Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Izba Lekarska odpowiada na apel wojewody

Data publikacji: 2020-04-17 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-20 10:44
Izba Lekarska odpowiada na apel wojewody
 

Wiemy, że nasi koledzy w szpitalu przy Arkońskiej pracują na tysiąc procent - mówi dr Magdalena Wiśniewska, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie. I odnosi się do apelu wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, który poprosił medyków o zgłoszenie się do pracy przy zwalczaniu pandemii.

- Rozkolportuję ten apel wśród lekarzy, ale oczywiście to każdy z nich odpowiada za siebie i podejmuje własne decyzje – mówi dr Magdalena Wiśniewska. - Myślę, że ci lekarze, którzy zdecydują się pomóc, to nie ze względu na apel wojewody, ale dlatego, że mają świadomość, że ich koledzy i koleżanki bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią jadą na oparach. Wojewoda mazowiecki zachował się wobec środowiska lekarskiego skandalicznie, potraktował nas jak mięso armatnie (delegował do pracy przy zakażonych m.in. lekarki w ciąży, do czego zdaniem lekarzy nie miał prawa - AS), na szczęście forma apelu wojewody zachodniopomorskiego jest zasadniczo lepsza.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że personel w szpitalu jednoimiennym przy Arkońskiej daje z siebie już nie 100, ale po prostu 1000 procent. Problem w tym, że inni lekarze też mają mnóstwo pracy, i nawet jeśli bardzo chcą pomóc, to po prostu nie mogą tego zrobić, bo przecież nie zostawią swoich pacjentów.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2020-04-20 10:41:58
Kacze "wojewody" niech sami wezmą się do roboty a nie wysyłają apele do lekarzy i pielęgniarek!!! Gdzie byli ci działacze PiSdzielcy , gdy owi "wojewodowie" likwidowali szkoły pielęgniarek??? Gdzie sa te wyuczone pielęgniarki i dlaczego musiały emigrować z Ojczyzny "za chlebem" ? Dlaczego słuzba zdrowia nie ma środków ochrony osobistej i żali się przed Narodem w kaczej tvp, że np. wojewoda Radziwiłł każe im pracować a oni nie mają ani masek ani kombinezonów itp... Dlaczego minister zdrowia i premier Matołusz ciągle nas okłamują? Dlaczego nie budujecie nowych ośrodków zdrowia tylko kościoły (np. Nad Rudzianką)???
kanalia
2020-04-17 19:25:31
super... jak spadnie atomowa ... super nowa... cmentarz? zamknięty lekarze? zajęci ... gratulacje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ