poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chodnik pod rozlewiskiem

Chodnik pod rozlewiskiem

Chodnik pod rozlewiskiem
Data publikacji: 2019-01-12 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1916 371183

Sytuacja nie zmienia się od lat: co deszcz czy odwilż na chodniku w al. 3 Maja - przy Novotelu - przejście pieszym utrudniają wielkie kałuże przypominające rozlewiska. Mimo skarg obywatelskich i monitów radnych, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie dał rady: do tej pory nie zlecił zamontowania właściwego odwodnienia.

Najpierw w tym miejscu został zbudowany hotel, a dopiero potem ułożono przy nim chodnik. W międzyczasie przeprowadziło kompleksowy remont torowiska - od ul. Potulickiej, przez Narutowicza i al. 3 Maja (w zakresie nawierzchni drogowej torowiska tramwajowego oraz sieci tramwajowej - przyp. an), a nawet zrealizowało projekt pasów dla jednośladów jako część koncepcji SBO pn. „Rowerowa Rewolucja”. Jednak miejskie służby (ZDiTM) to budujących hotel obciążają odpowiedzialnością za wodne zastoiny: „Problem ten powstał w wyniku budowy hotelu i parkingu przy al. 3 Maja, gdzie ze względu na inwestycję zmieniono spadki poprzeczne chodnika, podnosząc krawędź parkingu tworząc ciek, gdzie zbiera się woda". 

Wiadomo, jak temu zaradzić. Wystarczy - jak przyznaje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - zamontować odwodnienie chodnika z odprowadzeniem do kanalizacji w ulicy. Jednak to, co wydaje się dość błahe, to do zrealizowania - przynajmniej w wersji tej miejskiej jednostki - już takim nie jest. Urzędnicy ZDiTM przez lata bezowocnie przeprowadzali "rozeznanie rynku w trybie zapytania ofertowego na wyłonienie wykonawcy projektu dla inwestycji pn. „Opracowania projektu technicznego na wykonanie odwodnienia chodnika przed hotelem Novotel przy ul. 3 maja 16, z odprowadzeniem do kanalizacji w ulicy”. Do remontu nawierzchni również nie doprowadzili.

Dlatego... Kałuże niczym bajora na chodniku jak trwały, tak trwają (patrz: zdjęcia) - niezmiennie. Będąc codzienną udręką zarówno szczecinian pokonujących ten odcinek al. 3 Maja, jak i goszczących w pobliskich hotelach turystów. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK 

Na zdjęciu: Ile czasu potrzeba jednej jednostce budżetowej miasta, aby zlikwidować kałuże na krótkim odcinku chodnika? Jeżeli chodzi o przypadek al. 3 Maja w Szczecinie oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, to - jak się okazuje - nie wystarczy nawet 36 miesięcy. Właśnie tyle czasu upłynęło bowiem od pierwszego zapytania w tej sprawie, wystosowanego przez radnego - obecnego przewodniczącego Rady Miasta Szczecina - Michała Wilkockiego (Bezpartyjni).

Chodnik pod rozlewiskiem Chodnik pod rozlewiskiem Chodnik pod rozlewiskiem

Komentarze

Waldek
Pan redaktor by się też tym dzikim parkingiem zainteresował, niby parking dla autokarów i taxi a non stop parkują Janusze i Grażyny aby tylko nie zapłacić za strefę parkowania!
2019-01-13 15:17:32
@Stefan
SM, jak nie pokażesz tego palcem, nie zareaguje. Zero własnej inicjatywy. Nie tylko w tym przypadku.
2019-01-13 09:10:39
obciach
Uciążliwość dla mieszkańców, swoją drogą. Bardziej bym się przejął tym, jakim to jest obciachem dla miasta w oczach gości hotelu (turystów). Jak widać Prezio ma to głęboko w tyle.
2019-01-13 08:58:33
Stefan
fajny ten parking dla autokarów przy hotelu, taki zastawiony przez idiotów
2019-01-13 00:19:26
mm
w U.M. i spółkach miejskich głąbów nie brakuje ale prezio tu rządzi.
2019-01-12 22:05:41
xxx
Niedawno były wybory wiec wtedy trzeba było marudzić a to już jego 4 kadencja i to 5 letnia. Moze w tej pieciolatce to zrobią
2019-01-12 21:29:33
to ja
podobna sytuacja jest na ul Skalistej, około 5-6 lat temu podczas remontu nawierzchni powstało zagłębienie gdzie po opadach tworzy się duża kałuża zalewając całą jezdnię , jeszcze w trakcie prac zwrócono przedstawicielowi ZDiTM na ten fakt uwagę, obiecano że w najniższym punkcie zostanie wykonana studzienka ściekowa, mijają lata a studzienki nie ma, co prawda wzdłuż chodnika zrobiono kanalik którym woda miała spływać do oddalonej studzienki, ale nie przekonano wody żeby płynęła pod górę
2019-01-12 18:38:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie