sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Energopol Szczecin złożył wniosek o upadłość

Energopol Szczecin złożył wniosek o upadłość

Energopol Szczecin złożył wniosek o upadłość
Data publikacji: 2019-07-04 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Wywietleń: 3874 400945

Czy jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych firm budowlanych w Szczecinie upadnie? Wiele na to wskazuje, że tak się może stać. Energopol Szczecin SA, który między innymi wchodzi w skład konsorcjum, które budować ma tunel pod Świną w Świnoujściu, tunel średnicowy w Łodzi i kilka innych dużych inwestycji w całej Polsce złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym likwidacyjny wniosek o upadłość. Czy inwestycje są zagrożone?

– Analizujemy sytuację. Rozważamy równe warianty. Będziemy zabiegać o to, by inwestycje były kontynuowane. Bronić będziemy interesu Skarbu Państwa – powiedział nam rzecznik GDDKiA, inwestora, który zlecił firmie większość realizowanych przez nią inwestycji.

Energopol Szczecin SA złożył w Wydziale Gospodarczym w Sądzie Rejonowym w Szczecinie wniosek o upadłość. Jest to wniosek likwidacyjny. O tym, czy wniosek spełnia wymogi formalne i zostanie przez sąd przyjęty, dowiemy się najwcześniej na początku przyszłego tygodnia, ponieważ sędzia, który został wylosowany w Sądzie Rejonowym do prowadzenia sprawy upadłości Energopolu Szczecin SA przebywa obecnie na urlopie.

Od dłuższego czasu szczecińska firma, która buduje między innymi obwodnicę Wałcza, przebudowuje węzeł Kijewo czy fragment autostrady A6 ma poważne problemy z terminową realizacją swoich inwestycji, nie płaci podwykonawcom i nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom inwestorów, w tym GDDKiA.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i wydaniu cyfrowym z 5 lipca 2019 roku.

(r.c)

Fot. archiwum

Komentarze

Paweł
Prawda jest taka że zarządzana przez PiS GDDKiA systematycznie i świadomie wybierała oferty Energolpolu wiedząc że nie zrealizuje on powierzonych mu zleceń. To jest zwyczajny sabotaż, bo teraz możemy jedynie pomarzyć o szybkim oddaniu węzła Kijewo, autostrady A6 czy obwodnicy Warzymic
2019-07-05 12:40:29
a na forum bez zmian
bezzębne kundelki ujadają na Polskę i Polaków, a same srają pod siebie ze strachu. W waszych ojczyznach jest inaczej? To pytanie retoryczne ćwierćinteligenci z piątej kolumny.
2019-07-05 11:41:05
Antoni
Vera, przestań się ośmieszać. Niżej masz już napisane jaki wpływ ma na to polityka. Zajmij się pracą, bo tam ktoś dobrze napisał jacy my jesteśmy mocni przy oceniania innych. Sam w pracy widzę tych wszystkich mądrali i cynikow.
2019-07-05 11:06:33
Vera
za czyich rządów GDDKIA podpisywała z Energopolem umowy na budowę węzła Kijewo, obwodnicy Przecławia, wiedząc jaka jest sytuacja cały czas przydzielali im nowe budowy. Kto nadzorował budowę obwodnicy Wałcza, która miała zakończyć się w czerwcu 2017 roku? PiS jest głównym odpowiedzialnym za upadek tej firmy.
2019-07-05 08:19:20
Polaczki
W tych wszystkich komentach sami pokazujecie jacy jestescie nieudolni polskie fachury. Jak widze wasza prace to mi sie smiac chce. Kazdy z tych madrych komentujacych w szkole lub w pracy propaguje bylejakosc, fuszerke i "jakos tam bedzie" Smiech na sali jak slysze o wplywie PO, PiS i innych. Zajmijcie sie praca debile a nie ocena sasiada. Niech kazdy patrzy w swoj ogrodek a potem komentuje. Nieudolne kolki polskie.
2019-07-05 07:29:00
A Jacy...
I od ilu lat... siedza Cacy "w Derekcji" tej Firmy - wiec moze najpierw po-ujawniajmy i to...!!
2019-07-05 00:52:23
wq
Dlaczego teraz pseudoradny Matecki milczy? A co powie szanowny europoseł Bredziński
2019-07-04 22:16:21
Ehh
Zarządzana przez pisowcow GDDKiA ich załatwiła
2019-07-04 21:48:35
Po co mieszac w to polityke
W Ciecinie od zawsze glosowano na lewice czyt LSD i PO. Od lat firmy uciekaly stad, a upadek prywatnej kolejnej firmy nie powinien dziwic. Takie elyty z mentalnoscia roszczeniowej patoli i mozgiem ameby tu sie niestety namnazaja. Tu nie ma komu pracowac uczciwie, sa pseudo pracodawcy placacy gorzej niz w innych podobnej wielkosci miastach, bo wiedze ze żulia by dorobic do 500+zgodzi sie na place na czarno byle nie przekroczyc progow zasilkow. I tak idioci psuja rynek pracy, pracodawcy dymaja szarakow a patola sie namnaza-na kazdym szczeblu. To miasto pada ratujac sie praca Ukraincow, bo lokalsi sa roszczeniowi i nie wiele madrzejsi od mlotka. Wszedzie uklady, nie moc i dewastacja czegokolwiek byle Mietki spod monopola mogly sie wykazac walecznoscia dewastujac okolice. Szczecin to obraz degeneracji przemyslowej, urbanistycznej i zasobow ludzkich. A obrzucanie sie gownem niewiele zmieni. Sami przykladacie cegielke kazdego dnia do upadku
2019-07-04 21:46:47
timek
W normalnym kraju taka firma już dawno powinna upaść (po tylu fuszerkach). Ale żyjemy w państwie kolesi
2019-07-04 19:54:44
do @ Fido
- oni nie idą na bruk, oni mogą "wziąć kredyt i zmienić pracę", mają też pasz_PO_rty.
2019-07-04 19:19:30
Fido
To ilu ludzi dzięki wspaniałemu PiSowi idzie na bruk
2019-07-04 19:06:06
Antoni
Znowu widać schetynowskie "PiS, PiS, PiS!" i nic więcej. Zero argumentów :) Zawsze możecie wyjść i strajkować, platfusy ;) Było PO, to przynajmniej nic w Szczecinie się nie działo :)
2019-07-04 17:58:38
Dadan
Ale wszyscy jadą rządy PiS. A każdy korzysta z tego co dają. Żenada jak dla mnie. A energopol to zwykła prywatna firma więc nie rozumiem. Żal. Pl
2019-07-04 17:24:00
kibic
sami znawcy biznesu .... PiS rozwalił Energopol :))))
2019-07-04 17:14:44
Hehe
Ciekawe jak się pisiory będą tłumaczyć z rozwalenia tej firmy
2019-07-04 16:16:35
QWERTYQWERTY
Energopol od dawna ledwo dychał.. a widmo płacenia grubych milinów za fuszerkę zrobioną gdy budowano nowe linie tramwajowe z Basenu Górniczego... to jest temat jeszcze za PełO... I NIE PISZCIE GŁUPOT O PISIORACH ITD...
2019-07-04 15:39:05
omen
za chwile to samo czeka Zakłady Chemiczne w Policach, przynoszące w ostatnim okresie same straty
2019-07-04 15:18:54
no ładnie
PiS doprowadził do upadku jednej z najstarszych firm budowlanych w Szczecinie
2019-07-04 15:06:52
Miś
- No i co powiesz Dudała? - Trudno coś powiedzieć. - Myślisz... Jak wyglądamy z planem? - No więc, jeśli chodzi o plan, to 96 procent. - Prawdę mi mów. - Prawdę... to 75 procent. - Powiedziałem - "prawdę". - Prawdę, no... Prawdę to... no kto to może wiedzieć, panie dyrektorze? - A co z arbitrażem? - Prawdę...? - Tak... No możesz nie mówić."
2019-07-04 14:54:15
Przemek
Dajdyche. Akurat sytuacja tej firmy wynika tylko i wyłącznie ze złego sposobu zarządzania nią od wielu, wielu lat. Na jej czele stoją bardzo nieodpowiedzialne i niekompetentne osoby.
2019-07-04 14:51:41
kierowca
Zawsze węzeł Kijewo i Rzęśnica można ogjechać można objechać przez Gorzów !!!
2019-07-04 14:23:27
Dajdyche
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski