Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Fajerwerki na niebie, zmiany na ulicach...

Data publikacji: 2018-08-08 23:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Fajerwerki na niebie, zmiany na ulicach...
 

Już od czwartku 9 sierpnia, w związku z XI Międzynarodowym Festiwalem Sztucznych Ogni Pyromagic 2018, zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu i wprowadzone będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Mieszkańcy zamkniętych ulic do piątku 10 sierpnia mogą odbierać przepustki.

O godz. 12 w czwartek nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:
• Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni od ul. Kapitańskiej do zjazdu· z Trasy Zamkowej (kierunek most Długi).
• Trasa Zamkowa – umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od str. pl. Żołnierza· w kierunku ul. Wyszyńskiego, jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony· ul. Wyszyńskiego.

W piątek 10 sierpnia, w godzinach 6-9 umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna kierunek ul. Kapitańska.
• ul. Komandorska – całkowite zamknięcie,
• ul. Małopolska - całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej,
• ul. Admiralska - całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej,
• ul. Wały Chrobrego - całkowite zamknięcie,
• ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
• ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
• ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
• ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna,
• ul. Kapitańska - wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki),
• ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois · do skrzyżowania z ul. Kapitańską. Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej,
• zamknięcie zjazdu z Trasy Zamkowej do ul. Panieńskiej 10-12 sierpnia godz. 17 - 3,
• zamknięcie ul. Panieńskiej od ul. Kuśnierskiej 10-12 sierpnia w godz. 17 - 3,
• zamknięcie ul. Wendy od 10 sierpnia br. od godz. 17 do 12 sierpnia br.
(niedziela) do godz. 5,
• opcjonalnie zamknięcie ul. Celnej  10 i 11 sierpnia br. w godzinach 21-1.

Od 10 do 12 sierpnia w godzinach 9 -3 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej. Na czas pokazów sztucznych ogni  10 i 11 sierpnia uniemożliwiony będzie wjazd na Trasę Zamkową.
Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 13 sierpnia (poniedziałek)
o godz. 5,  z możliwością wcześniejszego usunięcia zapór drogowych w ciągu ww. ulic.

Przepustki dla mieszkańców i pracowników firm znajdujących się przy ww. ulicach będą do odebrania wyłącznie do 10 sierpnia w biurze Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia, przy ul. Wendy 8, w godz. 8-18.

W czwartkowe (9 sierpnia) południe wprowadzone zostaną także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Do godz. 4.30 w poniedziałek 13 bm., zawieszona zostanie linia tramwajowa nr 6. W jej miejscu pojawi się linia tramwajowa nr 16, która kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy. W kierunku Gocławia obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego” (nr 10932 i 10915).

Z kolei linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem: w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W kierunku Pargowa: pl. Rodła – Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna- Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny”, „Jarowita”. Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Linia autobusowa nr 526 – kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy.

(g)

Fot. Mirosław Winconek

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2018-08-10 08:10:40
@Nie zanieczyszczajmy powietrza w Szczecinie :powiedz to ok 100 tys palaczy ktorzy dziennie truja miasto siebie i innych biernie @POpaprany sPISek : palenie butelek w piecu swiadczy o twoim stanie umyslu nieznależnie od skutków ,moze w mikrofali sobie spal albo w piekarniku? czemu tylko w piecu
?
2018-08-10 08:05:38
@biss:najradna jest pewnie innego zdania hah,Pani Bogusia tez dojedzie? moze skorzysta z uslug tramwaju wodnego? zdaje sie tam jeszcze nie nie było
biss
2018-08-09 16:15:37
Zamykanie ulic na dwa dni przed imprezą po to aby prywaciarze mogli rozstawic swoje namioty, to normalna kpina z mieszkańców. Mamy rok wyborczy i mam nadzieję że mieszkańcy rozlicza 'korka' Krzystka i jego urzędników, z takich decyzji.
POpaprany sPISek
2018-08-09 12:07:15
ale jak w piecu spalę 2 butelki plastikowe to powoduję smog itp. a tu kilka ton chemii pójdzie w PISdu w powietrze
Nie zanieczyszczajmy powietrza w Szczecinie
2018-08-09 11:49:25
Dlaczego Szczecin musi byc polem doswiadczalnym... dla zagranicznych Firm Fajerwerkowych - i Kto i ile... zarabia na tym w Szczecinie ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ