sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Euroregionalne Centrum Żeglarskie

Euroregionalne Centrum Żeglarskie

Euroregionalne Centrum Żeglarskie
Data publikacji: 2015-09-26 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 552 23935

W sobotę uczestniczyliśmy w kolejnym przekazaniu obiektów Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Jest to kontynuacja rozbudowy Centrum Żeglarskiego, które obecnie otrzymało trzy budynki po dawnej Straży Granicznej. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, Wojciech Ciuruś - prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Sp. z o.o. oraz Łukasz Pundyk - dyrektor Centrum Żeglarskiego, które przejmuje obiekt.

Centrum w obecnym kształcie znacznie wzmocni potencjał turystyczny i żeglarski naszego miasta oraz regionu. Przez swoje dodatkowe funkcje usług noclegowych i gastronomicznych stanie się obiektem o charakterze konferencyjno-szkoleniowym. Będzie tam także możliwość zakwaterowania i organizacji dużych imprez sportowo żeglarskich.

Koszt inwestycji - powiedział nam wiceprezydent to 37 mln zł z czego 40 proc tzw. kosztów kwalifikowanych to dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa. Pozostało jeszcze do wykonania dokończenie placu manewrowego przed hangarem i remont tego ostatniego po pożarze.

Pytaliśmy także Wojciecha Ciurusia prezesa firmy budowlanej o cykl budowy i występujące trudności.

- Tych ostatnich - powiedział nam - specjalnie nie było. Chociaż można zaliczyć do nich sprawdzenie elementów konstrukcyjnych takich jak stropy i słupy, gdyż budynki zbudowano jeszcze przed wojną. Na budowie pracowało do ponad 100 osób i zajętych było przy generalnym remoncie budynków, wykonaniu dróg, kanalizacji, małej architektury, posadowieniu dużego zbiornika tzw. szamba i separatowów.

Firma uporała się z tymi zadaniami w ciągu ośmiu miesięcy.

Tekst i fot. AG

Komentarze

V
Dużo kasy wywalone, zobaczymy jak długo będzie ten ośrodek przeznaczony dla dzieci... już chodzą głosy że ma być tylko komercja, a grupy turystyczne mają być zamknięte...
2015-09-27 16:15:28
tylko pytam...
A kiedy będzie ulica(a nie leśna, ciemna droga) do Szpitala w Zdunowie? Czy jesteśmy w Europie czy w tajdze syberyjskiej??? Czy ktoś tam jechał nocą z chorym po ratunek??? A może Zdunowo-Wielgowo to już nie Szczecin(a prez-nt chciał przyłaczyć Stare Czarnowo i Kołbacz...).. A "szosa"- ulica na Oś. Kasztanowe? Tam na jeden m.kw. przypadają 3 dziury a świecić trzeba oczami... Więc jest TO metropolia czy wiocha z rowerami w śródmieściu??? Może reporterzy KURIERA przejadą się tą trasą wieczorem lub nocą? Tylko pytam...
2015-09-26 18:17:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie