piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją

Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją

Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją
Data publikacji: 2016-01-21 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1690 106985

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zachodniopomorscy policjanci, jak co roku, odwiedzili seniorów m.in. w świetlicach wiejskich, klubach seniora i domach kultury. To wyjątkowa okazja dla funkcjonariuszy na przekazanie seniorom cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Podczas spotkań z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci oprócz złożenia seniorom życzeń będą rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Poruszona zostanie między innymi tematyka oszustw na tzw. wnuczka, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. chwilówek i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Specjalnie na tę okazję policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie stworzyli w ramach programu „Bezpieczny Senior” laurkę, w której zawarte są życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie i policjantów. Na rewersie laurki znajdują się życzenia, pod którymi może podpisać się wnuczka lub wnuczek. W krótkim tekście przekazana jest informacja dotycząca właśnie oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy też urzędnika oraz porada dla seniorów, jak mają postępować i kogo powiadomić, kiedy skontaktuje się z nimi oszust. 

W tym roku funkcjonariusze w blisko 100 placówkach naszego regionu przekażą seniorom 5 tys. laurek. Spotkania policjantów rozpoczęły się w Zachodniopomorskiem w poniedziałek i potrwają około 2 tygodni. Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny Senior”, podczas których promowana jest edukacja osób starszych. (p)


Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie