czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziki problem

Dziki problem

Dziki problem
Data publikacji: 2016-03-18 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1647 123763

Nacierają od ul. Dworskiej i Wierzbowej, od al. Zachodniej. Wabione zapachem lasu, wody i żołędzi. Kuszone połaciami trawy i łatwym łupem: dżdżownicami. Na Cmentarz Centralny - watahami - nacierają dziki.
Dla nich świętości nie ma. Opanowały więc Cmentarz Centralny i niszczą jego kwatery. Ostatnio nawet w niedawno odnowionej Kwaterze Zasłużonych (!), gdzie znajdują się groby wybitnych obywateli miasta. Spoczywają tu m.in. pionierka szczecińskiej oświaty, założycielka i pierwsza dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego, Janina Szczerska, pracownicy gospodarki morskiej, ludzie morza, jak „kapitan kapitanów” Konstanty Maciejewicz, kapitanowie Antoni Ledóchowski i Bolesław Bąbczyński, adwokat Roman Łyczywek, uczeni, ludzie kultury – jak pisarz-marynista Jan Papuga, dyrygent Walerian Pawłowski, plastycy Łukasz Niewisiewicz, Guido Reck i Emanuel Messer, założyciel, reżyser i kierownik artystyczny Teatru „Kana” Zygmunt Duczyński, a od niedawna – legendarny trener KS „Pogoń” – Florian Krygier. Tutaj też znajduje się grób Aleksandra Rodziewicza – wybitnego reżysera, aktora i Dyrektora szczecińskich Teatrów Dramatycznych.
To pod ich mogiły prowadzą ślady buchtowania (patrz zdjęcie), zajmując niemal całą przestrzeń, po basen fontanny. Czy nikt z administracji nekropolii nie widzi w tym niestosowności, by nie powiedzieć zaniedbania? Gdzie jest miejski łowczy? Czekamy na właściwą reakcję miejskich służb w tej bulwersującej sprawie. ©℗
(an)
Fot. Dariusz GORAJSKI

Dziki problem Dziki problem

Komentarze

doCzery
Weź stoperan na uspokojenie bo bredzisz
2016-03-19 19:33:10
Czera
Kowalskiego wyślijcie ze swoją ekipą.
2016-03-19 18:43:59
dzik
Człowiek zabiera nam łąki, las, to gdzie mamy żerować?!!
2016-03-19 09:54:58
Głupi artykuł
Panie redaktorze co ma miejski łowczy do zaniedbań jakie gmina wyrządziła zwierzętom zabierając im naturalne środowisko. Sprzedano leśne grunty pod budownictwo dla nowobogackich i to jest problem, gdzie ma podziać się zwierzyna. Cały czas karmicie ludzi takimi artykułami anty zwierzęcymi, a to pies robi kupę itd. Nauczcie się kochać zwierzęta i zrozumieć że zalanie wszelkich trawników betonem robienie jakiś głupich projektów gdzie tylko płytki betonowe bez zieleni doprowadzi do zniszczenia Szczecina kiedyś jako jedyne miasto zieleni w kraju.
2016-03-19 09:04:58
Król Zwierząt
A skąd niby, taka dzika, za przeproszeniem świnia, ma wiedzieć że na alei zasłużonych nie wolno ryć?
2016-03-18 22:06:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie