środa, 24 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Majki dziś w schronisku

Majki dziś w schronisku

Majki dziś w schronisku
Data publikacji: 2019-03-25 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1594 382578

Za kratami siedzi osowiały. Gdy tylko opiekun zabierze go na spacer, psiak o smutnym spojrzeniu zmienia się w pogodnego bata łatę, radość okazującego całym rozmerdanym ciałem.

Majki trafił do schroniska w wigilię. Piękny, oryginalnie umaszczony i przyjazny pies, więc się wydawało, że dom mu się zagubił na chwilę. Niestety. Mimo czipa z danymi opiekuna, pozostał w schronisku na dużej. Po sześciu latach bezgranicznego oddania, dawny pan nie szukał Majkiego. Na wezwania pracowników schroniska do tej pory nie odpowiedział.

- Według czipa pies nosił imię Helios. Ale zależało nam, żeby zapomniał o przeszłości: w nowe życie wszedł z nowym imieniem - opowiadają Majkiego schroniskowi opiekunowie. - Jest w typie amstaffa: łagodny, delikatny, cichy. Zachował młodzieńczą werwę i żywiołowość. Nie jest typem kanapowego leniucha. Potrzebuje długich spacerów, podczas których mógłby się wyszumieć. Zabawa na wybiegu to jego żywioł!

Majki do nieznanych mu osób podchodzi z lekką rezerwą. Wystarczy dać mu chwilę, przysmak, okazać zainteresowanie, aby cieszył się z głasków i wspólnego spaceru całym ciałem.

- Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, z dala od murów. Idealnie nadaje się do rodziny aktywnie spędzającej czas. W domu, w którym raczej nie będzie innych zwierząt, ani też małych dzieci - twierdzą Majkiego schroniskowi opiekunowie. - Zapraszamy na spacer z tym wyjątkowym przystojniakiem. Dajcie mu szansę, a z miejsca podbije wasze serca. To wymarzony psi przyjaciel!

Majki (959/18) potrzebuje odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna. Jak najszybciej. Bo w życiu tego delikatnego chłopaka każdy dzień się liczy podwójnie. Stracił rodzinę. Dajmy mu szansę na nową, przy której o zranionym sercu i dumie zdoła wreszcie zapomnieć. Zasługuje na lepszy los niż kąt za kratami w przytulisku.

Kto chciałby tej wyjątkowej psinie o smutnych oczach los odmienić - przygarnąć, przyjąć do rodziny - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: : al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się do g. 15.30. Uwaga: na dobrych ludzi w schronisku czekają również przyjaźnie mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Majki dziś w schronisku Majki dziś w schronisku Majki dziś w schronisku Majki dziś w schronisku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie