Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Dyspensa biskupia i wyniki ujemne w Koszalinie

Data publikacji: 2020-03-13 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-13 19:14
Dyspensa biskupia i wyniki ujemne w Koszalinie
 

Mieszkańcy Koszalina zapobiegliwie robią większe zakupy w hipermarketach w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa. Przypadków zakażenia tym patogenem nie ma w lecznicy. Z kolei biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wydał specjalną dyspensę.

Grzechu nie będzie. Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, bp Edward Dajczak zwolnił wiernych z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej, która obowiązuje do 29 marca włącznie.

- Dyspensę otrzymują osoby w podeszłym wieku lub mające objawy infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszyscy, którzy czują obawę przed zarażeniem – informuje ksiądz Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie.

W diecezji zostały na inny termin odłożone wielkopostne rekolekcje parafialne i czuwania młodych oraz bierzmowania. Do odwołania zawieszone zostały także wizytacje biskupie w parafiach.

* * *

Pomyślne wieści ze szpitala wojewódzkiego. Dwaj chorzy, przyjęci na oddział obserwacyjno-zakaźny w czwartek (12 marca), czekają na testy laboratoryjne i są w dobrym stanie ogólnym. Tego dnia wypisanych do domów zostało trzech pacjentów, u których badania wskazały na wyniki ujemne. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Przybył dodatkowy obiekt do funkcji medycznych. Już trzy namioty, przygotowane do pełnienia roli mobilnych izb przyjęć, zostały zamontowane na terenie koszalińskiego szpitala wojewódzkiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ankieta działa
2020-03-13 17:02:37
Sprawdziłem
Ankieta nie dziala
2020-03-13 16:23:32
Czy z powodu koronawirusa powinno sie odwolac msze....Przyciskam ' tak' i nic...Odgorna blokada?
:)
2020-03-13 13:05:42
Nie mam nic przeciwko mszom ani praktykom religijnym, ale może to nie jest czas i miejsce, żeby przy epidemii grypy i tego wirusa spotykać się w tak zagęszczonych miejscach. To jest po prostu szaleństwo, naprawdę woda święcona nie pomaga na wirusy – powiedział przed kamerami w piątek prof. Krzysztof Simon, konsultant wojewódzki do spraw chorób zakaźnych na Dolnym Śląsku

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ