Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Dziecko zmarło przy ul. Emilii Plater w Szczecinie. Sprawę bada prokurator (akt. 1)

Data publikacji: 2021-03-07 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-08 13:59
Dziecko zmarło przy ul. Emilii Plater w Szczecinie. Sprawę bada prokurator
Fot. archiwum  

Do olbrzymiej tragedii doszło w centrum Szczecina. W jednym z mieszkań przy ulicy Emilii Plater umarło dziecko. Jak się okazało był to noworodek. Dramat rozegrał się w niedzielę wieczorem. Nie są jeszcze znane przyczyny zgonu dziecka. Sprawę śmierci noworodka bada prokuratura.

Policja potwierdza, że w centrum miasta doszło do tragicznych wydarzeń.

- W niedzielę o godz. 19.20 otrzymaliśmy zgłoszenie od kobiety o śmierci jej dziecka - poinformował sierż. szt. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Patrol po przyjeździe na miejsce zdarzenia, niestety stwierdził brak oznak życia u dziecka.

Policja jako pierwsza prowadziła czynności wyjaśniające. Na miejsce zostało wezwane też pogotowie ratunkowe. Obecnie sprawą zajmuję się prokuratura.

- Na miejscu zdarzenia realizowane były oględziny z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej - poinformowała Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Ciało dziecka zostało zabezpieczone do dyspozycji prokuratora w celu przeprowadzenia sekcji sądowo-lekarskiej. Dopiero wynik tej sekcji pozwoli ustalić, czy zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, czy przyczyniło się do niego karygodne zachowanie, bądź zaniechanie innych osób.

Zawiadomienie w sprawie złożyła matka zmarłego dziecka. Na chwilę obecną prokuratura nie udziela więcej informacji na temat śmierci noworodka.

(KK)


Wcześniejsza informacja

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w kamienicy przy ul. Emilii Plater, w pobliżu skrzyżowania z ul. Teofila Firlika w Szczecinie. Zmarło tam małe dziecko.

Przyczyny śmierci dziecka ustala prokurator. Na miejscu interweniowała policja i pogotowie ratunkowe.

Z informacji na facebookowej grupie Szczecinskie24.pl wynika, że policjantów o śmierci dziecka poinformowała kobieta, która zadzwoniła przez telefon. Przybyli na miejsce funkcjonariusze niestety potwierdzili zgłoszenie.

(k)

Komentarze

No to
2021-03-09 11:35:29
Poczekamy... i oby tylko nie za dluugo ?/!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ