środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Filharmonia i ministerstwo

Filharmonia i ministerstwo

Filharmonia i ministerstwo
Data publikacji: 2017-05-17 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 1224 258974

Nie mniej niż trzy miliony rocznej dotacji zyska szczecińska filharmonia na umowie z Ministerstwem Kultury. W zeszłym tygodniu miasto zakończyło negocjacje w tej sprawie, we wtorek, na sesji Rady Miasta ma stanąć uchwała intencyjna, pozwalająca podpisać ostateczne porozumienie.

Informacje o umowie przedstawiały w środę na komisji kultury Rady Miasta Agata Stankiewicz, dyrektor Wydziału Kultury, i Dorota Serwa, dyrektor filharmonii. Porozumienie podpisane ma zostać do końca 2019 roku.

- Propozycja od ministerstwa wpłynęła w październiku ubiegłego roku, długo negocjowaliśmy ostateczne zapisy - mówiła Stankiewicz. - Ustaliliśmy, że dotacja podmiotowa z ministerstwa ma być nie mniejsza niż 3 miliony złotych rocznie. Dotacja miejska pozostaje na dotychczasowym poziomie - nie mniej niż 13,7 miliona złotych. Organizatorem dla filharmonii pozostaje miasto, ministerstwo jest organem współprowadzącym. Przedłużenie umowy może nastąpić po obustronnym wyrażeniu takiej intencji. Dyrektora powołuje tak jak do tej pory prezydent miasta, po zasięgnięciu opinii ministra.

Dyrektor Stankiewicz poinformowała także o przedłużeniu kadencji dyrektor Serwie na kolejne trzy sezony, bez konkursu. Sama Serwa zaś opowiadała o korzyściach jakie przyniesie filharmonii dodatkowy zastrzyk finansowy.

Dotacja ministerialna nie blokuje filharmonii możliwości ubiegania się o pieniądze z konkursów ministerialnych.

(kas)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

@ do sol mi
Dyżurny malkontencie nie kłam. Serwa pełni funkcję dyrektora filharmonii od 2012 roku. Filharmonia budynkiem na wynajem? Chyba nie masz pojęcia co mówisz. Sukcesy artystyczne są na podobnym poziomie jak w innych filharmoniach w Polsce. Więc nie biadol bez sensu.
2017-05-19 01:16:48
mi fa sol
Wydmuszka promocyjna. Co rok nowy dyrektor art. ("w opinii wielu oraz GW" najlepszy na świecie), nagradzany wyłącznie budynek na wynajem, absolutny brak własnych sukcesów artystycznych.
2017-05-18 11:17:51
R.
Wydadzą tę kasę na jeszcze więcej zajęć dla dzieci i tyle. Orkiestra uważa się za znakomity zespół tyle, że niedoceniony i zle opłacany. Jak dostaną pensje Berlińskich Filharmoników to wtedy łaskawie pokażą wysoki poziom :)
2017-05-17 18:19:32
Jarun
Filharmonia to zombie, "żyje" dzięki dotacjom. Teoretycznie to "miasto" dotuje, a tak naprawdę społeczeństwo płci haracz za nieprzemyślaną zachciankę kilku nawiedzonych. Jakie logiczne i gospodarcze uzasadnienie jest utrzymywanie takiej instytucji, która corocznie przynosi milionowe straty? Opamiętajcie się! Za prawie 17 milionów, można przez 10 lat - wybudować stocznię albo fabrykę samochodów. Może w końcu szczeciński PiS poczuje się gospodarzem i zacznie naprawiać błędy PO-PSL-u?! Hasło "naszych" szczecińskich decydentów: Nie ma takich pieniędzy, których nie potrafimy zmarnować ! (Patrz: Fryga, Technopark, Przełomy.)
2017-05-17 17:15:51
zibi
Sukces goni sukces , szkoda tylko że nie przekłada to się na poziom artystyczny naszej szczecińskiej orkiestry filharmonicznej,sic
2017-05-17 16:39:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy