sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Flisacy uhonorowani

Flisacy uhonorowani [GALERIA] (akt. 1)

Flisacy uhonorowani
Data publikacji: 2016-07-09 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:33
Wywietleń: 241 143485

Z pokładu „Nawigatora XXI”, statku Akademii Morskiej w Szczecinie, Komitet Honorowy Flisu Odrzańskiego i jego goście powitali w sobotę (9 lipca) flisaków i żeglarzy, którzy w uroczystej paradzie płynęli swoimi jednostkami po Odrze. To finał 21. już wyprawy promującej tę rzekę.

Spotkanie było okazją do podziękowań oraz uhonorowania uczestników dotychczasowych Flisów Odrzańskich, organizatorów, przedstawicieli instytucji i służb, dzięki którym kolejne ekspedycje mogły się odbyć. Specjalny puchar od Ligi Morskiej i Rzecznej otrzymał Andrzej Kreft, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- W tym roku honorowy patronat nad Flisem przyjął minister Marek Gróbarczyk, za co jesteśmy wdzięczni - mówiła Elżbieta Marszałek, organizatorka Flisów Odrzańskich. - Cieszymy się też, że jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i wierzymy, że rzekom zaświeci gorące słońce.

Podziękowanie za dotychczasowe działania organizatorom i samorządom w imieniu ministra gospodarki morskiej złożył jego radca Marcin Białek.

- Liczymy na państwa wsparcie w realizacji planów ministerstwa - zaznaczył M. Białek, który odczytał list od wiceministra Jerzego Materny, odpowiedzialnego w resorcie za żeglugę śródlądową, skierowany do Elżbiety Marszałek. Były w nim m.in. słowa podziękowania za upowszechnianie pięknych tradycji, promowanie aktywnego stylu życia oraz umacnianie wizerunku Odry.

W tegorocznym Flisie Odrzańskim płynęło łącznie ponad 30 jednostek. Część tylko na niektórych odcinkach liczącej blisko 700 km trasie. Początek był w Kędzierzynie-Koźlu. Największa atrakcja - tratwa flisacka - płynęła z Bielinka, gdzie została zbudowana.

Po paradzie jednostek druga część uroczystości powitalnych odbyła się na bulwarze Piastowskim, przed sceną na wodzie. Tam przedstawiały się poszczególne załogi, wręczono kolejne dyplomy i odznaczenia. Srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymali: Ireneusz Kiryk, skarbnik Stowarzyszenia na rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, retman Mieczysław Łabęcki oraz kpt. ż.w. Włodzimierz Grycner - komodor Flisów Odrzańskich w woj.  zachodniopomorskim. Odznakę nadano też nieobecnemu na uroczystości Henrykowi Klimczakowi - do niedawna komodorowi w woj. lubuskim. Elżbieta Marszałek odebrała medal z okazji 400-lecia Ulanowa od burmistrza tego miasta Stanisława Garbacza.

Wśród wielu gości flisackiej imprezy był m.in. znany podróżnik i kajakarz Aleksander Doba. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

 

Komentarze

Flis
Jak widać po głównym zdjęciu, nawet na flisakach można się lansować...skoro na siatce już nie można.
2016-07-11 07:43:48
ion
relacja o flisie jest identyczna jak zeszłoroczna akcja ta sama dekorowani ci sami ludzie i nieróbstwo jest identyczne jak zeszłoroczne nic nie było na Odrze i nic nie ma na Odrze taka ceremonia pogrzebowa głosów wodniaków brak bo czy mozna sie kopać z koniem??
2016-07-10 09:09:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy