wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dyrektorka szkoły ukarana

Dyrektorka szkoły ukarana

Dyrektorka szkoły ukarana
Data publikacji: 2018-09-13 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 2230 350998

Wracamy do sprawy dyrektorki kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 7. Ewa Paśka-Koschel w kwietniu została zawieszona w obowiązkach przez prezydenta miasta Janusza Gromka. Przypomnijmy, że było to pokłosie głośnej sprawy związanej z odmową przesłania przez nią na konkurs felietonu pt. „Patologia prawno-seksualna gimbusek”, którego autorką była jedna z uczennic placówki.

Dziewczyna opisała w swojej pracy przypadki przemocy, do jakiej dochodziło na terenie szkoły. W odwecie lub pod wpływem innych emocji dyrektorka szkoły zamieściła na stronie internetowej placówki informację o powodach odmowy przekazania felietonu na konkurs, nie omieszkując przy tym opisać problemów społecznych autorki tekstu. Oświadczenie Ewy Paśki-Koschel zawierało bowiem nie tylko dane uczennicy, ale i opis jej dotychczasowych kłopotów z rówieśniczą adaptacją.

Sprawa niestosownego zachowania dyrektorki trafiła do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli działającego przy Zachodniopomorskim Kuratorze Oświaty. Na czas prowadzonego postępowania prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek zawiesił ją w obowiązkach. Rzecznik uznał, że kobieta poważnie naruszyła godność zawodu nauczyciela poprzez ujawnienie poufnych danych dotyczących udzielanej dziecku pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jako karę orzeczono wobec niej naganę z wpisaniem do akt. Jeśli decyzja się uprawomocni, a ukarana zapowiada odwołanie się od niej, zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi przez najbliższe 3 lata nie będzie ona mogła piastować kierowniczych stanowisk w placówkach oświatowych.

W Kołobrzegu tajemnicą poliszynela jest, że ukarana dyrektorka to bliska znajoma Anny Mieczkowskiej, która walczy o fotel prezydenta Kołobrzegu. Nieoficjalnie w mieście mówi się nawet, że miałaby ona zasiąść w gabinecie wiceprezydenta ds. społecznych. Jak rozwinie się sytuacja i czy ukarana kobieta faktycznie będzie osobą funkcyjną w przyszłym samorządzie? O tym zdecydują w pierwszej kolejności wyborcy. ©℗

Tekst i fot. (pw)

Komentarze

ktoś
Kto zna sytuację, ten zna prawdę. Reszta piszę bzdurne oskarżenia.Veto!
2018-09-16 13:13:26
Ala
To za mała kara. Ona tylko przez 3 lata nie może pełnić funkcji dyrektora. Oznacza to, że nauczycielem może być. A mnie się wydaje, że ona nie powinna już nigdy mieć kontaktu z uczniami.
2018-09-14 07:39:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Patologia gimbusek?
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie