Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją

Data publikacji: 21 stycznia 2016 r. 11:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją
Zachodniopomorscy policjanci wręczali seniorom prezenty z okazji ich święta Fot. policja  

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zachodniopomorscy policjanci, jak co roku, odwiedzili seniorów m.in. w świetlicach wiejskich, klubach seniora i domach kultury. To wyjątkowa okazja dla funkcjonariuszy na przekazanie seniorom cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Podczas spotkań z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci oprócz złożenia seniorom życzeń będą rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Poruszona zostanie między innymi tematyka oszustw na tzw. wnuczka, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. chwilówek i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Specjalnie na tę okazję policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie stworzyli w ramach programu „Bezpieczny Senior” laurkę, w której zawarte są życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie i policjantów. Na rewersie laurki znajdują się życzenia, pod którymi może podpisać się wnuczka lub wnuczek. W krótkim tekście przekazana jest informacja dotycząca właśnie oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy też urzędnika oraz porada dla seniorów, jak mają postępować i kogo powiadomić, kiedy skontaktuje się z nimi oszust. 

W tym roku funkcjonariusze w blisko 100 placówkach naszego regionu przekażą seniorom 5 tys. laurek. Spotkania policjantów rozpoczęły się w Zachodniopomorskiem w poniedziałek i potrwają około 2 tygodni. Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny Senior”, podczas których promowana jest edukacja osób starszych. (p)


REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA