Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Festyn – będzie głośno i wesoło

Data publikacji: 30 sierpnia 2019 r. 20:47
Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2019 r. 20:47
Festyn – będzie głośno i wesoło
 

Już po raz piąty Rada Osiedla Nowe Miasto organizuje festyn rodzinny na orliku przy ul. Potulickiej. Wszystkie atrakcje są darmowe, a na rodziny z dziećmi czeka moc wrażeń.

Impreza odbędzie się w sobotę. Moc atrakcji dla rodzin z dziećmi już od godziny 11 do 14. Najmłodsi będą mogli skorzystać między innymi z dmuchanych zamków oraz licznych animacji.

- Specjalnie dla dzieci zorganizowaliśmy wiele atrakcji i animacji zapewnionych przez profesjonalną firmę - mówi Teresa Warelis, przewodnicząca Rady Osiedla Nowe Miasto w Szczecinie. - Nasz festyn potrwa od godziny 11 do 14 i przez ten czas mamy dla dzieciaków m. in. popcorn, watę cukrową, malowanie buzi, pokaz baniek mydlanych oraz konkursy z nagrodami, którymi będą także gadżety sponsorowane przez Urząd Miasta w Szczecinie. Jednym słowem będzie głośno i wesoło.

Straż Miejska zorganizuje na terenie festynu miasteczko ruchu drogowego, w którym będzie przypominać jak bezpiecznie poruszać się po drodze, natomiast policja będzie znakować rowery, co ułatwia ich odnalezienie w przypadku ewentualnej kradzieży. Do takiego oznaczenia wymagany jest jednak dowód zakupu jednośladu.

- Elementami takiego miasteczka są fragment pasów oraz sygnalizator świetlny - mówi Magdalena Woźniak, kierownik referatu profilaktyk Straży Miejskiej w Szczecinie. - Będziemy tłumaczyć i przypominać dzieciom i ich rodzicom jak bezpiecznie poruszać się po jezdni. Przede wszystkim, żeby nie popadać w rutynę, bo już się przecież tą drogą chodziło tyle razy oraz żeby nie używać telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię.

AK 

Fot. organizator 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA