Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Flisacy uhonorowani [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 09 lipca 2016 r. 16:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Flisacy uhonorowani
 

Z pokładu „Nawigatora XXI”, statku Akademii Morskiej w Szczecinie, Komitet Honorowy Flisu Odrzańskiego i jego goście powitali w sobotę (9 lipca) flisaków i żeglarzy, którzy w uroczystej paradzie płynęli swoimi jednostkami po Odrze. To finał 21. już wyprawy promującej tę rzekę.

Spotkanie było okazją do podziękowań oraz uhonorowania uczestników dotychczasowych Flisów Odrzańskich, organizatorów, przedstawicieli instytucji i służb, dzięki którym kolejne ekspedycje mogły się odbyć. Specjalny puchar od Ligi Morskiej i Rzecznej otrzymał Andrzej Kreft, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- W tym roku honorowy patronat nad Flisem przyjął minister Marek Gróbarczyk, za co jesteśmy wdzięczni - mówiła Elżbieta Marszałek, organizatorka Flisów Odrzańskich. - Cieszymy się też, że jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i wierzymy, że rzekom zaświeci gorące słońce.

Podziękowanie za dotychczasowe działania organizatorom i samorządom w imieniu ministra gospodarki morskiej złożył jego radca Marcin Białek.

- Liczymy na państwa wsparcie w realizacji planów ministerstwa - zaznaczył M. Białek, który odczytał list od wiceministra Jerzego Materny, odpowiedzialnego w resorcie za żeglugę śródlądową, skierowany do Elżbiety Marszałek. Były w nim m.in. słowa podziękowania za upowszechnianie pięknych tradycji, promowanie aktywnego stylu życia oraz umacnianie wizerunku Odry.

W tegorocznym Flisie Odrzańskim płynęło łącznie ponad 30 jednostek. Część tylko na niektórych odcinkach liczącej blisko 700 km trasie. Początek był w Kędzierzynie-Koźlu. Największa atrakcja - tratwa flisacka - płynęła z Bielinka, gdzie została zbudowana.

Po paradzie jednostek druga część uroczystości powitalnych odbyła się na bulwarze Piastowskim, przed sceną na wodzie. Tam przedstawiały się poszczególne załogi, wręczono kolejne dyplomy i odznaczenia. Srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymali: Ireneusz Kiryk, skarbnik Stowarzyszenia na rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, retman Mieczysław Łabęcki oraz kpt. ż.w. Włodzimierz Grycner - komodor Flisów Odrzańskich w woj.  zachodniopomorskim. Odznakę nadano też nieobecnemu na uroczystości Henrykowi Klimczakowi - do niedawna komodorowi w woj. lubuskim. Elżbieta Marszałek odebrała medal z okazji 400-lecia Ulanowa od burmistrza tego miasta Stanisława Garbacza.

Wśród wielu gości flisackiej imprezy był m.in. znany podróżnik i kajakarz Aleksander Doba. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Flis
2016-07-11 07:43:48
Jak widać po głównym zdjęciu, nawet na flisakach można się lansować...skoro na siatce już nie można.
ion
2016-07-10 09:09:55
relacja o flisie jest identyczna jak zeszłoroczna akcja ta sama dekorowani ci sami ludzie i nieróbstwo jest identyczne jak zeszłoroczne nic nie było na Odrze i nic nie ma na Odrze taka ceremonia pogrzebowa głosów wodniaków brak bo czy mozna sie kopać z koniem??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA