piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek komentuje Paryż

Krzystek komentuje Paryż

Krzystek komentuje Paryż
Data publikacji: 2015-11-14 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2312 37526

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina komentuje tragiczne wydarzenia w Paryżu:

- To bardzo trudny i bolesny moment dla Francji. Z naszej perspektywy, tragedia nie do wyobrażenia. Jednocześnie sygnał dla Europy: musimy być przygotowani na takie wydarzenia, których w obecnej sytuacji geopolitycznej – de facto - nie da się uniknąć.

Ekstremizm to przejaw nowoczesnej wojny, której celem jest wywołanie presji i strachu. Europa musi się z tym problemem zmierzyć. Kluczem do jego rozwiązania jest eliminacja ognisk terroryzmu. Także tych na naszym własnym gruncie. Tym trudniejsza, że mamy do czynienia z przeciwnikiem, który nie walczy dla pieniędzy, ale jest silnie zmotywowany ideologicznie.

To, czego właśnie doświadczyła Francja, budzi szok, ale też współczucie, międzynarodową solidarność. Wszyscy czujemy, jakby to nas dotknęła ta tragedia. I budzi sprzeciw wobec okrucieństwa wymierzonego przeciwko niewinnym przypadkowym osobom, cywilom żyjącym z dala od pola regularnych działań wojennych, którzy powinni być bezpieczni.

Mam nadzieję, że ataki terrorystyczne nie doprowadzą do eskalacji agresji i przemocy w tej części świata. Szczególnie, do zamieszek wymierzonych przeciwko mniejszościom narodowym, tysiącom imigrantów: we Francji i nie tylko.

(an)

 

Komentarze

witek
paryz nie radzi sobie z terrorystami a mieszkancy z jasnie panujacym
2015-11-16 12:00:22
Paweł
A jednak, nie wytrzymali. Przydupasy lokalnej sitwy w Kurierze wierni jak Wyborcza, a kiedyś Trybuna.
2015-11-16 12:00:03
Wojciech Gonczaronek
Jedyny sposób, w jaki można się przygotować na tzw. widmo muzułmanizmu to zliberalizowanie dostępu do broni palnej przy uprzedniej zmianie zasad obrony koniecznej. Jestem ciekaw ile osób by zginęło, gdyby co 10. osoba spośród poszkodowanych miała broń palną. Najprawdopodobniej zginęłoby tylko kilka osób: sami islamscy terroryści. Wszyscy Ci, którzy uważają, że najlepszą obroną przed bandytami jest większa tolerancja, przyjmowanie więcej imigrantów socjalnych i zwiększenie wydatków na policję są oderwani od rzeczywistości.
2015-11-15 13:48:48
Observer,
Panie Krzystek..., najpierw Wy Przywodcy na roznego rodzaju Rzadzacych Stanowiska, musicie porzadnie przeciwdzialac i zapobiec... by w jak najmniejszym stopniu dochodzilo do tego typu tragicznych wydarzen...( ! ) a dopiero pozniej musimy byc przygotowani na tego typu wydarzenia ! Tak ze nie odwracaj Pan "kota ogonem" w stosunku do opowiedzialnosci ! Za lad i porzadek w kazdej Rodzinie odpowiadaja Rodzice, a za lad i porzadek w UE i kazdym innym Kraju Europy i Swiata, odpowiedaja Wszyscy tu i tam Rzadzacy ! A wiec: natychmiastowy STOP dla importowanego Multi-Kulti IS-lamu... tak w Szczecinie - jak i w calej Polsce ! !
2015-11-15 11:31:02
Szczecinianin
Niech nie fika bo go Warszawa ukróci za te demagogie pro imigranckie
2015-11-14 22:03:34
@Paweł
Zdjęli Ci opublikowany komentarz, ale cenzura i krzystkowłaztwo w d.pę w Kurierze... Czytelnikom wyjaśnię, że Paweł w trafnych słowach podsumował determinację prezydenta Krzystka do zrobienia ze Szczecina miasta otwartego na islamskie "ubogacenie".
2015-11-14 19:51:32
Żadnych najeźdźców w Polsce
"Ekstremizm to przejaw nowoczesnej wojny" - takim przejawem nowoczesnej wojny jest też masowy napływ islamskich najeźdźców, których idioci nazywają "uchodźcami". Ciesz się Krzystek, że konsekwencje mogłeś obejrzeć z bezpiecznego fotela w Polsce, bo też rwałeś się do przyjmowania takich "uchodźców".
2015-11-14 14:56:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie