niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Egzamin z matematyki za nami

Egzamin z matematyki za nami

Egzamin z matematyki za nami
Data publikacji: 2019-05-07 13:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 1341 389645

Maturzyści pisali we wtorek egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Jak nam powiedzieli absolwenci klas o ścisłych profilach był on prosty, humaniści ocenili go jako średni.

Przed egzaminem w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie maturzystom dopisywały humory. - Można się spodziewać zadań ze wszystkich dziedzin, ponieważ ten egzamin sprawdza całościowo naszą wiedzę matematyczną ze wszystkich lat nauki. Ale jesteśmy na to przygotowani - powiedzieli.

Na rozwiązanie ok. 35 zadań w tym 25 zamkniętych maturzyści mieli 170 minut. Po egzaminie zapytaliśmy uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie o wrażenia: - Dużo się przygotowywaliśmy do tego egzaminu, który liczyć się będzie także na studia, więc nie było to dla nas trudnością - przyznał Marcel Okonowski, absolwent klasy matematyczno-informatycznej. - Wiadomo, że każde polecenie trzeba było przeczytać po pięć razy, żeby zrobić faktycznie to o co chodzi w danym zadaniu.

Jego kolega z klasy Michał Jurek dodał, że na egzaminie bardzo pomocna była karta wzorów. Zadania były ze wszystkich dziedzin: geometrii analitycznej, stereometrii, układ równań, zadania z nierównością. Czy któreś z nich sprawiło trudność maturzystom z "dziewiątki"? - Z geometrii analitycznej było zadanie, w którym wynik nie był liczbą prostą, lecz był ułamkiem i to mogło kogoś zmylić, ale nie nas - przyznał Kajetan Kubik, który podobnie jak jego koledzy z tym zadaniem także sobie poradził.

- Liczymy na sto procent - podsumowali maturzyści. - W czwartek będziemy też pisali egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym.

Dodali, że planują studia politechniczne poza Szczecinem: w Poznaniu lub Wrocławiu, gdzie są dobre uczelnie a odległość do domu i koszty utrzymania nie są tak duże, jak w Warszawie czy Krakowie.

W środę maturzystów czekają egzaminy pisemne z języka angielskiego: o godz. 9 na poziomie podstawowym, a o godz. 14 na poziomie rozszerzonym. W piątek odbędą się egzaminy na obu poziomach z przedmiotów dodatkowych: biologii i z wiedzy o społeczeństwie.

Matura potrwa do 23 maja. Oprócz obowiązkowych egzaminów pisemnych (język polski, matematyka, język obcy) maturzyści przystępują do egzaminu z minimum jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym oraz do egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego. Mniejszości zdają też egzamin ze swojego języka narodowego. Aby zdać maturę, trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. pkt  z każdego obowiązkowego przedmiotu. Swoje wyniki maturzyści poznają 4 lipca.

Codziennie w dniu egzaminu na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych ok. godz. 14 zamieszczane są arkusze z egzaminów rozpoczynających się o godz. 9, a ok. godz. 19 arkusze z egzaminów rozpoczynających się o godz. 14.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: maturzyści przed egzaminem z matematyki w XIII LO w Szczecinie.

Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami Egzamin z matematyki za nami

Komentarze

Matka
Szkoda tylko, że nasze wspaniale zarządzane państwo w wielu szkołach nie było w stanie zapewnić prawidłowego przebiegu egzaminów maturalnych
2019-05-07 14:21:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie