środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziurawa Brama Portowa

Dziurawa Brama Portowa

Dziurawa Brama Portowa
Data publikacji: 2015-09-15 07:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 13:55
Wywietleń: 609 20364

W pokrywie studzienki z instalacjami podziemnymi dziura-pułapka czyha na przechodniów na środku przejścia dla pieszych, którym można dojść do przystanków tramwajowych. Gdzie? Na Bramie Portowej w nowej nawierzchni z całkiem nową infrastrukturą. Prawdziwą udręką pieszych są także po każdym, nawet niewielkim, opadzie deszczu kałuże i bajora, w jakie zamieniają się regularnie rejony przejść dla pieszych.

Wygląda to tak, jakby wylano w tych akurat miejscach asfalt w taki sposób specjalnie, a do tego jeszcze tak wyprofilkowano jezdnie, żeby woda przypadkiem z nich nie spływała do studzienek kanalizacji. Efekt złośliwości czy amatorszczyzny ekip drogowych piesi odczuwają na co dzień.

Zwracaliśmy uwagę na taki stan rzeczy już na naszych łamach trzy lata temu, kiedy to oddawano do użytku ten najważniejszy i najruchliwszy węzeł komunikacyjny Szczecina po przebudowie. A działo się to w świetle kamer z udziałem prezydenta miasta Piotra Krzystka. Wtedy jednak żaden z urzędników magistrackich nie zająknął się na temat wad, na które wskazywaliśmy. Wszyscy wtedy byli z siebie zadowoleni, głusi na głosy krytyki co do wykonawstwa. Twierdzili, że tak musi być, bo tak było w dokumentacji. Ciekawe, czy dziś też są z siebie zadowoleni?

Bo rzeczywistości zignorować - jak widać - się nie da. Wychodzą partactwo i brak właściwego nadzoru nad inwestycją, za którą samorząd Szczecina zapłacił ponad 22 miliony złotych. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Dziurawa Brama Portowa Dziurawa Brama Portowa Dziurawa Brama Portowa Dziurawa Brama Portowa Dziurawa Brama Portowa Dziurawa Brama Portowa Dziurawa Brama Portowa

Komentarze

Żenada
ale premie to pewnie za tą inwestycję wzięli :) Zgadzam sie z ~rob oprócz Krzystka jeszcze tych wszystkich z nadzoru zwłaszcza od spraw drogowo-torowych oraz kierownika budowy. Niech sie odpierd.. w gajer i przejdą po deszczu na drugą stronę! Niech zobaczy co wybudowali/spartaczyli No ale takich "fachowców" widocznie mamy...
2015-09-15 08:35:57
Z.K.
Tak, właśnie. Władze Szczecina wcale nie troszczą się o pieszych. Po chodnikach spacerować bezpiecznie nie można. Szkoda.
2015-09-15 08:24:21
rob
Uawazam ze po wiekszym jakims deszczu Redakcja powinna zabrac na pieszy spacer Pana Prezydenta po centrum, boje sie wyobrazac i myslec sobie sobie jak wygladaja inne dzielnice Szczecina jesli centrum wyglada jak wyglada, moze tak zamiast pitu pitu jak wywiad w ":Magazynie" wlasnie konkretne spacery pogladowe po miescie, moze oczy sie otworza jak Pan prezydent skreci noge na chodniku albo wejdzie w mine w swoich eleganckich butkach.
2015-09-15 07:46:19
normalka
nie po raz pierwszy ZDiTM , lekceważy uwagi mieszkańców co do jakości wykonywanego remontu dróg i ulic, tłumacząc to tym ,,tak jest w projekcie"
2015-09-15 06:28:56
Ola
Bo to Szczecin właśnie - jaki włodarz takie inwestycje...
2015-09-15 06:03:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie