Środa, 07 czerwca 2023 r. 
25 szczecin
REKLAMA

Euroregionalne Centrum Żeglarskie

Data publikacji: 26 września 2015 r. 15:06
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Euroregionalne Centrum Żeglarskie
Fragment budynku nad samym jeziorem, w którym są sale konferencyjne, stołówka z kuchnią i pomieszczenia biurowe.  

W sobotę uczestniczyliśmy w kolejnym przekazaniu obiektów Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Jest to kontynuacja rozbudowy Centrum Żeglarskiego, które obecnie otrzymało trzy budynki po dawnej Straży Granicznej. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, Wojciech Ciuruś - prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Sp. z o.o. oraz Łukasz Pundyk - dyrektor Centrum Żeglarskiego, które przejmuje obiekt.

Centrum w obecnym kształcie znacznie wzmocni potencjał turystyczny i żeglarski naszego miasta oraz regionu. Przez swoje dodatkowe funkcje usług noclegowych i gastronomicznych stanie się obiektem o charakterze konferencyjno-szkoleniowym. Będzie tam także możliwość zakwaterowania i organizacji dużych imprez sportowo żeglarskich.

Koszt inwestycji - powiedział nam wiceprezydent to 37 mln zł z czego 40 proc tzw. kosztów kwalifikowanych to dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa. Pozostało jeszcze do wykonania dokończenie placu manewrowego przed hangarem i remont tego ostatniego po pożarze.

Pytaliśmy także Wojciecha Ciurusia prezesa firmy budowlanej o cykl budowy i występujące trudności.

- Tych ostatnich - powiedział nam - specjalnie nie było. Chociaż można zaliczyć do nich sprawdzenie elementów konstrukcyjnych takich jak stropy i słupy, gdyż budynki zbudowano jeszcze przed wojną. Na budowie pracowało do ponad 100 osób i zajętych było przy generalnym remoncie budynków, wykonaniu dróg, kanalizacji, małej architektury, posadowieniu dużego zbiornika tzw. szamba i separatowów.

Firma uporała się z tymi zadaniami w ciągu ośmiu miesięcy.

Tekst i fot. AG

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

V
2015-09-27 16:15:28
Dużo kasy wywalone, zobaczymy jak długo będzie ten ośrodek przeznaczony dla dzieci... już chodzą głosy że ma być tylko komercja, a grupy turystyczne mają być zamknięte...
tylko pytam...
2015-09-26 18:17:27
A kiedy będzie ulica(a nie leśna, ciemna droga) do Szpitala w Zdunowie? Czy jesteśmy w Europie czy w tajdze syberyjskiej??? Czy ktoś tam jechał nocą z chorym po ratunek??? A może Zdunowo-Wielgowo to już nie Szczecin(a prez-nt chciał przyłaczyć Stare Czarnowo i Kołbacz...).. A "szosa"- ulica na Oś. Kasztanowe? Tam na jeden m.kw. przypadają 3 dziury a świecić trzeba oczami... Więc jest TO metropolia czy wiocha z rowerami w śródmieściu??? Może reporterzy KURIERA przejadą się tą trasą wieczorem lub nocą? Tylko pytam...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA