Coraz bardziej zaawansowana jest budowa Fabryki Wody, czyli aquaparku w Szczecinie. Trwa budowa podbasenia części aquaparkowej oraz budowa pierwszego piętra edukatorium.
Po wykonaniu płyty fundamentowej budynku basenowego, rozpoczęły się prace przy budowie ścian oraz słupów podbasenia. Do góry pnie się także budynek edukatorium, gdzie aktualnie trwa budowa ścian pierwszego piętra, jak również prace żelbetowe przy ścianach parteru.
Zmienia się również zagospodarowanie terenu. W centralnej części terenu wykonano ściany podwalinowe oraz płytę fundamentową dla budynku, który pełnić będzie rolę zaplecza sanitarno-szatniowego basenów zewnętrznych. Obiekt znajduje się po wschodniej stronie alei Lipowej. Budowany jest również budynek handlowy, w którym znajdzie się bar obsługujący zewnętrzną strefę basenów. Wykonana została już jego płyta fundamentowa, aktualnie trwa wznoszenie jego ścian podwalinowych. Prowadzone są także prace przy budowie zewnętrznych instalacji kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz wodociągowej.
Fabryka Wody to wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.
Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.
W szczecińskim aquaparku znajdzie się też edukatorium. Umiejscowione zostaną w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.
Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace mają zakończyć się w 2022 roku.
(k)
Fot. Fabryka Wody