Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Formalny i żenujący błąd. Schronisko z poślizgiem

Data publikacji: 2019-03-31 11:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Formalny i żenujący błąd. Schronisko z poślizgiem
Nowoczesne - odpowiadające najwyższym standardom opieki nad zwierzętami - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie powstanie przy ul. Południowej. Na rozległej działce - dzisiejszych nieużytkach - opodal „Makro Cash& Carry". Obie placówki będzie dzielił nasyp torów kolejowych. Fot. Mirosław WINCONEK  

Magistrat przedłuża termin przyjmowania ofert od firm zainteresowanych podjęciem budowy nowej siedziby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Powodem jest błąd Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, czyli niekompletność dokumentacji projektowej załączonej do ogłoszenia o przetargu.

To błąd formalny, nie zagrażający przyszłości inwestycji. Jednak powodujący blisko 3-tygodniowe opóźnienie w jej realizacji i to już na poziomie wyboru wykonawcy. Został naprawiony - do dokumentacji projektowej SIWZ dodano brakujące „specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych w branży architektonicznej, elektrycznej i sanitarnej". Jednak termin składania ofert potencjalnych wykonawców wymagał wydłużenia do 9 kwietnia br.

Nowa siedziba schroniska będzie się mieścić przy ul. Południowej - po drugiej stronie torów kolejowych biegnących przy „Makro Cash& Carry". Zajmie teren o powierzchni 5 hektarów. Wykonawca będzie miał dwa lata na realizację inwestycji w pełnym zakresie funkcjonalnym.

Czyli na postawienie boksów bytowych dla zwierząt - przystosowanych do przyjęcia 120 psów oraz 100 kotów - wraz z wybiegami wewnętrznymi. Każdy z boksów będzie miał wydzielony zadaszony, ogrodzony wybieg. Natomiast pomiędzy pawilonami (dwa dla psów i jeden dla kotów) znajdą się także otwarte wybiegi dla psów. W zakresie inwestycji jest również postawienie budynków administracyjnych, w których znajdą się m.in. strefa dla odwiedzających, pokój adopcyjny do spotkań i zabaw ze zwierzętami, sale edukacyjne, gabinet i szpital dla zwierząt, pomieszczenia socjalne z kuchnią, magazyny, biura.

- Poszczególne pawilony usytuowane będą na różnych poziomach terenu, dzięki czemu obiekt maksymalnie wtopi się w krajobraz. Zapewnią to również liczne nasadzenia zieleni - jeszcze na początku marca br. zapewniało Centrum Informacji Miasta.

Jednak teraz się okazuje, że w zakresie pierwszego etapu inwestycji nie uwzględniono zieleni. Magistrat przyznaje: „Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje wykonania nasadzeń drzew i krzewów, klombów, zieleni izolacyjnej wzdłuż działki, trawników i łąk kwietnych, opisanych w projekcie budowlano-wykonawczym w części dotyczącej projektowanego zagospodarowania działki. Za wyjątkiem wykonania zielonych dachów".

Przy schronisku jednak powstanie dodatkowy wybieg dla psów, ogólnodostępny. Ze sprzętem do agility, z którego będą mogły korzystać także psy właścicielskie. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lewackie kuku na muniu
2019-03-31 17:19:51
W opisie inwestycji autorka artykułu miłościwie pominęła mającą tam powstać geriatrię(!) dla psów. Pełen lewacki odlot za pieniądze publiczne (innych zresztą lewacy nie mają).
nh
2019-03-31 16:42:32
która to już dokumentacja przetargowa spartaczona przez magistrackich gryzipiórków? Może nadeszła pora na porządne przewietrzenie kilku wydziałów w magistracie. Dział Prawny akurat tutaj nie zaspał - namieszano w meritum zamówienia :-(
Czyzby dzial prawny UM
2019-03-31 13:04:09
miał wolne? Zasadą jest ze SIWZ jest sprawdzane przez dział prawny który bierze właśnie za to publiczne pieniądze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA