Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Maturzyści na ostatniej prostej

Data publikacji: 02 maja 2019 r. 07:39
Ostatnia aktualizacja: 02 maja 2019 r. 12:21
Maturzyści na ostatniej prostej
 

Szczecińscy maturzyści długi majowy weekend spędzają bardzo pracowicie. Jak nam powiedzieli, te dni chcą poświęcić na ostatnie powtórki materiału i przygotowania do matury. Ten najważniejszy w życiu egzamin rozpoczną bowiem już za cztery dni.

Szczególne oblężenie maturzystów przeżywa w ostatnich dniach Książnica Pomorska w Szczecinie. Instytucja już na początku strajku nauczycieli wyszła tym uczniom naprzeciw i zamiast o godz. 9 otwierała sale o godz. 8.

– Do matury najlepiej uczy mi się w Książnicy Pomorskiej – stwierdza Martyna. – Najbardziej skupiam się na przygotowaniu do egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz z matematyki na poziomie podstawowym. Przy trudniejszych zadaniach w Książnicy zawsze mogę poprosić kogoś o pomoc.

Jej koleżanka z klasy Zuzia jest podobnego zdania: – Uczę się zarówno w domu, jak i w Książnicy. Na pewno część majówki spędzę nad książkami, ale także chcę trochę odpocząć. Maturę rozszerzoną zdaję z języka polskiego, angielskiego i WOS-u. Czuję się dosyć dobrze przygotowana dzięki powtórkom, które mieliśmy z nauczycielami.

– Już

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-05-2019

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. Ryszard Pakieser
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA