niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją

Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją

Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją
Data publikacji: 2016-01-21 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1527 106985

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zachodniopomorscy policjanci, jak co roku, odwiedzili seniorów m.in. w świetlicach wiejskich, klubach seniora i domach kultury. To wyjątkowa okazja dla funkcjonariuszy na przekazanie seniorom cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Podczas spotkań z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci oprócz złożenia seniorom życzeń będą rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Poruszona zostanie między innymi tematyka oszustw na tzw. wnuczka, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. chwilówek i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Specjalnie na tę okazję policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie stworzyli w ramach programu „Bezpieczny Senior” laurkę, w której zawarte są życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie i policjantów. Na rewersie laurki znajdują się życzenia, pod którymi może podpisać się wnuczka lub wnuczek. W krótkim tekście przekazana jest informacja dotycząca właśnie oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy też urzędnika oraz porada dla seniorów, jak mają postępować i kogo powiadomić, kiedy skontaktuje się z nimi oszust. 

W tym roku funkcjonariusze w blisko 100 placówkach naszego regionu przekażą seniorom 5 tys. laurek. Spotkania policjantów rozpoczęły się w Zachodniopomorskiem w poniedziałek i potrwają około 2 tygodni. Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny Senior”, podczas których promowana jest edukacja osób starszych. (p)


Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie