Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Studenci kynologii zorganizowali charytatywną licytację dla Australii

Data publikacji: 2020-01-26 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:26
Studenci kynologii zorganizowali charytatywną licytację dla Australii
Fot. WWF  

Jeszcze tylko w niedzielę można przekazywać przedmioty na charytatywną licytację na Facebooku, która rozpocznie się w poniedziałek 27 stycznia. Zorganizowali ją studenci kynologii na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Kynologów, którzy nie są obojętni wobec dramatycznej sytuacji zwierząt w Australii.

„Wszyscy znamy aktualną sytuację w Australii. Szalejące pożary zniszczyły już ok 800 tys. hektarów terenu. Jak oszacował australijski WWF, żywioł zabił około miliarda dzikich zwierząt. Te, które udało się uratować, są ranne i potrzebują natychmiastowej pomocy” – czytamy na wydarzeniu na Facebooku.

– Codziennie wystawimy do licytacji dziesięć przedmiotów. Wygrywa osoba, która zaproponuje największą kwotę. Zwycięzca będzie musiał przelać pieniądze na konto wskazanej przez nas fundacji. Pieniądze będą przeznaczane na ratowanie zwierząt, lekarstwa, rehabilitację oraz, po ugaszeniu pożaru, na odbudowanie ich siedlisk – tłumaczą studentki Nikola i Sandra.

Do niedzieli (26 stycznia) studenci będą zbierać przedmioty, które będą licytowane, m.in.: obroże psie, smycze, zabawki, książki, poradniki, szarpaki. Wylicytowany przedmiot będzie można odebrać tylko osobiście w budynku przy ul. dr. Judyma, w którym mieści się Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt.

Szczegółowe informacje na wydarzeniu na Facebooku pn. „Kynologia dla Australii – aukcja charytatywna”.

(kn)

Fot. WWF

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ