Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Dziki problem

Data publikacji: 18 marca 2016 r. 20:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Dziki problem
 

Nacierają od ul. Dworskiej i Wierzbowej, od al. Zachodniej. Wabione zapachem lasu, wody i żołędzi. Kuszone połaciami trawy i łatwym łupem: dżdżownicami. Na Cmentarz Centralny - watahami - nacierają dziki.
Dla nich świętości nie ma. Opanowały więc Cmentarz Centralny i niszczą jego kwatery. Ostatnio nawet w niedawno odnowionej Kwaterze Zasłużonych (!), gdzie znajdują się groby wybitnych obywateli miasta. Spoczywają tu m.in. pionierka szczecińskiej oświaty, założycielka i pierwsza dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego, Janina Szczerska, pracownicy gospodarki morskiej, ludzie morza, jak „kapitan kapitanów” Konstanty Maciejewicz, kapitanowie Antoni Ledóchowski i Bolesław Bąbczyński, adwokat Roman Łyczywek, uczeni, ludzie kultury – jak pisarz-marynista Jan Papuga, dyrygent Walerian Pawłowski, plastycy Łukasz Niewisiewicz, Guido Reck i Emanuel Messer, założyciel, reżyser i kierownik artystyczny Teatru „Kana” Zygmunt Duczyński, a od niedawna – legendarny trener KS „Pogoń” – Florian Krygier. Tutaj też znajduje się grób Aleksandra Rodziewicza – wybitnego reżysera, aktora i Dyrektora szczecińskich Teatrów Dramatycznych.
To pod ich mogiły prowadzą ślady buchtowania (patrz zdjęcie), zajmując niemal całą przestrzeń, po basen fontanny. Czy nikt z administracji nekropolii nie widzi w tym niestosowności, by nie powiedzieć zaniedbania? Gdzie jest miejski łowczy? Czekamy na właściwą reakcję miejskich służb w tej bulwersującej sprawie. ©℗
(an)
Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

doCzery
2016-03-19 19:33:10
Weź stoperan na uspokojenie bo bredzisz
Czera
2016-03-19 18:43:59
Kowalskiego wyślijcie ze swoją ekipą.
dzik
2016-03-19 09:54:58
Człowiek zabiera nam łąki, las, to gdzie mamy żerować?!!
Głupi artykuł
2016-03-19 09:04:58
Panie redaktorze co ma miejski łowczy do zaniedbań jakie gmina wyrządziła zwierzętom zabierając im naturalne środowisko. Sprzedano leśne grunty pod budownictwo dla nowobogackich i to jest problem, gdzie ma podziać się zwierzyna. Cały czas karmicie ludzi takimi artykułami anty zwierzęcymi, a to pies robi kupę itd. Nauczcie się kochać zwierzęta i zrozumieć że zalanie wszelkich trawników betonem robienie jakiś głupich projektów gdzie tylko płytki betonowe bez zieleni doprowadzi do zniszczenia Szczecina kiedyś jako jedyne miasto zieleni w kraju.
Król Zwierząt
2016-03-18 22:06:53
A skąd niby, taka dzika, za przeproszeniem świnia, ma wiedzieć że na alei zasłużonych nie wolno ryć?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA