wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chodnik pod rozlewiskiem

Chodnik pod rozlewiskiem

Chodnik pod rozlewiskiem
Data publikacji: 2019-01-12 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1723 371183

Sytuacja nie zmienia się od lat: co deszcz czy odwilż na chodniku w al. 3 Maja - przy Novotelu - przejście pieszym utrudniają wielkie kałuże przypominające rozlewiska. Mimo skarg obywatelskich i monitów radnych, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie dał rady: do tej pory nie zlecił zamontowania właściwego odwodnienia.

Najpierw w tym miejscu został zbudowany hotel, a dopiero potem ułożono przy nim chodnik. W międzyczasie przeprowadziło kompleksowy remont torowiska - od ul. Potulickiej, przez Narutowicza i al. 3 Maja (w zakresie nawierzchni drogowej torowiska tramwajowego oraz sieci tramwajowej - przyp. an), a nawet zrealizowało projekt pasów dla jednośladów jako część koncepcji SBO pn. „Rowerowa Rewolucja”. Jednak miejskie służby (ZDiTM) to budujących hotel obciążają odpowiedzialnością za wodne zastoiny: „Problem ten powstał w wyniku budowy hotelu i parkingu przy al. 3 Maja, gdzie ze względu na inwestycję zmieniono spadki poprzeczne chodnika, podnosząc krawędź parkingu tworząc ciek, gdzie zbiera się woda". 

Wiadomo, jak temu zaradzić. Wystarczy - jak przyznaje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - zamontować odwodnienie chodnika z odprowadzeniem do kanalizacji w ulicy. Jednak to, co wydaje się dość błahe, to do zrealizowania - przynajmniej w wersji tej miejskiej jednostki - już takim nie jest. Urzędnicy ZDiTM przez lata bezowocnie przeprowadzali "rozeznanie rynku w trybie zapytania ofertowego na wyłonienie wykonawcy projektu dla inwestycji pn. „Opracowania projektu technicznego na wykonanie odwodnienia chodnika przed hotelem Novotel przy ul. 3 maja 16, z odprowadzeniem do kanalizacji w ulicy”. Do remontu nawierzchni również nie doprowadzili.

Dlatego... Kałuże niczym bajora na chodniku jak trwały, tak trwają (patrz: zdjęcia) - niezmiennie. Będąc codzienną udręką zarówno szczecinian pokonujących ten odcinek al. 3 Maja, jak i goszczących w pobliskich hotelach turystów. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK 

Na zdjęciu: Ile czasu potrzeba jednej jednostce budżetowej miasta, aby zlikwidować kałuże na krótkim odcinku chodnika? Jeżeli chodzi o przypadek al. 3 Maja w Szczecinie oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, to - jak się okazuje - nie wystarczy nawet 36 miesięcy. Właśnie tyle czasu upłynęło bowiem od pierwszego zapytania w tej sprawie, wystosowanego przez radnego - obecnego przewodniczącego Rady Miasta Szczecina - Michała Wilkockiego (Bezpartyjni).

Chodnik pod rozlewiskiem Chodnik pod rozlewiskiem Chodnik pod rozlewiskiem

Komentarze

Waldek
Pan redaktor by się też tym dzikim parkingiem zainteresował, niby parking dla autokarów i taxi a non stop parkują Janusze i Grażyny aby tylko nie zapłacić za strefę parkowania!
2019-01-13 15:17:32
@Stefan
SM, jak nie pokażesz tego palcem, nie zareaguje. Zero własnej inicjatywy. Nie tylko w tym przypadku.
2019-01-13 09:10:39
obciach
Uciążliwość dla mieszkańców, swoją drogą. Bardziej bym się przejął tym, jakim to jest obciachem dla miasta w oczach gości hotelu (turystów). Jak widać Prezio ma to głęboko w tyle.
2019-01-13 08:58:33
Stefan
fajny ten parking dla autokarów przy hotelu, taki zastawiony przez idiotów
2019-01-13 00:19:26
mm
w U.M. i spółkach miejskich głąbów nie brakuje ale prezio tu rządzi.
2019-01-12 22:05:41
xxx
Niedawno były wybory wiec wtedy trzeba było marudzić a to już jego 4 kadencja i to 5 letnia. Moze w tej pieciolatce to zrobią
2019-01-12 21:29:33
to ja
podobna sytuacja jest na ul Skalistej, około 5-6 lat temu podczas remontu nawierzchni powstało zagłębienie gdzie po opadach tworzy się duża kałuża zalewając całą jezdnię , jeszcze w trakcie prac zwrócono przedstawicielowi ZDiTM na ten fakt uwagę, obiecano że w najniższym punkcie zostanie wykonana studzienka ściekowa, mijają lata a studzienki nie ma, co prawda wzdłuż chodnika zrobiono kanalik którym woda miała spływać do oddalonej studzienki, ale nie przekonano wody żeby płynęła pod górę
2019-01-12 18:38:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie