Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Estakada wciąż w przebudowie [GALERIA]

Data publikacji: 2022-05-11 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-11 09:07
Estakada wciąż w przebudowie
Obecnie prace przy Estakadzie Pomorskiej obejmują głównie południową jezdnię wspomagającą Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

Dobiega końca kolejny etap przebudowy infrastruktury wokół Estakady Pomorskiej w Szczecinie. Wykonawca realizuje obecnie prace związane z przebudową południowej jezdni biegnącej obok obiektu, dzięki czemu kierowcy nie odczuwają większych utrudnień w ruchu.

- Prace budowlane skupiają się aktualnie na przebudowie południowej jezdni wspomagającej, która biegnie tuż obok Estakady. Układane są krawężniki i chodniki, realizowane są też prace sieciowe - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Wykonane zostały już podbudowy nowej jezdni i niedługo rozpocznie się układanie mas bitumicznych. Drobne prace wykończeniowe prowadzone są również na samym obiekcie estakady – to m.in. wykonywanie izolacji.

Najważniejszą częścią tego zadania jest przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach 70. ubiegłego wieku, znajdował się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny był kompleksowy remont całej konstrukcji. Pracami objęty został też układ drogowy w rejonie Estakady. Do przebudowy przewidziano obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. W efekcie końcowym pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe

Prace odbywają się w ramach projektu „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza”. Koszt prac to ponad 44,7 mln zł, a nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lowelek
2022-05-11 13:55:31
Czy mi się tylko wydaje, czy w tym projekcie nie uwzględniono ścieżki rowerowej? To co, mają się rowerzyści teleportować? Przecież to miejsce, to część trasy rowerowej z lewego na prawy brzeg i powinna zostać zachowana ciągłość.
@fin
2022-05-11 12:37:35
Podpowiem Ci, którędy ja w takiej sytuacji jadę na Osiedle Bukowe : z PRAWEGO PASA skręcam w prawo w ulicę Kurzą, na Kurzej sobie na spokojnie zawracam i czekam na światło zielone na wprost w kierunku Kijewa :) po mojej lewej stronie omijam wówczas ok. 30-40 samochodów czekających w korku, żeby skręcić w lewo ze Zwierzynieckiej.
Estakada
2022-05-11 09:05:42
Wcale nie tak długo trwa ta przebudowa.
fin
2022-05-11 07:57:36
Żeby tylko estakada.........niedziela godz. 17 -ta korek na wjeździe do Szczecina na światłach przy ul. Zwierzynieckiej . Z prawej wjeżdżają samochody z A 6. Cały problem polega na tym że spora część pojazdów skręca w lewo , w ulicę Niedźwiedzią na oś.Bukowe . Sytuacja jest taka że do jazdy na wprost mimo Zielonego ......nikt nie jedzie bo wszystkie pasy zajęte pojazdami skręcającymi w lewo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA