Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Nie zamkną zewnętrznych pasów Estakady Pomorskiej. Zmiany w ruchu i tak jednak będą

Data publikacji: 2021-11-19 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-19 20:23
Nie zamkną zewnętrznych pasów Estakady Pomorskiej. Zmiany w ruchu i tak jednak będą
Wbrew pierwotnym zapowiedziom od wtorku nadal będzie można przejechać trzema pasami Estakady Pomorskiej w obu kierunkach. Fot. Mirosław Winconek  

Po ponownym przeanalizowaniu zakresu i technologii wykonania robót w kolejnym etapie, podjęto decyzję o nie zamykaniu dwóch zewnętrznych pasów na Estakadzie Pomorskiej - w piątek wieczorem poinformował  Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Kierowcy i tak muszą się jednak liczyć ze zmianami w organizacji ruchu od wtorku (23 listopada), które wiążą się z rozpoczęciem kolejnego etapu robót przy Estakadzie Pomorskiej. Tym razem chodzi o przebudowę południowej jezdni wspomagającej.

- Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek jezdni południowej, od najazdu z kierunku centrum miasta, do wysokości pierwszej łącznicy pod obiektem estakady. Kierowcy jadący od centrum do m.in. ul. Górnośląskiej, Mostnika, będą musieli skorzystać z objazdu od ul. Księżnej Anny i jezdni wspomagającej północnej. Zachowana zostanie przejezdność trzema pasami ruchu w obu kierunkach na górze obiektu - informuje Piotr Zieliński.

Bez zmian pozostają natomiast plany nocnego zamknięcia Estakady Pomorskiej z poniedziałku na wtorek (z 22 na 23 listopada). W tym czasie  przeprowadzone zostaną obciążenia próbne obiektu. W godzinach 23.00 - 5.00 ruch samochodów w obu kierunkach, zostanie skierowany na obie jezdnie wspomagające biegnące obok estakady.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA