Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Finałowa runda 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej w Szczecinie

Data publikacji: 2020-09-26 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-26 09:08
Finałowa runda 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej w Szczecinie
 

W sobotę i niedzielę (26 i 27 września) w Szczecinie odbędzie się decydująca runda 1 Ligi Żeglarskiej. 12 załóg spotka się po raz ostatni w tym sezonie walcząc o punkty do rankingu i awans do Ekstraklasy. Na czele tabeli znajduje się Yacht Club Gdańsk. Start regat w sobotę o 10.00 w Centrum Żeglarskim nad jeziorem Dąbie Małe.

Po 3 rundach sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Prowadzący gdańszczanie po 2 wygranych rundach mają komfortową 5 punktową przewagę na kolejną załoga Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz punkt więcej nad Sport Vita Ski&Sail. Te trzy załogi mają raczej pewne miejsce na podium gwarantujące awans do Ekstraklasy. Za ich plecami o jedno lub dwa miejsca premiowane awansem walkę stoczą jednak 4 kolejne kluby.

Na czele tej grupy znajduje się PG Racing z 4 pkt przewagą nad piątym w tabeli KW Garland Gliwice i 5 pkt nad Jacht Klubem Między Żaglami i żeńską załogą Jachtklubu Między Żaglami. Walka miedzy tymi załogami powinna być najbardziej emocjonująca i zacięta.

Na dole tabeli również sprawa pozostania w strefie spadkowej nie jest jeszcze wyjaśniona. O minimum 8 miejsce premiowane spokojnym bytem w 1 Lidze powalczą na pewnie Odyssey Sailing Club z kolejną żeńską ekipą UKS Navigo, które dzieli raptem 2 pkt. Być może do walki włączą się jeszcze Lasery Zegrze i Sailing Legia 2, ale ich strata jest na tyle duża, że musza popłynąć bardzo dobrze lub liczyć na bardzo słaby występ konkurencji.

Załogi które zajmą 4 ostatnie miejsca w 1 Lidze, będą musiały w przyszłym sezonie startować w ewentualnych eliminacjach do 1 Ligi.

Ranking 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej po 3 rundach:

Yacht Club Gdańsk 2/HRM Racing Team (YC2) – 35 pkt
Puchar Polski Jachtów Kabinowych (PJK) – 30 pkt
SportVita Ski&Sail Gliwice (SPO) – 29 pkt
AZS Politechniki Gdańskiej/PG Racing (PGR) – 25 pkt
Klub Wodny Garland Gliwice/Simplum (GAR) – 21 pkt
Jacht Klub Miedzy Żaglami/Sailing Machine Garmin (JMZ) – 20 pkt
Jachtklub Stoczni Gdańskiej/Mowi Women Sailing Team (JSG) – 20 pkt
Odyssey Sailing Club Warszawa (ODY) – 16 pkt
Klub Żeglarski UKS Navigo Sopot/Budimex Team (NAV) – 14 pkt
RKS Lasery Zegrze (LAS) – 11 pkt
Sailing Legia Warszawa 2 (LE2) – 10 pkt
SKŻ Powidz (POW) – 3 pkt

Relacje z wyścigów z komentarzem i wywiady z zawodnikami będą dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA