Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Dżus komentuje wynik partii RAZEM

Data publikacji: 25 października 2015 r. 20:56
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Dżus komentuje wynik partii RAZEM
 

Zgodnie z hasłem „inna polityka jest możliwa” – inny też był wieczór wyborczy Partii RAZEM. Nie w wynajętej sali, knajpie czy na partyjnym wiecu, tylko w kameralnych warunkach mieszkania lidera wyborczej listy: Macieja Dżusa.

Panowała atmosfera typowej domowej prywatki. W gronie przyjaciół.

- Nie widzieliśmy powodu, dla którego mielibyśmy wynajmować jakikolwiek inny lokal niż mieszkanie, w którym odbywały się spotkania naszego zarządu – komentowała Dorota Sanecka, rzecznik wyborczego sztabu Partii RAZEM.

Przy szarlotce i innych słodkich  ciastach, znoszonych przez członków i sympatyki partii. Dwa dni po imieninach lidera listy. Z nadziejami na przyszłość. I dwoma czarnymi kotami (Freddiem i Giełdoszu, adoptowanymi z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami) na szczęście.

- Nastroje, jak widać świetne – mówił lider listy Partii RAZEM. – Po wyczerpującej, bardzo pozytywnej kampanii. Bez billboardów, za to z mnóstwem bezpośrednich rozmów i spotkaniami z wyborcami. Jak było to absorbujące, niech świadczy fakt, że schudłem 12 kg!

Ekran z informacyjnymi wiadomościami na ścianie. Podobnie jak tablica z prognozowanymi wynikami RAZEM. W myśl zasady: „każdy wynik jesyt dobry”. Ostrożnie optymistyczne nadzieje nawet na 13-procentowe poparcie.

X x x

Bez znanych, często skomprowitowanych twarzy – tak założyli partię, zebrali podpisy i zarejestrowali listy wyborcze w całym kraju. Także w Szczecinie i w Zachodniopomorskiem. Gdzie drużyna kandydatów do Sejmu Partii RAZEM liczyła 15 osób. Ich hasło przekonywało: „inna polityka jest możliwa”. I trafiało do tych, którzy nie porzucili nadziei o polskiej lewicy, za którą nie trzeba się będzie wstydzić.

Partia RAZEM – lista wyborcza nr 3. Na jej czele w Zachodniopomorskiem: Maciej Dżus. Na dalszych miejscach: nauczyciel akademicki, kulturoznawca, dekoratorka, elektromechanik, nauczyciel, ekonomista, tłumacz, urzędnik, prawnicy, ale najwięcej – bo aż 4 – studentów. W tym nawet lokomotywa wyborczej listy. Czy to mogło się sprawdzić? Nie tym razem - odpowiedź poznaliśmy tuż po godz. 21.

Maciej Dżus komentuje wynik Partii RAZEM:

Wynik 3,9 procent dla naszej partii jest super! Biorąc pod uwagę, że dopiero co, bo w maju tego roku, wystartowaliśmy. Teraz, ledwie po kilku miesiącach, mamy większe poparcie i zaufanie wyborców niż SLD oraz partia KORWiN. Co będzie za rok czy dwa? Bardzo się cieszymy. Teraz przed nami praca u podstaw. Będziemy się przygotowywali do następnych. Chcemy, by ludzie poznali nasz program. Chcemy ich przekonać do siebie.

Nastroje nie mniej optymistyczne, niż przed ogłoszeniem wyników. Nadzieja na przyszłość. ©℗

Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

schakal
2016-02-29 08:50:48
Wzorce z z zachodu chyba właśnie ze wschodu. Partia bolszewicka która Polskę ma za nic. Rządy lewaków pod przykrywką demokracji w kt9rej możesz wszystko a właściwie nic nie możesz. Rządy w których mniejszości dyktują jak ma żyć większość. Churchil powiedział "oddaliśmy czechosłowację a wojna i tak będzie" mam wrażenie że oddajemy starą europę kawałek po kawałku choćby arabom w imię wyższych wartości a oni pokażą nam co to miłosierdzie w ich wydaniu.
@Lewak
2015-10-27 16:05:36
Nie fikaj komuszku. Ameryki nie odkrywacie. Jeszcze wielu żyje, którzy pamiętają wasze "osiągnięcia". Orwell i inni autorzy nawet parę książek o tym napisali. Macie pracę? To dobrze, to znaczy, że kilku przedsiębiorców jeszcze przetrwało, no chyba, że jesteście "specjalistami" w budżetówce.
Lewak
2015-10-27 15:04:13
Brechtam z Waszych prawackich gówno-wyobrażeń o Razem. Do pracy?! Frajerze, 3/4 listy Razem w Szczecinie, to jak na warunki polskie dobrze opłacani specjaliści. Ale tak, wiem, kucera lubi pluć jadem. W końcu to inni są winni, że dajecie dupy na każdym kroku. Całuję!
Czytelnik Łukasz
2015-10-26 09:27:02
A ja gratuluję partii Razem. Jak na pół roku istnienia i ignorowanie w mediach wynik nader dobry. To jedyna rzecz, która mnie cieszy w tych wyborach. No i jeżeli dla niektórych cwaniactwo i przestępstwa to "wysiłek" to ja im współczuję.
Wenus
2015-10-26 08:33:44
Lepszy szczery i seksowny lewak niż ponury kaczorzysta, albo denny naziol.
zdziwiony
2015-10-26 08:08:55
kawiorowa lewica popierana przez GW
Wymarzona domówka
2015-10-26 07:18:32
Wódka krupnik, popitka FreewayCola i na zagrychę TopChips... Mogliście sobie darować publikację zdjęć z tą bogatą zastawą na stole.
Prawda
2015-10-25 23:41:43
Partia razem ma program wzorowany na sprawdzonych i korzystnych dla społeczeństwa rozwiązaniach od dzięsiątków lat funkcjonujących w Krajach Europy zachodniej i północnej. To na warunki zachodnie typowa, centrowa partia socjaldemokratyczna. Polska jak widać po tych wyborach woli czerpać wzorce ze wschodu a nie zachodu Europy.
Krzysiek
2015-10-25 22:19:53
Brawo dla Partii Razem. Wreszcie pojawiła się nowa lepsza twarz lewicy bez postkomuny. Życzę zdrowia moim przedmówcom (oczywiście głównie psychicznego) :)
wyborca wyborców
2015-10-25 21:59:44
To się kiedyś musiało stać hasło PRECZ Z KOMUNĄ stało się faktem, od czasu do czasu pojawiają się jeszcze młodzi i naiwni zwolennicy idei W.I. Lenina, ale na szczęście to przypadki bez znaczenia jak pokazały wybory
Nnie ma miejsca dla komuny
2015-10-25 20:40:36
Mam nadzieję, że dziś skutecznie zdekomunizowaliśmy parlament, więc i młodym komuszkom większej przyszłości nie wróżę. Do pracy cwaniaczki, a nie rwać się do dzielenia cudzym wysiłkiem!
ateista
2015-10-25 20:34:25
partia razem to bolszewicy, z jednej strony cieszę się że dzięki nim nie ma w sejmie postkomuny w postaci SLD ale w porównaniu z partią razem SLD jawi się jako partia ludzi myślących. Partia razem to czerwoni ekstremiści jeśli tacy doszliby do władzy to gospodarka leży i kwiczy, islamiści zjeżdżają się tak jak do krajów Europy zachodniej, gender, małżeństwa homoseksualistów, aborcja dla puszczalskich na życzenie z pieniędzy podatników, zapomogi dla meneli i podatek progresywny dla ciężko pracujących (poznałem co to jest na własnej skórze w UK gdzie różnica zarobku 400 funtów skutkowała podniesieniem podatku o 300% [słownie trzysta procent]) innymi słowy gdy zarabiałem 1000 funtów netto płaciłem około 100 podatku, gdy zarabiałem 1400 z groszami płaciłem 300 funtów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA