Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Dwadzieścia kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji: 2017-09-27 09:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:51
Dwadzieścia kg nielegalnego tytoniu
 

Policjanci ze Świnoujścia zajęli 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za przestępstwo skarbowe odpowie 29-letni świnoujścianin. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

- Zajmujący się przestępczością gospodarczą policjanci ustalili, że 29-letni mieszkaniec miasta jest w posiadaniu krojonego tytoniu bez akcyzy. Mundurowi przeszukali zajmowane przez niego mieszkanie. Zabezpieczyli duży parciany worek z zawartością krajanki tytoniowej w ilości 20 kilogramów - informuje asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Wprowadzenie tego tytoniu na rynek, z pominięciem podatku akcyzowego, uszczupliłoby skarb państwa na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. 29-latek został przesłuchany.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, m.in. skąd mężczyzna miał nielegalny tytoń oraz na jaką skalę zajmował się jego rozprowadzaniem.  Za przestępstwo karne skarbowe tego typu grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To drugie w tym miesiącu uderzenie w nielegalny biznes. Kilka dni temu świnoujscy policjanci ujawnili i zarekwirowali 20 kilogramów tytoniu oraz kilkadziesiąt butelek spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2017-09-28 08:48:57
Jeżeli państwo częstuje cię trucizną to /według rządzących/ robi to w szlachetnych celach. Obłuda do potęgi! Jeżeli prywatnie cię truje, to jest zły, przestępca. W Polsce nie wolno "pędzić księżycówki" ale pędzony samogon w USA, w Polsce jest sprzedawany. Oglądałem to na Discovery w programie Bimbrownicy (amerykańscy!). Jednym słowem: Polska to w dalszym ciągu państwo Policyjne, a PiS nie chce zmian w sądownictwie tylko walczy o stołki. Niech się ludzie bogacą. Co to, to nie. Tylko wybrana kasta.
Jarun
2017-09-27 23:10:33
Straszny przestępca, w kamieniołomy go. Tam się oduczy palić. W dalszym ciągu mamy państwo represyjne. Zakaz na zakazie. Komu to szkodzi, że ma tytoń? Nie chcesz, nie kupujesz i nie palisz ? Dlaczego nie można samemu produkować papierosów? Dlaczego mamy wzbogacać zagraniczne firmy tytoniowe? To jest pozostałość po cesarstwach, królach, carach. Car pozwoli -można puścić bąka. To rządzący chcą dobrze żyć, dobrze zjeść i wypić. Tumanią, że zabierając obywatelom robią dobrze. A głupi ludek to łyka jak gąsiory.
co
2017-09-27 09:43:11
Wychodzi na to, że papierosy to niezły biznes, bo tytoń to normalna roślina, a i można go kupić w sklepie, w przeciwieństwie do marihuany. Tylko dlaczego ma na tym tracić skarb państwa, czyli my, wszyscy uczciwi Polacy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA