - czekam aż znajdą szyfranta Zielonkę, już za PO zaginął "tajny" szyfrant i nadal go szukają...P.S. - ta "zaawansowana technika" wymaga od Ciebie abyś kliknęła na obrazek "rower","sklep","znak drogowy" itp. tak samo jak klikała małpa Pawłowa aby otrzymać banana. Małpa wiedziała jak klikać Ty (Twoja skarga) jeszcze nie.
2018-06-22 15:21:53
Alicja
Czyżby znów ujawnił się samobójca? Jaki problem w obecnych czasach i zaawansowanej technice poszperać na czyjś koszt w jego komputerze? A paragon - jaki problem go podrzucić, i wykorzystać zakupiony towar, toż to nie trzeba być śledczym, żeby takie rzeczy wiedzieć. A teraz do Do Kuriera. Zróbcie coś z tymi weryfikacjami. Zauważyłam, że jak są niewygodne dla kuriera posty to muszę około 50 razy klikać weryfikować, że nie jestem robotem a jak sa bzdety to za pierwszym razem mogę wysyłać komentarz. Przypadek/ nie sądzę.
2018-06-22 13:29:22
grrr
Iść do sklepu, aby kupić linę, szukać w internecie instrukcji zrobienia pętli, a potem iść do lasu i się powiesić - czy jest coś straszniejszego w życiu? ;/
2018-06-22 07:42:08
.
Czyżby uaktywnił się seryjny samobójca z PiS? Była by to kolejna ofiara po Blidzie, Geremku i Lepperze
2018-06-22 07:22:15
Hmm...
Jak na razie - jedni Tak... a drudzy tak... ??
2018-06-22 00:58:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie