Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Dzieciom będzie ciepło

Data publikacji: 05 listopada 2016 r. 18:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Dzieciom będzie ciepło
 

Ciepłe buty na zimę dla trzystu dzieci ufundował Rotary Club Szczecin Center. Rodzice i opiekunowie mogli sami zabrać pociechy na zakupy i wybrać to, co się dzieciom najbardziej podoba. 

To już kolejna taka akcja rotarian, wspierająca niezamożne, często wielodzietne rodziny, dla których zakup porządnego zimowego obuwia dla dzieci jest dużym wydatkiem w skromnym domowym budżecie. Rotary Club Szczecin Center współpracuje ze szkołami i placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, które najlepiej się orientują w potrzebach dzieci. 

- Dla nas to radość i satysfakcja, że możemy pomóc - mówi Beata Piątak, prezydent RC Szczecin Center. - Prowadzimy wiele akcji charytatywnych, ale ta jest szczególna. 

Rodzice i opiekunowie otrzymali od rotarian talony wartości 120 złotych do zrealizowania w sklepie Deichmann. W sobotę zakupy umilali wolontariusze: Paula, Marysia, Agata i Seweryn - rozdawali dzieciom balony i cukierki, chętnie też pomagali w wyborze odpowiedniego koloru i fasonu. 

W tym roku pomoc skierowano do SP 9, 16, 37 i 47 w Szczecinie, placówki opiekuńczo - wychowawczej Towarzystwa Salezjańskiego, POW nr 4 i 5 w Nowogardzie, MOS im. Św. Brata Alberta, Domu Dziecka w Tanowie, a także rodzin wskazanych przez kuratora sądowego. 

- Kolejny raz uczestniczymy w tej akcji i jest to duża pomoc dla rodzin - przyznaje Barbara Założyk, dyrektor SP 47. - Dzieci bardzo się cieszą z takich podarunków. 

(gan) 

Fot.: Bartosz Wolak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziekuje i bez reszty,
2016-11-06 00:43:21
A PO-zostali.... nich juz sobie sami kupia za PiS-owskie "Pincet" !!
Dziurawa skarpetka,
2016-11-06 00:38:25
Piekna inicjatywa... i oby takich wiecej !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA