sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Francja nie radzi sobie z problemem od lat

Francja nie radzi sobie z problemem od lat

Francja nie radzi sobie z problemem od lat
Data publikacji: 2015-11-14 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1022 37548

- Po tym, co się stało w Paryżu, jeszcze w nocy rozmawiałam z moim przyjacielem, który mieszka w Grenoble, jest byłym dziennikarzem - mówi Ewa Kabsa, szczecińska aktorka, piosenkarka i pedagog, związana z kulturą francuską. - Od dawna miał złe przeczucia i bardzo wyrazisty pogląd na tę sprawę. Mamy wiele globalnych problemów, ale trudno lekceważyć to, co się we Francji działo. Mówił mi, że nawet w lokalu doszło do takiej sytuacji, że nie został obsłużony, bo był Francuzem, a za barem stał ktoś inny.

Ewa Kabsa zwraca uwagę, że w ostatnich latach zradykalizowały się poglądy Francuzów. 

- Trudno się temu dziwić, kiedy obcy punkt widzenia włazi z butami w twoją rzeczywistość - komentuje aktorka. - Francuzi kiedyś przed laty popełnili błąd, a teraz są tego konsekwencje, które przerastają ich wyobrażenia. Tylko że wkurzamy się we własnych domach, może zbierzemy się w manifestację, ale po czterech dniach nam przechodzi.

Jak mówi, w rozmowie z francuskim znajomym, nie było parlamentarnych słów.

- Wielokrotnie o tym wcześniej dyskutowaliśmy. Francja nie radzi sobie z problemem imigrantów od lat. Teraz wszyscy walą głowami o ścianę. W tym kontekście głośna książka „Soumission” Michaella Houellebecqa jest prorocza. Fajnie jest oglądać takie opowieści jak w filmie "Nietykalni" i może zdarzają się takie sytuacje, ale rzeczywistość jest inna. Ci ludzie zostali zepchnięci na obrzeża wielkich miast, nie zintegrowali się, zostali wykluczeni z głównego nurtu. Ich wściekłość się przekłada na to, co mamy.

(gan)

Komentarze

Godzina jest juz w tej sprawie 11.55 ??
Mowiac krotko "stara" Europa Zachodnia, jest juz w tej materii prawie na straconej pozycji... ? Chyba ze cale NATO wkroczy tu jeszcze ostro do Akcji ! !
2015-11-15 22:42:45
Pocztkowa litosc... bedzie koncowa zguba ! !
Do Sromotnika...najprawdopodobniej tak ( ! ) dlatego bierzmy sie krotko za juz wstepna probe najazdu IS-lamu do Polski i "tnijmy" to od razu wraz z korzeniami ! Gdyz Kto w Europie ma na poczatku w tej sprawie miekkie serce... to na koniec bedzie mial zimna d..e gdyz IS-lamisci od setek lat nie akceptuja i nie toleruja Chrzecijan ! !
2015-11-15 22:38:29
SromotnikBezwstydny
"Francja zapowiada odwet..."Tak piszą w gazetach. A dlaczego Europa nie zapowiada odwetu? Francja osamotniona? "Atak na jednego - atak na wszystkich!" Czy nie takie jest przesłanie NATO i UE ??? Czy PL też zostanie osamotniona po czyimkolwiek ataku?
2015-11-15 10:12:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie