środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kolejna partia spawów do wymiany

Kolejna partia spawów do wymiany [GALERIA]

Kolejna partia spawów do wymiany
Data publikacji: 2018-04-05 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-06 08:28
Wywietleń: 2926 321456

Nowe odkrywki i ślady po wcześniejszych naprawach, czyli wstawkach nowych odcinków szyn, w torowiskach na ulicach Energetyków i Gdańskiej aż do pętli „Basen Górniczy” w Szczecinie mają zniknąć do końca kwietnia tego roku. Taką deklarację usłyszeliśmy od przedstawicieli Energopolu Szczecin SA, który był wykonawcą inwestycji na tej trasie tramwajowej za ponad 75,3 mln zł. Użytkowanej ledwie od dwóch lat i siedmiu miesięcy.

Jak już informowaliśmy, w kolejnych miejscach w ostatnich dniach i tygodniach skuta została nawierzchnia wzdłuż trasy. W innych widać świeże ślady nowych oznaczeń i nowych nacięć, czyli przygotowań do dalszego prucia. Spółka Energopol nie zdążyła się uporać dotąd z „zacieraniem” śladów po wszystkich naprawach, jakie wykonywała tam już od lata ubiegłego roku do stycznia tego roku. Wbrew zapowiedziom przedstawicieli spółki Tramwaje Szczecińskie, która w imieniu miasta odpowiadała za realizację inwestycji, roboty przy naprawach nowych torów na ulicach Energetyków i Gdańskiej nie zakończyły się do grudnia 2017. Nie zakończyły się ani w styczniu, ani w lutym, ani w marcu. Najgorzej wygląda teraz fragment torowiska na moście Portowym nad Parnicą, gdzie co kawałek wciąż odkrywki. Przypomina to szwajcarski ser. Nie lepiej jest na odcinku od zjazdu z ul. Energetyków w ul. Gdańską (patrząc w kierunku Basenu Górniczego) dalej przez przystanki „Port Centralny nż”, „Parnica nż” i „Merkatora nż” po samą pętlę.

Od wielu tygodni można też oglądać spore odcinki szyn obu torów na Estakadzie Pomorskiej z rozgarniętym na boki tłuczniem wypełniającym międzytorza. Ponadto nadal w kilkunastu innych miejscach. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 5 kwietnia 2018 r.

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany Kolejna partia spawów do wymiany

Komentarze

Scieżka rowerowa - styl szczeciński. Przekręt czy głupota
Jedne z dłuższych asfaltowych ścieżek rowerowych przy ulicach Przestrzenna i Szybowcowa poprzecinano co kilka metrów krawężnikami (dojazdy do posesji i w krzaki)co sprawia że jedzie się tam w podskokach. Ciekawe kto kto tego bubla zaprojektował, kto to zaakceptował i ile te krawężniki - zawalidrogi kosztowały.
2018-04-06 07:52:10
T
Nagroda dla szefa tramwajów była? No, więc właśnie.
2018-04-06 06:45:06
skąd my to znamy
powrót do PRL-u , jeszcze tylko brakuje orderów od prezia.
2018-04-06 01:38:52
szyna
winni są motorniczowie bo rozwijają tramwajami takie prędkości że szyny tego nie wytrzymują!!! a prędkość max. to do 50km/h.
2018-04-06 01:27:42
Gucio
Czy w Szczecinie mamy Prokuraturę? Szyny były całe a teraz mamy w kawałkach! To są jaja!!!
2018-04-05 22:31:19
Jazon
ENERGOPOL=syf
2018-04-05 20:36:27
oszołomy z tv24
No i nie nastapila... Czekam do "Milionerow" a potem obejrze "Gesslerowa", moz etam cos powiedza?
2018-04-05 20:27:32
75 milionów...
...jak psu w du.pę! ENERGOPOL symbol spapranej roboty!!! Gdyby tak Reporter spróbował nocą podpytać, kto te szyny wydłubuje... Czy to sa ci sami "fachowcy"najęcdi przez ENERGOPOL z okolicznych exPGRów, którzy układali i spawali te szyny? Przecież teraz, w wielu miejscach, wydłubują te szyny, które szwejsowali i lutowali, podpierając kołókami w styczniu ub.roku(2017)!!!
2018-04-05 20:22:28
oszołomy z tv24
Teraz nastąpi zorganizowana akcja oszołomów telewizyjnych z tvn24! Będzie plucie, będą oskarżenia, będzie szczujnia ... a czego nie będzie ? Nie będzie zdrowego rozsądku ! POło !!!! CO ?? Dno !!
2018-04-05 20:04:11
mieszkaniec
Na Potulickiej też już ponacinano asfalt do, jak to redaktor nazwał, odkrywek. Znowu będą napierdzielać mieszkańcom po nocach agregatami, młotami i innymi maszynami.
2018-04-05 18:49:38
Ms
Chyba mało czytasz skoro uważasz że milczy. Jako jedyna wytyka błedy czego nie można powiedzieć o reszcie naszych wspaniałych radnych ?
2018-04-05 18:05:43
Kitt
Zastanawiam się dlaczego zwykle krzycząca radna (rzekomo) niezrzeszona Jacyna-Witt w sprawach związanych z Energopolem milczy... Bardzo (nomen omen) wymowne.
2018-04-05 17:40:16