środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dworzec na majówkę

Dworzec na majówkę [GALERIA]

Dworzec na majówkę
Data publikacji: 2016-04-28 13:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 886 131363

Po północy, czyli 29 kwietnia, zmodernizowany dworzec Szczecin Główny ma być udostępniony podróżnym. Trwają w nim jeszcze porządki i nie ma kompletu najemców lokali komercyjnych, ale PKP postanowiły zrobić niespodziankę i uruchomić go przed szczytem wyjazdów na majówkę.

Podczas trwającej niemal półtora roku i spóźnionej o ponad kwartał inwestycji wyremontowano perony 1. oraz 4. i dawny budynek dworca. W miejscu wyburzonej jego części powstała zaś nowoczesna hala. Są w niej windy i schody - też ruchome - do… punktu widokowego oraz na nową zadaszoną kładkę, umożliwiającą dostęp na perony i ul. Owocową. Podróżni mogą korzystać z 10 kas i 2 biletomatów.

Szczecin Główny jest dworcem kategorii Premium, więc mają być na nim dostępne wszystkie usługi przydatne w podróży, m. in. kiosk, gastronomia, kantor, poczta, apteka. Do rozpoczęcia działalności gotowych było w czwartek (28 kwietnia) 6 lokali.

Wraz z uruchomieniem wyremontowanego dworca zaprzestanie działać tymczasowy. Będą o tym zawiadamiać tzw. informatorzy mobilni. (mag)

Fot. Ryszard Pakieser

Więcej zdjęć w naszej galerii

Komentarze

ckm
super, tylko jak długo będzie tam tak czysto?
2016-04-29 04:15:57
?
Niepełnosprawni... z tego co mi wiadomo są dwie windy z holu głównego na poziom z kasami biletowymi... wiec wydaje mi się nie będzie problemy aby osoby np. na wózkach inwalidzki dostały się do kas... pozdrawiam
2016-04-28 22:09:58
Niepełnosprawni
Media niech się zainteresują tym jak niepełnosprawni, matki z wózkami czy też podróżni z ciężkim bagażem mają dostać się do kas biletowych? To skandal by w dzisiejszych czasach można było wypuścić taki bubel architektoniczny, nie zapewniający dostępu niepełnosprawnym do kas biletowych. Wydanie pieniędzy publicznych na coś takiego kwalifikuje się do prokuratury i jest chyba skandalem 10, albo i 100 lecia w Szczecinie.
2016-04-28 20:53:02
@
Proponuje podać koszt wynajmu 1 m2, Będzie jasne dlaczego tylko 6 lokali wynajęto. Szczecin główny to nie dworzec tranzytowy a jedynie przystanek końcowy. Tłumów tu nie będzie. Ale ceny wynajmu z ksmosu.
2016-04-28 14:09:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie