poniedziałek, 30 listopada 2020r.

Działali metodą „na policjanta”. Para oszustów w areszcie

Data publikacji: 2020-09-15 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-16 22:35
Działali metodą „na policjanta”. Para oszustów w areszcie
 

Działali metodą „na policjanta” lub funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Na przełomie sierpnia i września br. oszuści zagarnęli blisko 120 tysięcy złotych i 5 tysięcy dolarów amerykańskich od osób starszych. Zostali zatrzymani przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Ofiarami oszustów padło pięć seniorek. Każda z nich dała się nabrać, gdy rzekomy policjant telefonował na ich numery stacjonarne i zażądał, aby kobiety przygotowały swoje oszczędności. Argumentował, że pieniądze wezmą udział w policyjnych działaniach wymierzonych w przestępców. Te miały być przekazane w wyznaczone miejsce lub zrzucone z balkonu na trawnik w miejscu zamieszkania. Seniorki naiwnie uwierzyły w opowieści „funkcjonariusza”.

Prawdziwi policjanci po zgłoszeniach w tej sprawie sprawdzali każdy trop, zgromadzili materiał dowodowy, który doprowadził ich do dwóch mężczyzn w wieku 18 i 41 lat. Podejrzani zostali zatrzymani. Kryminalni odzyskali wyłudzone blisko 40 tys. zł. Nadto przy obu mężczyznach ujawnili narkotyki. W śledztwie wyszło na jaw, że mężczyźni pracują dla dwóch różnych grup przestępczych. Zatrzymani nie wiedzieli o sobie.
W poniedziałek (4 września) sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu oszustów na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Obaj mężczyźni mogą bowiem odpowiadać za kolejne kilkanaście oszustw na terenie Koszalina i województwa. ©℗

(m)

Fot. KMP Koszalin

Na zdjęciu: Policja przestrzega, żeby nie ulegać telefonicznym „funkcjonariuszom”, a zadzwonić na numer alarmowy.

Komentarze

Hmm
2020-09-16 22:19:19
A jak 10 czy 15 seniorek ??
Gliny - mój szacunek.
2020-09-15 20:44:27
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ