Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Eko-pracownia marzeń w Ińsku gotowa [GALERIA]

Data publikacji: 06 lutego 2023 r. 09:20
Ostatnia aktualizacja: 06 lutego 2023 r. 10:20
Eko-pracownia marzeń w Ińsku gotowa
Prezes WFOŚiGW Marek Subocz otworzył nowocześnie wyposażoną klasę do nauki przyrody w Szkole Podstawowej w Ińsku. Fot. WFOŚiGW  

Z „Eko-pracowni moich marzeń” mogą już korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej w Ińsku. Nowoczesne miejsce do nauki przyrody zyskali dzięki programowi Eko-Pracownia. Nową klasę – w obecności posła Artura Szałabawki – otworzył Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

– W środku są między innymi: symulator obiegu wody w przyrodzie, model przedstawiający działanie energii odnawialnej czy zestaw do badania wody, gleby i powietrza, a także nowe biurka i ławki, multimedialna tablica z projektorem, plansza na temat parków narodowych i ekologiczna mapa Polski – mówi Marek Subocz, prezes WFOŚiGW w Szczecinie. – Wszystko po to, by nauka nie tylko przynosiła efekty, ale była też przyjemna.

Stworzenie pracowni kosztowało prawie 43 tys. zł i było możliwe dzięki 39 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie.

Sala w Ińsku to jedna z 13, które powstały w regionie w ramach pierwszej edycji programu Eko-Pracownia, dzięki wsparciu z Funduszu na poziomie 575 tys. zł. Z klas edukacyjnych korzystają uczniowie m.in. ze Stargardu, Sianowa, Bierzwnika, Szczecinka, Łubowa, Gościna, Węgorzyna i Wałcza.

W ramach programu WFOŚiGW w Szczecinie zaoferował szkołom podstawowym i średnim dofinansowanie w formie dotacji do maksymalnie 50 tys. złotych m.in. na modernizację i doposażenie pracowni w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych przydatnych na lekcjach przyrody, biologii, geografii, chemii i fizyki; wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe (np. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej).

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Za 40 tyś
2023-02-06 21:35:15
Można zbudować instalację PV o mocy 20..30kWp...
NIE dla propagandy!
2023-02-06 20:52:28
A na symulator najważniejszego procesu na Ziemi, procesu fotosyntezy starczyło pieniędzy, czy się nie zmieścił w budżecie i poprawności ekokomunistycznej? Drogie dzieci w tym procesie z życiodajnego CO2 rośliny przy pomocy chlorofilu produkują substancje odżywcze i TLEN, który jest nam niezbędny do oddychania.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA