niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dziki problem

Dziki problem

Dziki problem
Data publikacji: 2016-03-18 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:21
Wywietleń: 897 123763

Nacierają od ul. Dworskiej i Wierzbowej, od al. Zachodniej. Wabione zapachem lasu, wody i żołędzi. Kuszone połaciami trawy i łatwym łupem: dżdżownicami. Na Cmentarz Centralny - watahami - nacierają dziki.
Dla nich świętości nie ma. Opanowały więc Cmentarz Centralny i niszczą jego kwatery. Ostatnio nawet w niedawno odnowionej Kwaterze Zasłużonych (!), gdzie znajdują się groby wybitnych obywateli miasta. Spoczywają tu m.in. pionierka szczecińskiej oświaty, założycielka i pierwsza dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego, Janina Szczerska, pracownicy gospodarki morskiej, ludzie morza, jak „kapitan kapitanów” Konstanty Maciejewicz, kapitanowie Antoni Ledóchowski i Bolesław Bąbczyński, adwokat Roman Łyczywek, uczeni, ludzie kultury – jak pisarz-marynista Jan Papuga, dyrygent Walerian Pawłowski, plastycy Łukasz Niewisiewicz, Guido Reck i Emanuel Messer, założyciel, reżyser i kierownik artystyczny Teatru „Kana” Zygmunt Duczyński, a od niedawna – legendarny trener KS „Pogoń” – Florian Krygier. Tutaj też znajduje się grób Aleksandra Rodziewicza – wybitnego reżysera, aktora i Dyrektora szczecińskich Teatrów Dramatycznych.
To pod ich mogiły prowadzą ślady buchtowania (patrz zdjęcie), zajmując niemal całą przestrzeń, po basen fontanny. Czy nikt z administracji nekropolii nie widzi w tym niestosowności, by nie powiedzieć zaniedbania? Gdzie jest miejski łowczy? Czekamy na właściwą reakcję miejskich służb w tej bulwersującej sprawie. ©℗
(an)
Fot. Dariusz GORAJSKI

Dziki problem Dziki problem

Komentarze

doCzery
Weź stoperan na uspokojenie bo bredzisz
2016-03-19 19:33:10
Czera
Kowalskiego wyślijcie ze swoją ekipą.
2016-03-19 18:43:59
dzik
Człowiek zabiera nam łąki, las, to gdzie mamy żerować?!!
2016-03-19 09:54:58
Głupi artykuł
Panie redaktorze co ma miejski łowczy do zaniedbań jakie gmina wyrządziła zwierzętom zabierając im naturalne środowisko. Sprzedano leśne grunty pod budownictwo dla nowobogackich i to jest problem, gdzie ma podziać się zwierzyna. Cały czas karmicie ludzi takimi artykułami anty zwierzęcymi, a to pies robi kupę itd. Nauczcie się kochać zwierzęta i zrozumieć że zalanie wszelkich trawników betonem robienie jakiś głupich projektów gdzie tylko płytki betonowe bez zieleni doprowadzi do zniszczenia Szczecina kiedyś jako jedyne miasto zieleni w kraju.
2016-03-19 09:04:58
Król Zwierząt
A skąd niby, taka dzika, za przeproszeniem świnia, ma wiedzieć że na alei zasłużonych nie wolno ryć?
2016-03-18 22:06:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”