Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Ekwipunek dla australijskich torbaczy

Data publikacji: 2020-02-27 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-27 23:23
Ekwipunek dla australijskich torbaczy
 

Była to praca zbiorowa 20-osobowej grupy z Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP Hufca Ziemi Koszalińskiej „Zielony Szczep” 10. Koszalińskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych. Najmłodsi odrysowywali szablony, nieco starsi spinali je szpilkami, a najstarsi szyli torby na maszynie.

W czwartkowe (27 lutego) popołudnie koszaliński Urząd Miejski gościł delegację harcerzy. Prezydent Piotr Jedliński zadeklarował, że miasto sfinansuje przesłanie na antypody 20 toreb, które zostały uszyte przez harcerzy. Postanowili oni w ten sposób wesprzeć kangury i koale dotknięte plagą pożarów nawiedzających Australię.

Wykonanie kolorowych toreb było odzewem na sygnały Fundacji The Rescue Collective z dalekiego kontynentu. Opiekuje się ona zwierzętami, które ucierpiały w wyniku fali ognia.

- Obserwujemy wydarzenia na świecie jako rodzice i instruktorzy – powiedział harcmistrz Przemysław Kluczkowski z koszalińskiego Hufca ZHP. - Kiedy widzieliśmy, że w Australii szaleją pożary to postanowiliśmy pomóc i znaleźliśmy fundację, która zbiera uszyte torby dla kangurów w specjalnych ośrodkach adopcyjnych. Są one niezbędne młodym zwierzętom do życia.

Ekwipunek dla australijskich torbaczy powstał jeszcze przed feriami zimowymi. Pracowitość godna uwagi, bo zuchy i harcerze całą robotę wykonali praktycznie w jeden dzień. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Szlachetny dar dla poszkodowanych zwierząt. Paulina Siwkowska, Marcel Redzikowski i Michał Bierka prezentują torby, które zostały własnoręcznie wykonane przez grupę harcerzy.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ