Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Funkcjonariusz z policyjnym nosem. Ciąg dalszy procesu

Data publikacji: 2018-11-16 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Funkcjonariusz z policyjnym nosem. Ciąg dalszy procesu
 
Jednym z zarzutów, jakie prokuratura przedstawiła Krzysztofowi O., jest niedopełnienie obowiązków – zdaniem oskarżyciela publicznego, zamiast patrolować ulice, na własną rękę próbował ująć pirata drogowego. Z wyjaśnień świadka wynika, że oskarżony być może wcale nie popełnił tego drugiego przestępstwa.

Przypomnijmy, że oskarżonym jest (były już) policjant ze szczecińskiej drogówki. Odpowiada przed sądem za śmiertelne postrzelenie na ul. Motorowej uciekającego kierowcy seata. Krzysztof O. nie przyznaje się do winy. Zapewnia, że nie chciał nikogo zabić. Strzelał, bo chciał zatrzymać kierowcę łamiącego przepisy. Poza tym obawiał się o własne życie. Auto prowadzone przez pirata drogowego już go raz potrąciło. A jego zdaniem, policjant ma prawo wykorzystać broń w sytuacji zagrożenia.

Zanim jednak doszło do tragedii (12 sierpnia 2016 r.), trzy dni wcześniej Krzysztof O. pełnił służbę nocną: prowadził w patrolu kontrolę drogową – sprawdzał trzeźwość kierowców, posiadane przez nich dokumenty i stan techniczny pojazdów. Jeden samochód, nadjeżdżająca od strony Zdrojów granatowa ibiza, nie zatrzymał się do kontroli. Jej kierowca uciekając, o mało nie potrącił interweniujących policjantów. Ci próbowali pirata złapać w pościgu, ale im uciekł.

Po powrocie na komisariat policjanci ustalili jednak dane właściciela auta. Świadek w toczącym się procesie, wieloletni naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP, twierdzi, że na tym powinni zakończyć sprawę, pozostawiając jej dalsze prowadzenie policjantom z innych wydziałów. Przez przypadek stało się inaczej. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 16 listopada 2018 r.

Leszek Wójcik

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

beeee
2018-11-17 08:11:01
gratulacje dla autora postu "zamknąć go". mam nadzieję, że nie ty ale ktoś z twojej rodziny (dziecko, rodzice, siostra, brat) staną na drodze pijanego/naćpanego kierowcy. niech to spotkanie skończy się na cmentarzu, zaprosisz mordercę swoich najbliższych na piwo? wciągniecie razem kreskę? a może będziesz domagał się wyjaśnienia gdzie wtedy była policja?
Czyli ze...
2018-11-16 21:04:48
Jak Policjant jest "za malo gorliwy" to zle... a jak jest "za duzo gorliwy" to tez zle...?? Czyli ze: tak srednio ( z przymruzonym jednym okiem ) wychodzi ze chyba najlepiej !
Wyrwał chwasta
2018-11-16 18:29:36
Powinien jeszcze medal dostać
zamknąc go
2018-11-16 17:44:17
mam nadzieje ze zamkną tego policyjnego bandytę zabił człowieka facet ma rozdmuchana ambicje i ego za dużo filmów się naoglądał! policjant we więzieniu:) mydełko pewnie już na niego czeka....
beeee
2018-11-16 16:28:28
No i tym właśnie sposobem "wymiar sprawiedliwości" całkowicie się ośmieszył. postępowanie tego funkcjonariusza powinno być rozpatrywane co najwyżej w kategoriach głupoty, braku odpowiedzialności (jeśli swym zachowaniem naraził osoby trzecie na utratę zdrowia lub życia) czyli tego, co powinno rozstrzygnąć postępowanie dyscyplinarne wewnątrz policji. stawianie mu zarzutu, że podjął czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy przestępstwa zamiast patrolować ulice, zastanówcie się. jak do brzmi?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA