Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Dzień otwarty NFZ w Szczecinie i Koszalinie

Data publikacji: 2019-12-14 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 15:03
Dzień otwarty NFZ w Szczecinie i Koszalinie
 

W sobotę (14 grudnia) Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie i Koszalinie pracuje w godz. 8-16. Zaprasza tego dnia szczególnie pracowników medycznych przygotowujących się do wystawiania e-recept. Osoby wybierające się zaś w świąteczne i noworoczne podróże będą mogły wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

OZ NFZ zaprasza lekarzy zainteresowanych założeniem/zarejestrowaniem i potwierdzeniem Profilu Zaufanego – w salach obsługi w Szczecinie i Koszalinie będą specjalnie przygotowane stanowiska.

- Aby założyć/zarejestrować Profil Zaufany, niezbędne są: dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub karta pobytu), własna poczta elektroniczna (indywidualna, przypisana do jednej osoby – jeśli ktoś nie ma, pomożemy ją utworzyć), telefon komórkowy (jeden nr tel. może być powiązany z jednym kontem) - przypomina Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy ZO NFZ w Szczecinie.

Podczas dnia otwartego pracownicy medyczni będą mogli:

• otrzymać kompleksową informację o zasadach wystawiania e-recept oraz działania aplikacji dla indywidualnych praktyk lekarskich,

• zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu działania i zakładania Profilu Zaufanego oraz Internetowego Konta Pacjenta,

• wypełnić i złożyć wniosek o dofinansowanie aktywowania IKP dla pacjentów,

• złożyć wniosek w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL) o dostęp do platformy P1 (Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych).

W Szczecinie i Koszalinie można będzie w sobotę wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

- Zaproszenie kierujemy w szczególności do osób, które nie skorzystały z korespondencyjnej możliwości złożenia wniosku o EKUZ, a planują świąteczne lub noworoczne podróże. Czasu zostało niewiele - EKUZ zamówiony pocztą może nie dojść na czas - przestrzega Małgorzata Koszur.

(g)

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA