Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Dworzec nabiera wyglądu. Nowa wieża z charakterystycznym zegarem

Data publikacji: 20 listopada 2023 r. 07:56
Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2023 r. 08:05
Dworzec nabiera wyglądu. Nowa wieża z charakterystycznym zegarem
Fot. Artur BAKAJ  

Wciąż trwa remont kołobrzeskiego dworca kolejowego. Przebudowywane są nie tylko wnętrza obiektu, ale również jego zewnętrzna część. Całość ma wyglądać tak jak w okresie przedwojennym. Zauważalnej zmianie uległa wieża zegarowa, na której pojawił się oryginalnie wyglądający czasomierz. Z okalających konstrukcję rusztowań zniknęły już siatki zabezpieczające, co sprawia, że wieżę można podziwiać niemal w pełnej okazałości. Inwestycja, która w sumie pochłonie 26 mln zł, zakończy się jeszcze w tym roku. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wera
2023-11-21 00:00:46
A nasz pożal się Boże architekt miasta twierdzi, że restauracja przedwojennego wyglądu budynków jest niezgodna z obecną sztuką konserwatorską :) nie wiem skąd on taką wiedzę zdobył :)
dddd
2023-11-20 13:53:01
Dobra robota z tą wieżą, ta poprzednia była kiczowata.
Dworce PKP
2023-11-20 11:37:35
A w Koszalinie stary dworzec PKP zrównali z ziemią a w Słupsku zrobią też podobna demolkę jak Jak widać stare dworce mają swój charakter i swoje piękno po odpowiednich generalnychh remontach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA