niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Francja nie radzi sobie z problemem od lat

Francja nie radzi sobie z problemem od lat

Francja nie radzi sobie z problemem od lat
Data publikacji: 2015-11-14 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 890 37548

- Po tym, co się stało w Paryżu, jeszcze w nocy rozmawiałam z moim przyjacielem, który mieszka w Grenoble, jest byłym dziennikarzem - mówi Ewa Kabsa, szczecińska aktorka, piosenkarka i pedagog, związana z kulturą francuską. - Od dawna miał złe przeczucia i bardzo wyrazisty pogląd na tę sprawę. Mamy wiele globalnych problemów, ale trudno lekceważyć to, co się we Francji działo. Mówił mi, że nawet w lokalu doszło do takiej sytuacji, że nie został obsłużony, bo był Francuzem, a za barem stał ktoś inny.

Ewa Kabsa zwraca uwagę, że w ostatnich latach zradykalizowały się poglądy Francuzów. 

- Trudno się temu dziwić, kiedy obcy punkt widzenia włazi z butami w twoją rzeczywistość - komentuje aktorka. - Francuzi kiedyś przed laty popełnili błąd, a teraz są tego konsekwencje, które przerastają ich wyobrażenia. Tylko że wkurzamy się we własnych domach, może zbierzemy się w manifestację, ale po czterech dniach nam przechodzi.

Jak mówi, w rozmowie z francuskim znajomym, nie było parlamentarnych słów.

- Wielokrotnie o tym wcześniej dyskutowaliśmy. Francja nie radzi sobie z problemem imigrantów od lat. Teraz wszyscy walą głowami o ścianę. W tym kontekście głośna książka „Soumission” Michaella Houellebecqa jest prorocza. Fajnie jest oglądać takie opowieści jak w filmie "Nietykalni" i może zdarzają się takie sytuacje, ale rzeczywistość jest inna. Ci ludzie zostali zepchnięci na obrzeża wielkich miast, nie zintegrowali się, zostali wykluczeni z głównego nurtu. Ich wściekłość się przekłada na to, co mamy.

(gan)

Komentarze

Godzina jest juz w tej sprawie 11.55 ??
Mowiac krotko "stara" Europa Zachodnia, jest juz w tej materii prawie na straconej pozycji... ? Chyba ze cale NATO wkroczy tu jeszcze ostro do Akcji ! !
2015-11-15 22:42:45
Pocztkowa litosc... bedzie koncowa zguba ! !
Do Sromotnika...najprawdopodobniej tak ( ! ) dlatego bierzmy sie krotko za juz wstepna probe najazdu IS-lamu do Polski i "tnijmy" to od razu wraz z korzeniami ! Gdyz Kto w Europie ma na poczatku w tej sprawie miekkie serce... to na koniec bedzie mial zimna d..e gdyz IS-lamisci od setek lat nie akceptuja i nie toleruja Chrzecijan ! !
2015-11-15 22:38:29
SromotnikBezwstydny
"Francja zapowiada odwet..."Tak piszą w gazetach. A dlaczego Europa nie zapowiada odwetu? Francja osamotniona? "Atak na jednego - atak na wszystkich!" Czy nie takie jest przesłanie NATO i UE ??? Czy PL też zostanie osamotniona po czyimkolwiek ataku?
2015-11-15 10:12:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie