Szczecińska Floating Arena, po 26 miesiącach od uszkodzenia elewacji doczeka się remontu, który umożliwi funkcjonowanie obiektu w pełnym zakresie. Prace naprawcze wykona firma TDL Instal.
W grudniu 2022 roku wichura uszkodziła część elewacji Floating Areny. Obiekt tymczasowo został wyłączony z eksploatacji. Trwające miesiącami ekspertyzy, a następnie wykonane prace zabezpieczające pozwoliły otworzyć basen. Z eksploatacji wyłączone pozostały natomiast siłownie, centrum rehabiltacyjne i sauny. O problemach z tym związanych mówił niedawno w wywiadzie dla „Kuriera" trener pływaków MKP Szczecin Mirosław Drozd. Pływacy, w tym kandydujący do wyjazdu na igrzyska olimpijskie Wiktoria Guść i Konrad Czerniak, nie mogą korzystać ze specjalistycznej bazy treningowej w tym przygotowanej pod kontem tej dyscypliny siłowni, ani gabinetów odnowy biologicznej.
Miasto od kilku miesięcy szukało wykonawcy naprawy fasad. W kolejnych przetargach oferty firm budowlanych kilkakrotnie przekraczały przygotowany na ten cel budżet. Ostatecznie miasto wybrało wykonawcę remontu Floating Areny. Firma TDL Instal wykona naprawę za 4 323 000 zł brutto.
Zgodnie z warunkami przetargu zakres prac obejmuje m.in.: remont stalowej podkonstrukcji wsporczej fasady z dyli szklanych, roboty rozbiórkowe obróbek i tymczasowego zabezpieczenia fasady przed wysuwaniem się dyli z profili aluminiowych, remont połączeń fasady z dyli szklanych ze stalową podkonstrukcją; remont fasady w tym uzupełnienie i wymiana uszkodzonych dyli szklanych. Prace powinny być zrealizowane w terminie 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Po sąsiedzku z Floating Areną trwa wyburzenie starego SDS. Z powierzchni zniknęła już stara hala i 25-metrowa pływalnia. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Szczecina Piotra Krzystka po wybudowaniu nowego SDS, modernizacji poddany zostanie także wnętrze Floating Areny. (woj)